po polskiemu

Zauważyłeś błąd na forum komputerowym, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do forum, pisz tutaj
sedziadred

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2012, 21:41

po polskiemu

Post15 maja 2013, 17:35

Tak sobie siedzę i czytam bo lubię. Jednych co piszą "po polskiemu " wywalacie i ganicie za pisownię a innym na to pozwalacie .Może coś przeoczyłem czy jestem nadwrażliwy ? :D

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

po polskiemu

Post15 maja 2013, 18:01

Obecnie jest tak że dużo osób pisze z zagranicy, nie mają języka polskiego lub piszą awaryjnie z telefonu.
Te osoby zaznaczają w tematach lub to widzimy ;)
Trudno wymagać jak ktoś ma chwilowe problemy...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

sedziadred

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2012, 21:41

po polskiemu

Post15 maja 2013, 18:11

Sory jeżeli piszą awaryjnie to to widzimy ;) XMan Jesteś wielki.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

po polskiemu

Post15 maja 2013, 18:36

Ja poprawiam co się da ale czasami po kilku takich delikwentach jak zobaczę kolejnego to mnie już coś bierze.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

po polskiemu

Post16 maja 2013, 10:47

Czasami jest tak (68 postów i jeszcze nie zna regulaminu):
sieci-komputerowe/wifi-ping-duze-straty-pakietow-zero-wysylki-zalacznikow-t24788.html
Pomimo "przymrużenia oka" ;)
smietnik/wifi-ping-duze-straty-pakietow-zero-wysylki-zalacznikow-t24826.html
Należy się ostrzeżenie ale mam dobre serce i się wstrzymuję (do pewnego czasu) :(
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

po polskiemu

Post17 maja 2013, 00:26

Ja ze swojej strony dodam jeszcze że jak ktoś pisze z telefonu to opera mini posiada polskie znaki.Sam piszę z telefonu co widać ;) i nie ma problemu z polskimi znakami :D
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

po polskiemu

Post17 maja 2013, 23:24

Podobnie wszystkie Androidy
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
grys

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:01

po polskiemu

Post15 sie 2014, 20:40

sedziadred pisze:Tak sobie siedzę i czytam bo lubię. Jednych co piszą "po polskiemu " wywalacie i ganicie za pisownię a innym na to pozwalacie .Może coś przeoczyłem czy jestem nadwrażliwy ? :D

Ja także sporo czytam i widzę, że między innymi tzw."stali bywalcy" popełniają masę błędów ortograficznych, myląc m.in. może z morzem ;) , a o literówkach już nie wspomnę.... :shock:
cosik_ktosik pisze:Ja poprawiam co się da ale czasami po kilku takich delikwentach jak zobaczę kolejnego to mnie już coś bierze.

Swego czasu zwróciłem paru osobom na to uwagę pisząc do nich PW, ale skończyło się najwyżej na poprawieniu postu, o którym im wspomniałem, a w nowych dalej to samo... :@
Nie wiem czy tak trudno jest tym osobom włączyć sprawdzanie pisowni w przeglądarce, czy mają to (ortografię i regulamin) 'gdzieś'?
Litości!... :pray:

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

po polskiemu

Post15 sie 2014, 20:52

Patrz podpis.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

po polskiemu

Post15 sie 2014, 22:17

Dlatego lubię ten opis wszystkim niedbającym o język przedstawiać. Po prostu jest on genialny. Widzę te błędy ale czasami ich poprawienie staje się niemożliwe. Tak czy owak, jeśli któryś z nich myśli o wyższym awansie to musi zacząć dbać o język, inaczej o tym nie ma mowy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
grys

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:01

po polskiemu

Post16 sie 2014, 00:34

greh pisze:Patrz podpis.

Ja o tym wiem, admin i moderatorzy również... szkoda tylko, że (głównie) "niebiescy" nie biorą tego pod uwagę i przy okazji swoim niedbalstwem językowym chyba psują nieco wizerunek forum.hotfix.pl.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

po polskiemu

Post16 sie 2014, 09:45

Na pewno, nikt kto łamie ojczystą mowę moderatorem nie zostanie. Tak samo VIPem czy ekspertem. Stąd tylko mogę zachęcać wszystkich do poprawy.

Podobnie jak w momencie kiedy kogoś zatrudniam w moim zakładzie :)
W ofercie pracy dodaję:
- posiadać bardzo dobrą umiejętność poprawnej komunikacji w języku polskim.

Może wredne, ale ilu analfabetów się na świecie trafia.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

po polskiemu

Post16 sie 2014, 11:12

Każdemu błędy zdarzają się w końcu polski język należy do trudniejszych na świecie. Na szczęście jest auto-sprawdzanie pisowni, zresztą kiedyś specjalnie pod tym kątem dla użytkowników forum przygotowałem artykuł na HotFix http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-pisown ... w-a122.htm
Wystarczy zainstalować i włączyć sprawdzanie.

Powiem jeszcze tak jako SEO-wiec. Błędy ortograficzne czy literówki są dobre dla SEO więc ja czasem przymykam oko na błędy i nawet ich nie poprawiam. Niestety bywają posty, które nie trzymają się żadnych standardów i wtedy poprawiam.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

po polskiemu

Post16 sie 2014, 18:39

Staram się pisać poprawnie po polsku, ale używam zwrotów typu: instalka- zamiast instalator, oraz licka- zamiast licencja. Czasami jak tłumaczę opis jakiegoś programu i natrafię na trudny zwrot, to staram się go przetłumaczyć i czasem w nawiasie podaję jego oryginalne brzmienie...

Razi mnie jak ktoś pisze z błędami ortograficznymi, ale one każdemu mogą się zdarzyć... Literówki w zasadzie można wybaczyć... Jednak używam sprawdzania pisowni, bo mam skłonność do literówek... Miewam także problemy z interpunkcją, ale chyba od zawsze...

Dla mnie trudnym językiem jest angielski, mam w nim spore braki, zwłaszcza jeżeli chodzi o gramatykę i słownictwo. Na niektórych forach staram się pisać po angielsku, ale ratuję się sprawdzaniem pisowni, oraz translatorem Google, który nie jest idealny, albo zwykłym słownikiem. Mam też programowy słownik angielsko- polski, ale on ma raczej ograniczony zasób słów.

Z językiem polskim nie mam raczej problemów, bo kiedyś czytałam bardzo dużo książek i wzbogaciłam moje słownictwo.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

marcin82

po polskiemu

Post16 sie 2014, 19:32

A wszystko to skutek wszechobecnego wpływu kultury obrazkowej, GG, Fb i Bóg wie czego jeszcze. Zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu przedstawionego w wątku / poście najpierw trzeba rozkodować słowotok, często z błędami i bez znaków interpunkcyjnych.

Z kond sciongnonc???? xD xD xD ^_^


;]



  • Reklama

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości