LTE i dziwna zależność

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Szootski

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2015, 22:43

LTE i dziwna zależność

Post04 cze 2017, 17:42

Witam 4 dni mam internet LTE T-mobile i dostałem razem z nim router D-link DWR 921. Od 2 dni zauważyłem zależność, jak nikt nie korzysta z internetu to zasięg sieci spada (np dziś rano wstałem i miałem 16%) jednak po wyłączeniu i włączeniu urządzenia zasięg wraca do normy gdzie u mnie bez anteny ona wynosi około 50%. Mam teraz do was pytanie czy da się jakoś tego uniknąć może router przechodzi w jakiś swój tryb spoczynku?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

LTE i dziwna zależność

Post05 cze 2017, 09:10

Przechodzić może w stan spoczynku dla nadawania sygnału (WiFi) nie odbierania (LTE).
Możliwe jest też odłączanie od nadajnika, gdy czas bezczynności wyniesie X sekund (w niektórych routerach tak jest).

Musiałbyś sprawdzić zasięg sieci i ile stacji bazowych jest w pobliżu, iż bardzo prawdopodobnym jest że zasięg spadł, ze względu na przełączenie się na inny nadajnik. Trzeba by sprawdzić z którym BTS łączy się.
Druga kwestia, w niektórych routerach LTE jest coś takiego jak "podtrzymowanie połączenia", pozwala to utrzymać połączenie z aktualnym BTS (jeśli jest za bardzo obciążony to i tak przełączy na inny).

Po prostu w Twoim przypadku trzeba zdiagnozować stan sieci, najprościej zrobić to z poziomu urządzenia smartfona z kartą tmobile, tyle że urządzenie musi mieć podobną specyfikację LTE, żeby wnioski można było wyciągnąć właściwe. Jeśli będą różnice w obsługiwanych technologiach (częstotliwościach) to BTS z "16%" zasięgu nie wyłapie.

-- 05 cze 2017, 09:10 --

Dodam jeszcze, że do diagnostyki sieci LTE najprościej użyć apkę typu Network Cell Info.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości