Nowa wersja Forum Hotfix!

Zauważyłeś błąd na forum komputerowym, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do forum, pisz tutaj
Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post05 cze 2017, 19:44

Witam wszystkich!

Nadszedł najwyższy czas na odświeżenie Forum Hotfix.pl. Został zaktualizowany skrypt phpBB oraz całkowicie zmieniony layout.
Przede wszystkim nowy styl jest w pełni responsywny. Korzystanie z forum na urządzeniach mobilnych stało się prostsze i wygodniejsze. W związku z tym rezygnujemy z Tapatalk. Przeglądanie i udzielanie się na Forum jest bardziej intuicyjne, zaś unowocześniony shoutbox usprawni luźne pogaduchy ;)

Jednym z elementów jakie wnosi aktualizacja skryptu są powiadomienia dla użytkowników. Zależnie od ustawionych preferencji, powiadomienia można otrzymać m.in. o odpowiedzi w tematach oznaczonych zakładką lub obserwowanych, utworzonym temacie na obserwowanym forum, gdy zacytowano Twoją treść, gdy nadeszła prywatna wiadomość oraz inne, które mi wyleciały z głowy ;)

Wygodniejsze stało się też cytowanie w postach. Przy zaznaczeniu tekstu użytkownika, który chcemy zacytować pojawi się przycisk "odpowiedz z cytatem". Oprócz tego oczywiście dalej pozostaje opcja cytowania pełnej wypowiedzi. Dodatkową opcją, która się pojawiła to szybki cytat nazwy użytkownika, wystarczy kliknąć na czyjś nick i pojawią się dwie opcje: "cytuj nazwę użytkownika" oraz "przejdź do profilu". Jeżeli chcemy od razu przejść do profilu użytkownika wystarczy kliknąć na awatar. Na stronie głównej oraz w działach wyłączyliśmy linki do profili użytkowników w celu zmniejszenia ilości generowanych urli.

Niestety aktualizacja wprowadziła też negatywne zmiany - prawdopodobnie wszystkie dane kontaktowe w profilach zostały usunięte (możliwe jest ponowne uzupełnienie). W poprzedniej wersji forum funkcjonował system punktów. Modyfikacja wdrażająca tę funkcjonalność aktualnie nie jest już rozwijana przez autorów, a dostosowanie do nowej wersji skryptu okazało się niemożliwe do zrealizowania. Aby zapewnić płynność działania forum, modyfikacja musiała zostać wyłączona. Wszystkich użytkowników przepraszamy za zaistniałą sytuację, jednocześnie informujemy, że postaramy się zrekompensować utratę punktów. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce.

W przyszłości planujemy również ustawienie szyfrowania HTTPS dla podwyższenia bezpieczeństwa.

Jak widać zmian jest dużo, wszystkie wyjdą "w praniu". Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Forum powinno również działać szybciej.
Prosimy wszystkich o sugestie, propozycje, konstruktywne uwagi i opinie. Chcemy wiedzieć czy zmiana jest pozytywnie odbierana. Dodatkowo oczywiście wszelkie zauważone błędy czy literówki proszę zgłaszać od razu w tym temacie. Standardowo w celu wykluczenia winy ciasteczek, proszę wyczyścić wszystkie dane tymczasowe (media, ciasteczka, dane podręczne etc) i przeładować stronę za pomocą lewy ctrl + F5.

Pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post06 cze 2017, 00:10

Pierwszy.

Nowa aktualizacja forum jest świetna. Aż miło się paczy. Nawet FPS skoczył w monitorze :D

Dzięki.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post06 cze 2017, 01:03

Po kliknięciu na Zespół administracyjny (dół strony) czy z włączonym uBlock Origin czy z wyłączonym na przeglądarkach
Firefox oraz Slimjet występuje u mnie błąd:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Usuwałem pliki cookie.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post06 cze 2017, 02:53

U mnie to samo. Na beta forum też tak było, zapomniałem wspomnieć.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post09 cze 2017, 11:46

Fajna sprawa. Ładnie wygląda. :mrgreen:
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post09 cze 2017, 19:48

Ładne forum, ładne :)

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dopisałem posta - jedno słowo dusza i po dodaniu połączyło słowo dusza do linka z obrazkiem

Ale śmieszne. Link z dopisanym słowem działa.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post19 cze 2017, 14:01

A może graficzne tło forum zamienić na czarne?
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post20 cze 2017, 22:23

Czarne tło, to byłby cmentarz dla mnie. :(
Jak można taki pogrzeb zaproponować? O razu poszedłbym precz.

No chyba, że do wyboru skórka dla Ciebie pikus_09
me@djohnsc - daj trochę stylów (skórek) do wyboru - please, bo już rozglądam się za cegłówką.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post21 cze 2017, 16:51

Gedo, pikus_09, przedyskutuję z cosik_ktosik oraz rokko temat dodatkowej skórki.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post21 cze 2017, 18:57

me@djohnsc pisze:Gedo, pikus_09, przedyskutuję z cosik_ktosik oraz rokko temat dodatkowej skórki.


Temat:
nasze-sprawy/nowa-wersja-forum-zapraszamy-do-testow-t39639.html

XMan pisze:Dobrze by było dla niepełnosprawnych wzrokowo jakby był jeszcze jeden kolor - niebieski,
taki jak jest na Facebooku.
Zapewne wiesz że jest dlatego ponieważ jego właściciel jest daltonistą.

Będzie zgodnie z zarządzonymi nowymi przepisami o których były wzmianki w internecie :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post23 cze 2017, 20:53

Gedo pisze:Czarne tło, to byłby cmentarz dla mnie. :(
Jak można taki pogrzeb zaproponować? O razu poszedłbym precz.

A to przepraszam, nie mniej jednak wybór skórek tła byłby rozsądny.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post28 cze 2017, 16:32

Witam . Nowe forum może i ładniejsze ale jak do tej pory nie współdziała ze stroną Hotfix.pl .

------Połączono posty------

OK! . Już działa :)
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post30 cze 2017, 14:10

Nie było jeszcze nowego, gdy świętowaliśmy Leona.
leon1956 pisze:Witam . Nowe forum może i ładniejsze ale jak do tej pory nie współdziała ze stroną Hotfix.pl .

------Połączono posty------

OK! . Już działa :)

Nie było jeszcze nowego, gdy świętowaliśmy Leona - było extra! :obscene-drinkingcheers:
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post18 sie 2017, 15:16

Taka ciekawostka, może już ktoś to zauważył - jak napiszę posta to na głównej jest on podświetlony jako nie przeczytany (na zielono) mimo tego że jest mój :D
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Nowa wersja Forum Hotfix!

Post18 sie 2017, 18:54

Brakuje funkcji automatycznego odświeżenia strony. To przykre wszędzie, gdy klikamy w przycisk cofania. Wychodząc z tematu jest nieprzeczytane mimo, że daliśmy posta. Dopiero klikanie w odświeżenie pokazuje, że temat przeczytany, - tak samo jest z powiadomieniami, czyli wszędzie.
A aktywność w dziale rozrywka też powinna być jakoś opisana pod awatarem, bo tysiąc postów, czy ileś tam, bo jakoby nie było nas i niektórym zdaje się, że forum umiera.
Brak bezpośredniego przycisku moje posty, czy moja zawartość na głównej - bardzo utrudnia poruszanie się po forum. Trzeba swoje odklikać.
Poza tym jest miło i przyjemnie ;)
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości