Jak zostać moderatorem

Zauważyłeś błąd na forum komputerowym, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do forum, pisz tutaj
Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Jak zostać moderatorem

Post15 gru 2008, 22:40

Witam, :)
Mam pytanie takie jak w temacie co trzeba zrobić aby zostać moderatorem na forum nie będę ukrywał, że bardzo mnie to interesuje.
Czytałem regulamin kilkakrotnie, ale niestety nic nie znalazłem. Jeżeli jednak ominąłem owy wątek przepraszam.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Jak zostać moderatorem

Post15 gru 2008, 22:59

mint1991, obecna sytuacja na Forum nie wymaga dodatkowej "siły roboczej".
Jeżeli będziemy zatrudniali każdą chętną osobę, to za niedługo będziemy mięli więcej "członków zarządu", niż samych Użytkowników.
Jeżeli zajdzie taka potrzeba, sami wybierzemy odpowiednią osobę na to stanowisko.
Dużym atutem kandydata na pewno będzie aktywność na Forum, sensowne wypowiedzi oraz, co podstawa - znajomość poprawnej polskiej pisowni.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Jak zostać moderatorem

Post15 gru 2008, 23:03

Ok dzięki. Wiem że trzeba sobie zasłużyć, a ja pytam tak z ciekawości na przyszłość bo może kiedyś ... :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
LucaS

VIP
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2008, 13:41
Lokalizacja: wlkp

Jak zostać moderatorem

Post15 gru 2008, 23:19

Jedna mała uwaga i porada - nigdy się nie domagaj, proś, pytaj o moderatora (chyba, że jest specjalny nabór, który zakłada zgłoszenia chetnych) bo to tylko pogorszy sytuacje.
Ubuntu 8.10

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak zostać moderatorem

Post15 gru 2008, 23:28

Tak jest na wielu forach, ja osobiście jednak mam inne podejście. Najważniejsze to muszę znać danego użytkownika, wiedzieć jak on odpisuje, jaki poziom sobą reprezentuje i co zrobił dla forum. Przecież nie mogę zagłosować za daną osobą, jeżeli jej praktycznie nie znam. mint1991, musisz się po prostu udzielać na forum. Ważne jest także, aby osoba która jest brana pod uwagę, przebywała na forum. To nie może być osoba, która nie ma czasu na moderowanie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Jak zostać moderatorem

Post10 lis 2009, 18:57

W związku z nieporozumieniem jakie miało ostatnio miejsce na SB pragnę poinformować, że pytanie moje dotyczące stanowiska moderatora było skierowane ogólnie w perspektywie forum - nie koniecznie hotfix'a. Chciałem tylko dowiedzieć się jakie warunki stawiają administratorzy na forach aby uzyskać stanowisko moderatora :).

Zarazem dziękuje osobą, które mi wtedy odpisały, gdyż tylko ma Tym forum udało mi się uzyskać takie informacje :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak zostać moderatorem

Post10 lis 2009, 19:04

Dopiszę coś od siebie o m.in. moim punkcie widzenia.

Na moderatora każdy ma szansę. Moderatorzy są wybierani w momencie kiedy zachodzi taka potrzeba wśród forumowiczów, którzy wykazali się umiejętnościami, które są w danym momencie potrzebne. Tak było przy wyborze każdego z moderatorów od samego początku. Moderatorzy otrzymują także pod swoją władzę określone działy w takich dziedzinach, na których wg nas najlepiej się znają i na jakie wyrażają zgodę.

Przykładowo djarta => Bezpieczeństwo, Lena => Grafika itd (oczywiście są też inne działy).

Oczywiście jest jeszcze kultura języka i niezwykła cierpliwość (co by nie doszło do zbanowania niepotrzebnego ;) tu oczywiście przesadzam).

Moderatorów wybiera administracja, gdzie wszyscy muszą być za ;)
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Re: Jak zostać moderatorem

Post21 sty 2010, 23:13

cosik_ktosik pisze:Tak jest na wielu forach, ja osobiście jednak mam inne podejście. Najważniejsze to muszę znać danego użytkownika, wiedzieć jak on odpisuje, jaki poziom sobą reprezentuje i co zrobił dla forum. Przecież nie mogę zagłosować za daną osobą, jeżeli jej praktycznie nie znam. mint1991, musisz się po prostu udzielać na forum. Ważne jest także, aby osoba która jest brana pod uwagę, przebywała na forum. To nie może być osoba, która nie ma czasu na moderowanie.
Zauważyłem właśnie twoje podejście do forum i chciałem się tu udzielić, miałem napisać to, co ty teraz :)
Ja popieram to co robisz. Jak dla mnie dobrych użytkowników trzeba nagradzać, ja na forum.instalki{usun}.pl staram się od 2006roku i nadal nic. Żadnej specjalnej rangi, tylko szkoda że te forum upada.
Dlatego teraz już na stałe zadomowiłem się tutaj, Główne tematy zakładam tu instalki mam już w d...
Udzielam się jak się udzielam, 2-3posty dziennie w maxie, bo zawsze gdy wejdę na dany temat jest już odpowiedź :) Oczywiście to duży +



  • Reklama

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości