Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post22 paź 2014, 23:36

Witam jak w temacie. Ze wzlędu spalonego zasilacza postanowiłem się pozbyć swojego staruszka.
Teraz myślę o kupnie laptopa, no i nasuwa mi się pytanie, czy lepiej kupić używany czy nowy? Wiadomo że jak za używany dam z 1500, to nowy będzie taki kosztował pewnie ponad 2000.
Kwestią jest jeszcze to, że jak miał bym się już zdecydować to aby była co najmniej jeszcze roczna gwarancja, kupić bubla w worku gdzie po jakimś czasie się spali nie planuje - miałem już nauczkę z kartą graficzną, co prawda podziała jakiś rok czasu ale co z tego, 3 stówki do śmieci poszły.

Laptop miał by być ogólnie do internetu, sporadycznie filmów oraz jakiś mniej wymagających gier jak Killing Floor.

Kolejną kwestią jest możliwość rozbudowania go z czasem, zastanawiam się czy jak już to kupić laptopa z zintegrowaną kartą graficzną, czy może z normalną którą mogę z czasem wymienić - to samo dotyczy procesora oraz pamięci RAM.

Mam trochę zaniedbany temat komputerów, a już prawie w ogóle nie mam orientacji jak wygląda sytuacja z Laptopami, nawet nie wiem czy obecnie są produkowane takie laptopy które mają wymienny ram procesor czy kartę graficzną :P

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post23 paź 2014, 11:00

Z wymianą procesora może być problem, bo teraz producenci szczególnie ultra mobilnych kompów wlutowują wszystko w płytę więc żeby coś wymienić trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i sprzęt albo udać się do speca.

Ja używanego bym nie kupił, w najgorszym wypadku powystawowego.

W takiej cenie jest Lenovo G510 ale bez systemu operacyjnego.

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/203041-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4100m-8gb-1000gb-dvd-rw.html

Specyfikacja solidna:
Intel Core i3-4100M
8GB RAM
Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr.
Grafika: Zintegrowana Intel HD Graphics 4600
No i to co może niektórych przerażać, typ ekranu błyszczący, rozdzielczość 1366 x 768 i dodatkowo wysokość aż 34,3 mm, mimo stosunkowo przystępnej wadze 2,6kg taki lapek i tak nie jest zbyt mobilny ze względu na grubość. W tej cenie raczej niczego lepszego nie znajdziesz tylko Lenovo (mowa o nowych nie używanych lub powystawowych).

Ewentualnie z innych ciekawych masz Lenovo G510 z...

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/184617-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4000m-4gb-1000-dvd-rw-r5-m230.html


Intel Core i3-4000M
4GB RAM
Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr.
Grafika: Integra Intel HD Graphics 4600 + mobilna dedykowana AMD Radeon R5 M230
Tutaj również cena jest bez systemu operacyjnego.

Kwestia czego chcesz od laptopa. Pierwszy ma lepszy procek i więcej RAM, drugi mniej RAMu, odrobine gorszy procek i dedykowaną grafikę, która jednak szału nie robi. Ideałem w tej cenie byłby drugi egzemplarz z dedykowaną grafą ale z 8GB RAM. RAM w większości lapków bez trudu wymienisz samodzielnie nie tracąc przy tym gwarancji.

Być może ktoś znajdzie jeszcze coś lepszego i tańszego.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

brozinho

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2013, 23:07

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post23 paź 2014, 15:31

Lenovo G510 jest rzeczywiście najlepszym wyborem w tej cenie, ale nie z grafiką R5 - jest to poziom grafik zintegrowanych więc nie ma sensu.

Lepiej kupić model z i3 haswella i radeonem R7 M265:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ta grafika wystarczy Ci spokojnie na długi czas jeśli nie jesteś jakimś wymagającym graczem, odpalisz na niej większość nowości.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post23 paź 2014, 19:09

brozinho[/] rozumiem że lepiej dołożyć te 100PLN i mieć tą grafikę radeona R7 (która jest NIE zintegrowana - można ją w przyszłości wymienić) niż tą intela która jest ZINTEGROWANA, aczkolwiek ten G510 który podałeś ma mniejsze taktowanie procesora o 100mhz, co zapewne nie zrobi dużej różnicy ?

[b]rokko

Komputer ma służyć głównie do pracy czy żeby go zabrać ewentualnie do rodziców, często będę z niego korzystać na kolanach.

Czasami ale na prawdę sporadycznie do pogrania w gry typu Killing Floor.

Mam takie pytanie, jak mają się te komputery podane przez was do takiej specyfikacji:

AMD Phenom x4 955BE - 3,2mhz x4
4GB ram 1666
Radeon His 5770

ten i3 jest nowszej generacji aczkolwiek ma 2 rdzenie zamiast 4, ale już nie raz patrząc na testy widziałem że procesory 2 rdzeniowe pod względem wydajności biją jednak na głowe AMD x4.
No i grafika jak wypada, pozwoli mi to mniej więcej porównać jakie gry mi pójdą i jak będzie mi się pracować na danym laptopie.

-- 23 paź 2014, 18:51 --

I jeszcze jedno pytanie:

Chipset karty graficznej
AMD Radeon R7 M265
Intel HD Graphics 4600

To jaka w końcu jest ta grafika w tym laptopie? Jest ten ten podany przez brozinho jest w nim AMD ten Radeon R7 czy jednak ten Intel HD ?

-- 23 paź 2014, 19:09 --

Dodatkowo na jednej ze stron znalazłem taki tekst:

W Lenovo G510 z łatwością można wyczyścić wentylator, wymienić procesor, dysk twardy, kartę WiFi i pamięć RAM.


Czyli w tym laptopie jest jednak możliwość wymiany tego procesora? Tylko czy w przyszłości można by do niego wsadzić jakiś 4 rdzeniowiec ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post23 paź 2014, 20:58

Wydajność AMD Radeon R7 M265 jest na poziomie niewiele wyższym od AMD Radeon R5 M230 więc wielkiej różnicy nie będzie. W niektórych grach nawet R5 ma lepsze osiągi.

Gdybym był na Twoim miejscu wziąłbym 2 egzemplarz ale z 8GB RAM. Koszt nieznacznie wyższy... 1579zł + koszt systemu operacyjnego.

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/203297-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4100m-8gb-1000gb-dvd-rw-r5-m230.html


Ps. Sklep Morele omijałbym szerokim łukiem.

Odnośnie procków AMD, na ogół są słabsze i tańsze od Intelowskich konstrukcji.
Porównanie tych 2 możesz sprawdzić na portach benchmarkowych.

Odnośnie wymiany procesora na inny, wszystko zależy od specyfikacji płyty głównej.
Specyfikację Lenovo G510 masz tutaj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

-- 23 paź 2014, 20:58 --

#brozinho, zwracam honor :)
Dotarłem teraz do wiarygodnych testów Radeonów, R7 faktycznie wyraźnie lepsza od R5, ale R7 tylko wtedy ma sens jak lapek ma 8GB RAM i rozsądny procesor przynajmniej i5, także dla i3 ta karta będzie zbyt dobra i kupno komputera w tej konfiguracji nie będzie miało sensu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post23 paź 2014, 22:12

Rokko być może będzie za dobra ale w przyszłości będę myślał o zmianie procesora na lepszy ale jest jeden BARDZO DUŻY problem z tym laptopem, mianowicie czytałem w recenzji oraz opinii użytkowników że jest problem z słabym wykonaniem zawiasów w tym laptopie co prowadzi do szybkiego uszkodzenia mechanicznego które nie jest uwzględniane, ludzie mogła wyłączyć laptop na przykład tylko awaryjnie i mają nowy - uszkodzony laptop tak na prawdę...

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post23 paź 2014, 23:40

Lenovo już tak mają, nie tylko ten model.
Z linii high-endowej za 3k+ wykończenie jest lepsze (dot. modeli gdzie obudowa jest z aluminium), ale szału też nie ma. ASUSy pod tym kątem wyglądają znacznie lepiej, ale coś za coś, w ASUSach masz montowane gorsze wydajnościowo procki niskonapięciowe i słabe baterie. Niby dzięki prockom ultra mobilnym mają wytrzymywać dłużej ale to nie jest do końca prawda bo pojemność baterii w wielu modelach nie należy do zawrotnych, cóż na czymś producent musi oszczędzać/zarabiać.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Laptop do 1500, Używany czy Nowy?

Post28 paź 2014, 19:44

A co powiecie o tym modelu:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Według mnie, dość dobra opcja, 8GB ram, darmowa wysyłka i torba gratis.

-- 28 paź 2014, 20:44 --

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ewentualnie może coś takiego, tylko że dokładam 4GB ram do tego?



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości