Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Interesujesz się fotografią, muzyką, sportem bądź Masz inne ciekawe hobby? Porozmawiaj o nim w tym dziale!
Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post26 kwie 2012, 20:35

Ostatnio przeczytałam "Hakus pokus" Katarzyny Leżeńskiej i Darka Milewskiego (ponoć hakera) książka zapowiadała się nawet nawet a skończyła się komedią hakerską w postaci łamania hasła literka po literce :chaja:

Opis książki

Kod: Zaznacz cały

http://www.hakuspokus.pl/

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post10 maja 2012, 20:05

Ostatnio przeczytałam Izolację, której autorem jest Joshua Spangle. Bohaterem tej powieści, będącej swego rodzaju thrillerem medycznym jest Nathaniel MacCornick. Ów młodzieniec pracuje dla CDC- centrum kontroli i prewencji chorób i ma za zadania zapobiegać epidemiom. Do szpitala w Baltimore trafiły cztery kobiety, chore na tajemniczą, wyniszczającą chorobę. Ich sytuację pogarszał fakt, że były upośledzone umysłowo. Nat przeprowadził śledztwo, by ustalić przyczynę ich choroby. Dokonał mrożącego krew w żyłach odkrycia. Nat jest troszkę podobny do dr House, jednak nie jest cynikiem i chce pomóc ludziom. Niestety nie ma też łatwego charakteru. ;)

Ta powieść skłania też do refleksji na temat etyki lekarskiej.

Uważam, że warto ją przeczytać, bo jest ciekawa, oraz ma dobrze zarysowanych bohaterów.

-- 10 maja 2012, o 20:03 --

Wczoraj skończyłam czytać bardzo ciekawą powieść- W objęciach strachu autorstwa Kay Hooper.

Jej bohaterką jest Riley Crane, która za prośbą swojego przyjaciela Gordona udała się na wyspę Opal, aby sprawdzić doniesienia o aktywności wyznawców czarnej magii. Riley nie jest zwykłą kobietą i nie jest bezbronna, a także jest obeznana w arkanach magii- należy bowiem do specjalnej grupy funkcjonariuszy FBI, posiadających zdolności parapsychiczne.

Niestety Riley stała się po części bezbronna, na skutek ataku, który spowodował jej amnezję i inne problemy. ;) Jej wspomnienia okrywa gęsta mgła i musi je odzyskać, aby przetrwać.

Polecam tą powieść, nawet jak ktoś nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone, bo jest bardzo poczytna, aż do zaskakującego finału.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
qooblu1996

VIP
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2010, 16:04

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post15 maja 2012, 22:48

Biografia Steve'a Jobsa Waltera Isaacsona :) Całkiem przyjemna książka, dość krytyczna co mi się bardzo podobało, nie było samych zachwytów nad jego geniuszem, były też wady Steve'a, ogółem obiektywna i czytało się miło.
Chcesz nagrać wideo-poradnik dla hotfix? Zgłoś się do mnie!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post24 lip 2012, 01:58

Ostatnio przeczytałam powieść Elektryczna mgła autorstwa Jamesa Lee Burke. Jej głównym bohaterem jest David Robicheaux- porucznik policji, całkiem żwawy i skłonny do bijatyk, jak na swoje lata. ;) Troszkę działa jak brudny Harry. David prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy prostytutek a równocześnie próbuje rozwikłać tajemnicę linczu, którego świadkiem był przed laty. Nasz bohater mieszka w miasteczku New Iberia, gdzie przybyła ekipa filmowa, aby nakręcić film o wojnie secesyjnej. Towarzyszy jej i ją sponsoruje Julie Balbonii, który jest typem spod ciemniej gwiazdy, ale ma mamonę, więc wiadomo jak wpierw reagują na niego władze miasta. W każdym razie David zatrzymał jednego z aktorów, Erloda Sykesa, który na mokradłach odnalazł tajemnicze zwłoki.

W tej powieści są prowadzone dwa śledztwa- dotyczące seryjnego zabójcy i ofiary linczu sprzed lat. Są tu też elementy nadprzyrodzone. ;) Oraz przejawy rasizmu białych wobec czarnych.

Elektryczna mgła jest w miarę ciekawą powieścią, jednak David, jak na starszą osobę, jest zbyt wielkim twardzielem. Może jej autor chciał w ten sposób sobie zrekompensować to, że nie jest już młodzieniaszkiem? ;)

-- 7 cze 2012, o 20:45 --

Niedawno przeczytałam Cyfrową katastrofę autorstwa Erica Meyera i Christie Kerdellant.

Super wirus opanował większość komputerów na Ziemi- w których był system Shadow 1.0 stworzony przez genialnego Dana Baretta i doprowadził do śmierci wielu niewinnych ludzi, w tym samego Baretta- który mógłby powstrzymać cyfrową zarazę. Emma Shannon i Pierre Chavannes próbują powstrzymać terrorystów, którzy są odpowiedzialni za cyfrową katastrofę, a nie sprecyzowali swoich żądań, więc nie wiadomo o co im chodzi.

Emma Shadow jest inteligentną kobietą, ale nie ma pojęcia o informatyce, więc jedyną osobą która może jej pomóc jej Pierre- informatyk i były haker.

Emma w końcu wpadła na to, że Barret mógł jej pozostawić klucz do uratowania ludzkości, bo była jego powierniczką.

W każdym razie ta powieść mimo wszystko była nudnawa, całkiem oderwana od rzeczywistości, jednak jej finał był zaskakujący.

Polecam tą powieść w średnim stopniu.

-- 19 cze 2012, o 17:43 --

Ostatnio przeczytałam powieść Andrew Klavana Nikomu ani słowa.

Psychiatrze Nathanowi Conradowi, zwanemu psychiatrą potępionych-bo zajmował się tylko beznadziejnymi przypadkami- została porwana pięcioletnia córka Jessie. Wkrótce skontaktował się z nim porywacz zwany Jajem i powiedział, że jak lekarz nie spełni ich żądań, to jego dziecko zginie. Poza tym zabronił Nathanowi kontaktować się z policją i powiedział mu, że on i jego żona są pod stałą obserwacją i że w ich domu jest podsłuch.

Jajo kazał Conradowi wyciągnąć pewien numer od jego nowej pacjentki- Elizabeth Burrows, która była bardzo ciężkim przypadkiem, bo jej dzieciństwo było traumatyczne.

Jajo powiedział, że jak Conrad nie zdąży na czas, to zginie jego córka- więc zaczął się jego wyścig z czasem.

Nikomu ani słowa, to całkiem niezły thriller trzymający w napięciu, który kończy się w zaskakujący sposób.

Jak ktoś lubi thrillery, to polecam tą powieść.

-- 14 lip 2012, o 21:44 --

Niedawno męczyłam się z Wakacjami pana Łaskawego autorstwa Salley Vickers. Sięgnęłam po tą powieść, bo pod wpływem opisu, sugerującego że bohater- pisarz ma wpływ na losy mieszkańców pewnej wioski, doszukiwałam się podobieństwa do twórczości Jonatana Carrola. Jednakże okazało się, że ta powieść jest zgoła inna. Otóż Łaskawy, który kiedyś był bardzo okrutny i surowy, a z czasem stał się pobłażliwy, zwłaszcza po stracie syna, napisał dawno temu poczytną powieść i był szefem dochodowej organizacji. Łaskawy był zacofany technologicznie, nie potrafił odpisywać na maile, niedawno nauczył się korzystać z komputera i pragnął przerobić swoje dzieło na operę mydlaną, bo liczył na to, że dzięki temu zyska większe grono czytelników. Niestety Łaskawy cierpiał na męki twórcze i nic nie wynikło z jego planów. Pomimo tego, że w końcu poznałam prawdziwą naturę Łaskawego, dawno nie czytałam tak nudnej powieści. Polecam tą lekturę tylko osobom cierpliwym, które nie zniecierpliwią się, czekając na wartki rozwój akcji. Jonatan Carrol ma większą lekkość pióra, od Salley Vickers. Zresztą ona sama się przyznała, że kreując swojego bohatera, oparła się na cudzym pomyśle...

Zapewne niektórzy nie zgodzą się z moją opinią, ale ona jest czysto subiektywna.

A kilka dni temu, w ciągu zaledwie jednego dnia, przeczytałam świetny dramat Erica-Emmanuela Schmitta- Małe zbrodnie małżeńskie, który czytało się jak poczytną powieść. Bohaterami tego dramatu jest małżeństwo- Gillesa i Lisy- z piętnastoletnim stażem. Gilles wrócił ze szpitala, ze zdiagnozowaną amnezją, po uderzeniu w głowę. Lisa, w pewnym sensie chciała go wykreować na nowo i sugerowała Gillesowi, że spowodował problemy w ich związku, jednak prawda okazała się być inna. ;) Okazało się, że bohaterowie tego dramatu, prowadzą swego rodzaju grę, od której zależą losy ich małżeństwa. Nie chcę za dużo zdradzić, by nie popsuć komuś lektury, ale naprawdę polecam Małe zbrodnie małżeńskie- dawno nie czytałam czegoś tak wciągającego.

-- 24 lip 2012, o 01:55 --

Niedawno przeczytałam powieść L.J. Smith- Wizje w mroku. Jej bohaterami są dzieciaki obdarzone zdolnościami parapsychicznymi, nie zrozumiane przez pozostałych ludzi, które po pomyślnym zdaniu testu (z którego nie zdawały sobie sprawy) zostały zwerbowane przez Joyce Piper i trafiły do Instytutu Zetesa, gdzie miały szlifować swoje talenty, oraz umożliwić ekscentrycznemu bogaczowi i jego asystentce Joyce przeprowadzenie badań nad zjawiskami parapsychicznymi. Grupka dzieciaków składała się z Kaitlyn (nazywanej przez współmieszkańców czarownicą, bo miała niesamowite oczy i rysowała prorocze rysunki; swoją drogą ludzie myśleli, że dziewczyna wywołuje te zdarzenia, zamiast tylko je przewidywać), Anny (umiejącej porozumiewać się ze zwierzętami i wydającej im różne polecenia), Lewisa (specjalisty od telekinezy), Roba (uzdrowiciela, który odkrył swój talent dopiero po wypadku, z którego ledwo uszedł z życiem) i Gabriela (mrocznego telepaty, który w ciągu niespełna minuty był w stanie doprowadzić innych do szaleństwa i został skazany na pobyt w poprawczaku, ale został z niego tymczasowo zwolniony). Na początku wydawało się, że pod skrzydłami ekscentrycznego Zetesa i jego uroczej asystentki dzieci nauczą się panować nad swoimi mocami, by pomagać innym. Jednak rzeczywistość okazała się inna od ich oczekiwań i bardziej mroczna. ;) W każdym razie są tu opisane nie tylko perypetie nastolatków, ale i miłosne rozterki Kaitlyn, która w obliczu zagrożenia musiała wybrać kogo kocha. ;) W każdym razie ta powieść wciąga... Naprawdę ją polecam. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Ojgen

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2012, 09:50

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post04 wrz 2012, 10:00

Bastion Stephena Kinga. Na początku dużo akcji w różnych miejscach. Trudno się było połapać do czego to zmierza. Gdzieś w okolicach połowy wszystko zaczęło się układać. Fajna książka dla lubiących takie klimaty Kinga.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post20 gru 2012, 19:19

Niedawno przeczytałam Cichą wiarę w anioły autorstwa R. J. Ellory. Jest to thriller, opowiadający o tym, jak życie głównego bohatera Josepha Vaughana zostało zmienione przez zbrodnię- jego szkolne koleżanki ginęły z rąk seryjnego zabójcy. Szczerze mówiąc czytałam bardziej wciągające kryminały, jednak ten ma zaskakujące zakończenie.

Swego czasu przeczytałam Atlantydę odnalezioną autorstwa Clive Cusslera. Jej bohaterem jest Dirk Pitt i jego przyjaciel, którzy wmieszali się w niezłą aferę, jak się okazało o światowej skali. Przy okazji dowiadujemy się jaki los spotkał mieszkańców Atlantydy i o katastrofie grożącej Ziemi. ;) Niewątpliwie najciekawszą postacią tej powieści jest Dirk Pitt, jednak czarne charaktery są przedstawione w ciekawy sposób. Nie chcę za dużo zdradzać, jednak czytanie tej powieści należało do przyjemności, więc ją polecam.

Przeczytałam też jakiś czas temu pełną magii powieść Metamorfeusz, czyli magiczny kasztan autorstwa Krystyny Jakóbczyk, o dwunastoletniej Barbarze Korczyńskiej, która znalazła zmiennokształną istotę dzięki której mogła spełnić swe marzenia i stać się kimś innym. Dopiero na końcu dowiemy się, czy nastolatka będzie zadowolona z tej zmiany. Wprawdzie ta powieść jest raczej dla dzieci, jednak przeczytałam ją z ciekawością. Polecam ją. Zwłaszcza, że ma pozytywną wymowę.

-- 20 gru 2012, o 19:19 --

Ostatnio przeczytałam książkę pt. Dziewczynka, która za bardzo lubiła zapałki autorstwa Gaetana Soucy. I zdecydowanie jej nie polecam. Dawno nie czytałam czegoś tak z jednej strony szokującego i obrazoburczego, a z drugiej tak naiwnego. Trudno jest mi opisać tą lekturę. Jej akcja zaczyna się wtedy, gdy umiera ojciec dwóch chłopców, a jeden z nich, bardziej ogarnięty, musi wyruszyć do miasteczka, by załatwić trumnę. Jest to o tyle trudne, bo ojciec wychował synów w całkowitej izolacji i nie przekazał im elementarnej wiedzy na temat świata. ;) Dlatego więc uważam, że ta powieść jest naiwna- ze względu na jej głównego bohatera. Może dla niektórych ona nie będzie obrazoburcza, ale mnie zszokowała.

W każdym razie nie polecam tej powieści, mimo że ona ponoć przyniosła swojemu autorowi światową sławę. Jednak trzeba jedno jej przyznać, ona jest oryginalna. I zaskakująca.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
hopmodna

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2013, 11:14

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post09 sty 2013, 09:23

Uwielbiam książki Joanny Chmielewskiej. Przeczytałam ich dosyć sporo, ale ta ostatnia zakupiona przeze mnie "Gwałt" jeśli mam być całkiem szczera, podobała mi się średnio. Wcześniejsze były o wiele ciekawsze.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post19 cze 2013, 19:29

-- 17 cze 2013--

Ostatnio przeczytałam, w ciągu jednego dnia Życie Pi Yanna Martela. Ta powieść bardzo mnie wciągnęła. Ona przedstawia losy Piscine Molitor Patela, znanego jako Pi, który jako jedyny człowiek przeżył morską katastrofę i dryfował w szalupie ratunkowej w towarzystwie ocalałych zwierząt, z Zoo. Jest tu też opisana inna historia, zgoła inna i od nas zależy w którą uwierzymy. Do mnie bardziej przemawia historia ze zwierzętami. ;) Dawno nie czytałam czegoś tak ciekawego. :)

-- 19 cze 2013, o 19:28 --

Niedawno przeczytałam zbiór opowiadań Roalda Dahla: Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara, było ich siedem łącznie z tytułowym. Całkiem dobrze się je czytało. Najbardziej mi się podobały: O chłopcu, który rozmawiał ze zwierzętami- o wymownym tytule, oraz Autostopowicz o ,,palcodzielniku". ;) Polecam ten zbiór opowiadań, z wyjątkiem tego zatytułowanego Łabędź- bo jest zbyt drastyczne dla wrażliwych czytelników. Roald Dhal napisał opowiadanie o Charli' m i fabryce czekolady...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
mensajero

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2013, 01:51

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post20 cze 2013, 21:37

Ja ostatnio przeczytalem BEZmarketing amerykanskiego bloggera Scott'a Stratten'a i jestem mega zadowolony. Duzo informacji i ksiazka pisania przyjemnym jezykiem, autor nie stroni od dowcipow i humorystycznych wstawek, przekazujac przy tym fajna wiedze.

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post22 cze 2013, 14:00

mensajero pisze:Ja ostatnio przeczytalem BEZmarketing amerykanskiego bloggera Scott'a Stratten'a i jestem mega zadowolony. Duzo informacji i ksiazka pisania przyjemnym jezykiem, autor nie stroni od dowcipow i humorystycznych wstawek, przekazujac przy tym fajna wiedze.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post24 cze 2013, 22:36

stukot pisze:Ostatnio przeczytałam zbiór trzech opowiadań Wiktora Pielewina Omon Ra i inne opowieści. W ich skład wchodziło tytułowe, opowiadające o młodym człowieku, który od dzieciństwa chciał zostać kosmonautą i był uczestnikiem tajnego kursu dla kosmonautów; oraz Żółta Strzała- o pociągu poruszającym się bez końca i czcicielach dziwnej religii; i Samotnik i Sześciopalcy- opowiadający o mieszkańcach pewnego świata, oświetlanego przez kilkanaście słońc, które czasem gasną; tytułowi bohaterowie snują ze sobą filozoficzne dysputy o prawdziwej istocie świata. Szczerze mówiąc, pierwsze opowiadanie Pielewina było dla mnie bardzo ciężkostrawne i ledwo przez nie przebrnęłam. Żółta Strzała była w miarę ciekawa. Jednak najbardziej spodobało mi się jego trzecie opowiadanie. Dla mnie Pielewin to autor trudny, zwłaszcza jak opisuje obcą mi radziecką rzeczywistość. Polecam Wam Samotnika i Sześciopalcego. :)


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post24 cze 2013, 22:38

Ostatnio przeczytałam zbiór trzech opowiadań Wiktora Pielewina Omon Ra i inne opowieści. W ich skład wchodziło tytułowe, opowiadające o młodym człowieku, który od dzieciństwa chciał zostać kosmonautą i był uczestnikiem tajnego kursu dla kosmonautów; oraz Żółta Strzała- o pociągu poruszającym się bez końca i czcicielach dziwnej religii; i Samotnik i Sześciopalcy- opowiadający o mieszkańcach pewnego świata, oświetlanego przez kilkanaście słońc, które czasem gasną; tytułowi bohaterowie snują ze sobą filozoficzne dysputy o prawdziwej istocie świata. Szczerze mówiąc, pierwsze opowiadanie Pielewina było dla mnie bardzo ciężkostrawne i ledwo przez nie przebrnęłam. Żółta Strzała była w miarę ciekawa. Jednak najbardziej spodobało mi się jego trzecie opowiadanie. Dla mnie Pielewin to autor trudny, zwłaszcza jak opisuje obcą mi radziecką rzeczywistość. Polecam Wam Samotnika i Sześciopalcego. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
hopmodna

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2013, 11:14

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post29 cze 2013, 16:50

Potem przeczytałam książkę Katarzyny Grocholi "Huston, mamy problem", a kilka dni temu "Marek" - wspomnienia żony Danuty o Marku Grechucie. Obie bardzo mi się podobały, mimo, że czytałam już lepsze.Np książka Grocholi "Nigdy w życiu", chyba jest nieco ciekawsza, ale obie są okey. A słyszałam, że na podstawie "Huston,mamy problem" powstaje film.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post29 cze 2013, 20:25

Ehhh, niestety, dzisiejsze czasy sprawiają, że po prostu nie ma czasu na czytanie. Chciałbym mieć czas na coś do poczytania, chciałbym poczytać co tam Cejrowski napisał.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Wasza ostatnio przeczytana książka. Wasze opinie.

Post29 cze 2013, 23:46

cosik_ktosik pisze:Ehhh, niestety, dzisiejsze czasy sprawiają, że po prostu nie ma czasu na czytanie. Chciałbym mieć czas na coś do poczytania, chciałbym poczytać co tam Cejrowski napisał.


W Kaliszu prześle Ci Audio-Book`ów masę :D .
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.



  • Reklama

Wróć do „Hobby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości