System pochwał

Zauważyłeś błąd na forum komputerowym, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do forum, pisz tutaj
Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 14:55

Czy nie lepiej było by zrobić tak, że jak się kliknie na plusik wyświetla się przykładowo pod postem
"pochwała została przyznana" i to tyle? zamiast wpisywać jakieś za co ta pochwała, akceptować z 3 razy itp?

Wyskoczyło by pochwała została przyznana bez odświeżania strony, tak jak to jest z dodawaniem komentarzy na YT.

Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

System Pochwał

Post12 maja 2010, 15:15

Tak, od dawna jest plusik tylko widzą go jedynie Moderatorzy oraz Administratorzy.
Oprócz tego dodatkowo możemy wpisywać/uzasadniać za co została przyznana pochwała :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 15:20

Jak tylko moderatorzy i admini skoro ja też go widziałem, chodzi mi o to aby nie uzasadniać i potwierdzać tego wszystkiego tylko że jak się raz kliknie to od razu jest pochwała przyznana.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2010, 15:33 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię, dodałem polskie znaki diakrytyczne.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

System pochwał

Post12 maja 2010, 15:30

chodzi mi o to aby nie uzasadniać i potwierdzać tego wszystkiego tylko ze jak się raz kliknie to odrazu jest pochwała przyznana

- nie rozumię ponieważ tak jest od początku ?
Odnośnie uzasadnienia to nie raz jest potrzebne ponieważ ktoś może nie zrozumieć dlaczego pochwała została przyznana.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 15:42

zamiast wpisywać jakieś za co ta pochwała, akceptować z 3 razy itp?

Wpisanie uzasadnienia jest potrzebne, wręcz wymagane i ekran z potwierdzeniem nie zostanie usunięty. W przyszłości nie jest wykluczone, że pochwały które nie będą uzasadnione, zostaną usunięte z konta użytkownika.

Tak, od dawna jest plusik tylko widzą go jedynie Moderatorzy oraz Administratorzy.

XMan, od początku tak było, iż możliwość przyznania pochwały dotyczyła wszystkich użytkowników forum, inaczej wprowadzenie systemu pochwał nie miałoby jakiegokolwiek sensu. Najwyraźniej pomyliłeś system punktów z systemem pochwał wypowiadając się ;)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

System pochwał

Post12 maja 2010, 15:50

XMan, od początku tak było, iż możliwość przyznania pochwały dotyczyła wszystkich użytkowników forum, inaczej wprowadzenie systemu pochwał nie miałoby jakiegokolwiek sensu. Najwyraźniej pomyliłeś system punktów z systemem pochwał wypowiadając się

he... he... a tego to nie wiedziałem :)
To każdy kto jest zarejestrowany na forum może przyznawać pochwały ?
Odnośnie punktów to coś nie tak / nie będę wskazywać /.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 15:56

To każdy kto jest zarejestrowany na forum może przyznawać pochwały ?

Dokładnie tak.

Odnośnie punktów to coś nie tak

Nie wiem co Masz na myśli, sprecyzuj. Wszystko już od dłuższego czasu funkcjonuje prawidłowo, nie ma żadnych problemów z przyznawaniem/odejmowaniem punktów.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 19:03

rokko pisze:
To każdy kto jest zarejestrowany na forum może przyznawać pochwały ?


Chyba nie do końca, pochwały może przyznawać tylko założyciel tematu, czy wszyscy?

-- 12 maja 2010, 19:02 --

Ok, sprawdziłem, każdy może przyznać pochwałę, ktoś coś mówił że pochwały się doskonale uzupełniają z punktami, ale pochwały nie wpływają w ogóle na liczbę punktów :)

-- 12 maja 2010, 19:03 --

Tylko czekać jak ktoś sobie zacznie nabijać punkty jakimś noob kontem :D

-- 12 maja 2010, 19:03 --

Znaczy pochwały :P

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 20:02

pochwały może przyznawać tylko założyciel tematu, czy wszyscy?

Na początku był tylko założyciel, obecnie wszyscy mogą dać pochwałę. Niekontrolowany przyrost pochwał będzie nagradzany ostrzeżeniami, a w ekstremalnych przypadkach zablokowaniem dostępu do forum i co się z tym bezpośrednio wiąże utratą wszystkich zgromadzonych punktów.

ktoś coś mówił że pochwały się doskonale uzupełniają z punktami

Tak, ja i cosik_ktosik pisaliśmy kiedyś o tym.

pochwały nie wpływają w ogóle na liczbę punktów

Przeczytaj regulamin systemu punktów, wszystko dokładnie jest opisane w pkt 4d. Punkty same nie przybywają, pochwały mogą być środkiem wymiennym na punkty ;) Wymieniane są wyłącznie na wniosek użytkownika.

Tylko czekać jak ktoś sobie zacznie nabijać punkty

Masz rację, na pewno prędzej czy później ktoś będzie próbować tego typu nieczystych zagrań, jednakże to bardzo łatwo wychwycić. Osoby które dopuściłyby się takiego uczynku, czyli ta która przyznaje pochwałę i ta która ją otrzymała poniosłyby konsekwencje tego (wspólnie). W dłuższej perspektywie byłoby to nieopłacalne dla tych osób.

-- 12 maja 2010, 20:02 --

Mariusz X, uważaj co robisz. Proszę nie dawać pochwał tak "dla testów". Przestrzegam przed takim eksperymentowaniem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 21:05

Tylko czekać jak ktoś sobie zacznie nabijać punkty

Masz rację, na pewno prędzej czy później ktoś będzie próbować tego typu nieczystych zagrań, jednakże to bardzo łatwo wychwycić. Osoby które dopuściłyby się takiego uczynku, czyli ta która przyznaje pochwałę i ta która ją otrzymała poniosłyby konsekwencje tego (wspólnie). W dłuższej perspektywie byłoby to nieopłacalne dla tych osób.


No dałem sobie pochwałę bo chciałem sprawdzić, to użytkownik powinien decydować komu ma dać pochwałe a komu nie, a nie administracja i z tego co napisałeś, że ja miał bym być ukarany, to tak samo miał by być ukarany ten który dostał tą pochwałę, chodź nie miał z tym nic wspólnego :D

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 21:16

Mariusz X, wcześniej odnosiłem się do wymuszeń ze strony dwóch kont użytkowników będących w rzeczywistości jedną fizyczną osobą. Nie rób sobie jaj, to że posiadasz rangę bywalca nie upoważnia Cię do takiego zachowania. Myślę że wszystkie kwestie w tym zakresie zostały już wyjaśnione.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 21:33

No tak, ale nie mów jak bym był twoim wrogiem :D Chciałem tylko sprawdzić czy działa to pisaliście że tylko admin i moderator może dawać więc postanowiłem to sprawdzić, plusik był ale myślę sobie pewnie pochwały się nie przyznają.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

System pochwał

Post12 maja 2010, 22:18

Mariusz X, sam widzisz że potraktowałem to luźno ;)

Wszystko już wyjaśnione jest, dostałeś w tej kwestii szczegółowe informacje więc temat przyznawania pochwał zamykam, aby niepotrzebnie offtopu nie generować.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości