Vol - redukujemy i budujemy formę.

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post04 sty 2011, 12:25

Przenieśmy się w czasie, do daty 4.04.2010r. Bardzo pamiętnej daty. Po tym, jak nie umiałem (!) wstać z ziemi o własnych siłach, bo nie potrafiłem zgiąć się w pół postanowiłem coś z tym zrobić. Pierwsza myśl ?wejdę na wagę i zobaczę co jest grane?. No i tutaj pierwsze zdziwko ? licznik pokazywał 92kg.

Po tym szoku było coś w stylu ?Vol, weź się k***a ogarnij!?. No i zaczęło się od lektury w Internecie na temat odchudzania. Po długich godzinach przed komputerem doszedłem do jednego: dieta, siłownia, aeroby. No i dobra, ułożyłem plany, posprawdzane, zaakceptowane przez ludzi bardziej obeznanych niż ja. Idę z dietą do mamy, żeby kupiła wszystko co potrzeba i tutaj znowu niemiły incydent ?jesteś za młody i musisz jeść wszystko, a nie jakieś diety. Wybij to sobie z głowy?. No i plan legł w gruzach na chwile. Dzień później przyjaciółka powiedziała mi zdanie: 'pomoc innych czynników niż determinacja nie daje takiej satysfakcji' . Coś mnie ruszyło. Wtedy też przyjąłem myśl, że do końca roku zrzucę chociażby 5kg, co i tak będzie sukcesem patrząc na moje poprzednie wyczyny z odchudzaniem (czyt. Efekt jojo). No i zaczęło się od 2 godzinnego codziennego treningu na siłowni, po którym na aeroby nie było siły, stąd też je odpuściłem. Kolejny czynnik się wykruszył, no trudno, dam radę! Od 6.04 był to jeden trening codziennie po ok. 2 godziny. Wszystkie efekty znakomite: waga w dół, obwód bicepsa w górę, siła w górę, za czym idzie większa sprawność i lekkość. Przyszły wakacje, 2 tygodnie w Bułgarii, i przyszedł block. Walczyłem z nim do listopada, niestety, wtedy tylko chudłem, nic nie poszło na sile, ani na obwodach (o których przestałem myśleć jako sprawie priorytetowej). Jedyny pomysł jaki przyszedł mi do głowy to zmiana planu treningowego ? to był strzał w 10. Wszystko ruszyło z kopyta. I tak jest do dzisiaj.

Od końca listopada zapisałem się na sekcję SW (Sztuk Walki). Trener zaczął stosować trening plyometryczny. Bardzo fajna sprawa ? polecam. No ale, nie o tym. Chciałem popracować nad technikom, szczególnie uderzeń, po pewnej niemiłej sytuacji w szkole. Z każdym treningiem jest coraz lepiej, coraz więcej techniki, ale jeszcze od kolegi ze sparingów (trenuje 4 lata) dostaje po łbie. :P Ale odkuje się, zobaczycie !

Jest dzień 4.01.2011. Waga pokazuje ~79kg. Piszę około, ponieważ drugi dzień mam grypę żołądkową i wynik i tak będzie przekłamany. W sumie mogę się zważyć: 76,8kg. Do wakacji chciałbym dobić do 70kg. Będzie ciężko, ale myślę, że się uda. Obecnie plan tygodniowy wygląda następująco:
Poniedziałek: siłownia ? trening od pasa w górę
Wtorek: WF w szkole ; trening brzucha
Środa: siłownia ? trening od pasa w dół
Czwartek: basen
Piątek: WF w szkole ; trening brzucha
Sobota: SW
Niedziela: wolne

Myślę nad zaczęciem treningu ABS na brzuch. Dziennik zacznę prowadzić jak przejdzie mi grypa żołądkowa. Swoją drogą straszna choroba, ale przynajmniej przeczyszcza organizm. :lol:

Trochę suchych faktów:
Wiek : w sumie można wpisać 17 lat, bo od piątku już tyle będzie.
Staż : Od 4.04.2010
Wzrost : 175 cm
Waga : 79kg
Budowa Ciała : endomorfik

Jak myślicie, uda się? :)


Bądź jak woda ? przystosowuje się do każdego naczynia, a może zniszczyć skałę.
Ból jest najlepszym nauczycielem. Tylko nikt nie chce być jego uczniem.

Lee Jun Fan
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+

Awatar użytkownika
DwD99

Stały bywalec
Posty: 712
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post04 sty 2011, 16:43

heh ty musisz ćwiczyć a ja jestem silny sam w sobie :P
Nie wiem czemu.

Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post04 sty 2011, 18:29

Tu nie chodzi o siłę. Więcej szkody narobisz słabszym ciosem, ale dobrym technicznie, niż mocnym ciosem ale technicznie słabym.
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post04 sty 2011, 19:12

Życzę powodzenia, a temat będziesz prowadził czy nie bardzo?

Awatar użytkownika
DwD99

Stały bywalec
Posty: 712
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post04 sty 2011, 21:04

Vol
Ja wale w skroń lub w oczy ;) moim debilni koledzy z klasy jak tak dostaną to ryczą jak cholera xD

Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post05 sty 2011, 18:06

Maciak: będę wpadać raz na tydzień, typuje w niedzielę na podsumowanie tygodnia. Zaczynam od przyszłego, bo jeszcze mnie grypa trzyma

DwD99: Może to głupio zabrzmi, ale jak już się mam z kimś bić to wole upokorzyć niż zrobić krzywdę. A druga rzecz, z kolegami z klasy się nie bije, nawet na żarty, taka zasada. ;)
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+

Awatar użytkownika
DwD99

Stały bywalec
Posty: 712
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post05 sty 2011, 19:37

Hehe jak podskoczy to dostanie w łeb xD Ale ćwicz i pisz jak ci idzie :D!!

Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

Vol - redukujemy i budujemy formę.

Post23 sty 2011, 23:35

Jak uważasz :)
Minęło dość długo czasu, ale niestety - problemy osobiste.
Wczoraj zaliczona siłownia. Poszły nowe rekordy i dobiłem do maksimum mojej siłowni - muszę kupić obciążenia więcej :D jakie to jest cudowne uczucie jak kończy się miejsce na sztandze ! Waga dalej waha się na poziomie ~78kg. Ciekawe kiedy ruszy z miejsca... Wracam w niedziele, cześć!
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości