Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post20 wrz 2014, 20:42

Ile przydzielić pamięci wirtualnej jak się ma 16 GB Ram ??, a ile jak się ma 32 GB Ram ??.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post20 wrz 2014, 23:27

Jak się ma 16 GB Ramu to ustawienie powinno być automatyczne zarządzanie rozmiarem pliku stronicowania . Pamięć wirtualna wykorzystywana jest wtedy, kiedy aplikacje zużywają całą pamięć RAM i potrzebują więcej pamięci operacyjnej. 16 GB Ram nie tak prosto jest wykorzystać nie mówiąc o 32 GB jeżeli chodzi o przeciętnych użytkowników. Przy małej ilości pamięci Ram zasada jest ze powinno ustawiać się dwa razy więcej pamięci wirtualnej niż ma się pamięci RAM
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post20 wrz 2014, 23:37

jak dla mnie w tym przypadku bym ustawił bez pamięci wirtualnej bo to w tedy było by nieużywane a zajmuje miejsce na dysku i go spowalnia by był dostęp
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

marcin82

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 09:04

Niestety praktyka nie wygląda tak różowo. Ustaw automatyczne przydzielanie pliku stornicowania.

Niektóre programy mogą głupieć, gdy ta funkcja jest wyłączona.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 13:12

No tak, ale ten akurat komputer używany jest specyficznie, i używa się przypisanej wartości pamięci wirtualnej.

A to jakieś zaprzeczenia, tu na forum piszecie:

marcin82 pisze:Niestety praktyka nie wygląda tak różowo. Ustaw automatyczne przydzielanie pliku stornicowania.

Niektóre programy mogą głupieć, gdy ta funkcja jest wyłączona.
leon1956 pisze:Jak się ma 16 GB Ramu to ustawienie powinno być automatyczne zarządzanie rozmiarem pliku stronicowania . Pamięć wirtualna wykorzystywana jest wtedy, kiedy aplikacje zużywają całą pamięć RAM i potrzebują więcej pamięci operacyjnej. 16 GB Ram nie tak prosto jest wykorzystać nie mówiąc o 32 GB jeżeli chodzi o przeciętnych użytkowników. Przy małej ilości pamięci Ram zasada jest ze powinno ustawiać się dwa razy więcej pamięci wirtualnej niż ma się pamięci RAM


a ja wiem, z pewnego źródła ze jest na odwrót. I to bardziej "jemu" trzeba zaufać bo wiele rzeczy mi osobiście pomaga, dzięki czemu moja wiedzą na temat komputerów i pod różne przeznaczenie nabiera tak zwanych "kształtów".


A jeśli jeszcze chodzi to wiele poradników zalecają zastosowanie tego "pamięci wirtualnej" tako zalecane. Nawet na dyskach SSD :) :)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 20:10

robiwielki pisze:a ja wiem, z pewnego źródła ze jest na odwrót. I to bardziej "jemu" trzeba zaufać bo wiele rzeczy mi osobiście pomaga, dzięki czemu moja wiedzą na temat komputerów i pod różne przeznaczenie nabiera tak zwanych "kształtów".

Jak uważasz , że wiesz lepiej to po co zawracasz ..... głowę i zaśmiecasz forum ?
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2014, 20:16 przez leon1956, łącznie zmieniany 1 raz.
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 20:28

Pytam się kulturalnie, ile należy przydzielić na wartości pamięci wirtualnej. No jak dostałem odpowiesz ze to jest zbędne, ale ja wiem ze nie, więc pytam się ile ??

I to wcalem głęboko nie trzeba szukać, aby o tym się dowiedzieć.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 20:34

To i dostałeś kulturalne odpowiedzi . Jak ci nie pasują to trudno .
robiwielki pisze:moja wiedzą na temat komputerów i pod różne przeznaczenie nabiera tak zwanych "kształtów"

Jak na razie te kształty są obłe i nijakie :D
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 20:46

leon1956 pisze:Jak na razie te kształty są obłe i nijakie :D


Nie ocenia się człowieka , jak się go nie zna osobiście.

Ale wróćmy do pamięci wirtualnej, ile należy przypisać jak się ma 16 GB pamięci, a ile jak się ma 32 GB ??
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post21 wrz 2014, 22:22

Niewiele, aby system niepotrzebnie tam nie trzymał za dużo rzeczy. Tyle co może potrzebować jakaś mega sporych rozmiarów aplikacja, może ze 2-4GB. Tutaj jest tyle ramu, że nie ma szans tego i tak wykorzystać, więc po co ma coś siedzieć w wirtualnej.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post22 wrz 2014, 20:27

No tak, ale są podobno programy, które wymagają np. jak się na zainstalowane 8 GB pamięci to używane jest właśnie te 8 GB.

-- 22 wrz 2014, 09:49 --

np.

Kod: Zaznacz cały

http://pclab.pl/tip/Optymalizacja.Windows.obalamy.mity,43293/6
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post22 wrz 2014, 23:08

No i tym ostatnim postem pokazałeś całą swoją indolencję intelektualną . :D
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
deFco247

Ekspert
Posty: 371
Rejestracja: 02 sty 2011, 17:27
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post23 wrz 2014, 16:07

Ja mam 8GB RAM, mam ustawiony rozmiar początkowy 16MB, a maksymalny 8192MB. System zaleca 12120MB, ale mimo wszystko nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by plik ten się zwiększył poza te 16MB.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Ile pamięci wirtualnej ustawić ??

Post23 wrz 2014, 18:56

Dla tak dużej ilości RAM całkiem wyłącz SWAP.
Tylko stare programy i gry mogą zastrajkować, gdzie programista błędnie napisał je, a środowiska IDE wtedy nie były aż tak inteligentne by podpowiedzieć, że dane rozwiązanie jest błędne.

Ja mam 8GB RAM - zero SWAP i żyję :)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości