Karta micro SDHC - przestała działać

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Kubri

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2017, 23:50

Karta micro SDHC - przestała działać

Post25 lut 2017, 00:25

Witam. Przez nieuwagę włożyłem odwrotnie kartę do adaptera(pendrive) - nie weszła do końca tylko lekko po skosie nawet nie do połowy, lekko się zblokowała ale udało sie ją w miarę łatwo wyciągnąć.
Od tego momentu zarówno komputer, laptop jak i telefon (samsung s5) jej nie widzą.

Po podłączeniu do komputera z win7 pojawia sie nowe urządzenie przenośne ale "puste" z zerową pojemnością (mam włączoną widoczność plików ukrytych). Ponadto wyskauje info że trzeba sformatować urządzenie ale potem wyskakuje błąd "W stacji dysków G nie ma dysku".
Przy podłączeniu urzadzenia okno "Mojego komputera" z lista dysków zaczyna migać :roll:

Model karty Infinity micro sdhc 32GB

Zaznaczam że dość mocno zależy mi na plikach które tam były (video), chciałbym je odzyskać. Ale nie mogę dać karty obcej osobie do naprawy bo to "prywatne filmy" :oops:
Próbowałem odpalać różne programy aby naprawić czy sformatować kartę by potem odzyskać dane ale bezskutecznie. Programy które sprawdzałem:
ZAR X
iCare Data Recovery Pro
EaseUS Data Recovery Wizard
SDFormatter
testdisk
HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool_2.2.3
usbfix
Programy te nie widzą urządzenia.

Test programem Victoria, wywala błąd: [Warning] Invalid drive geometry!


Sprawdzałem inną kartę i działa.
Jest ktoś w stanie mi pomóc? Chyba ze fizycznie uszkodziłem kartę i jest do kosza?

Proszę o pomoc :)
PS może jest jeszcze jakiś sposób diagnostyki który mogę wykonać by przedstawić dane które pozwolą mi pomóc ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Karta micro SDHC - przestała działać

Post25 lut 2017, 00:56

Klik na Komputer PPM (prawym przyciskiem myszki)
--> Zarządzaj --> Magazyn --> Zarządzanie dyskami.

Jeżeli karta jest widoczna to sprawdź zamianę jej litery na inną
(nie tą którą masz na innych dyskach),
wyłącz komputer na kilkanaście minut, po upływie tego czasu ponownie włącz komputer...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Kubri

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2017, 23:50

Karta micro SDHC - przestała działać

Post05 mar 2017, 19:49

Litera dysku zmieniona ale nie pomogło.
Obrazek

-- 05 mar 2017, 19:49 --

Ma ktoś jakiś pomysł?



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości