Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Xenaa

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2015, 12:47

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 15:22

Mam laptopa z Vista. Niestety laptop sie uruchamia, ale Vista juz nie.
Czy moge jakos zgrac dane na pendriva/plyty, zeby ich nie utracic i potem sprobowalabym zrobic recovery lub format?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 15:46

A wiec tak robisz pendrive wedlug poradnika;
http://www.hotfix.pl/uruchamianie-hiren ... h-a392.htm

tylko hirensa sciągnij najlepiej wersje 10.4 z jego poziomu uruchamiasz mini windows xp i przez niego bedziesz miala wgląd do dysku plików itp i nawet mozesz te dane skopiować na tego pendrive na którym jest ten hirens.

Xenaa

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2015, 12:47

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 16:56

OK, dzieki, sprobuje

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 17:03

Najlepiej gdy by było dwie partycje np. C: , D: , wtedy z systemowej partycji kopiuje wszystko co jest ważne (dokumenty, pliki z pulpitu itp.) i daje na D: , i format tylko dysku C: , ale nie wiem jak jest u ciebie. 8-)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Xenaa

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2015, 12:47

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 17:23

Mam 2 partycje, jedna z Vista, druga z danymi, ale chce zrzucic wszystkie wazne dla mnie zdjecia, dokumenty itd na np pendrive, bo pozniej zrobilabym recovery.
Ze mna jest tak, znajomy znajomego zaoferowal sie, ze mi to zrobi, a ja sie uparlam, ze chce sama najpierw sprobowac :D Boje sie, ze przez to strace wszystkie dane, bo juz kiedys pamietam tak zrobilam. Chyba dlatego, ze na mojej plytce recovery jest wersja po zakupie laptopa...
Ostatni raz mialam problemy kilka lat temu i po takiej przerwie srednio sobie juz rade z komputerami.
Czy ja w ogole dobrze rozumuje? :D

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 17:39

A jeżeli masz płytę rocovery to widocznie odejmuje jednocześnie 2 partycje, to szkoda :| . To musisz całkowicie skopiować dane z 2 partycji na dyski zewnętrzny i wgrać od nowe system. Ale jak to zrobisz to polecam np. Redo Backup and Recovery, którym zrobisz tylko "zdjęcie" systemy czyli tylko "C:" to już zawsze będzie go używać do przywracania tylko partycji systemowej a jak to ten pory systemowej i tej drugiej.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Jak odzyskac dane gdy system sie nie uruchamia

Post28 sty 2015, 19:42

Tak jak mówilem na hirensie jest mini windows xp który nie wymaga instalacji z jego poziomu masz dostęp do wszystkich partycji, kopiujesz sobie zdjecia , dokumenty itp i tyle, sam tak ostatnio robilem gdy system mi się posypał na innym kompie. Potem gdy juz masz kopie i mozesz wszystko usunać to instalujesz system od nowa ewentualnie przywracasz go z recovery.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości