[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Zauważyłeś błąd na forum komputerowym, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do forum, pisz tutaj
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post10 paź 2010, 20:30

Witam

Dzisiaj uruchomiliśmy nową funkcjonalność na forum, jaką są blogi. Zachęcam każdego do pisania w nich. Za blogi odpowiedzialni są użytkownicy będący ich właścicielami, a zatem mają prawo moderowania komentarzy i wpisów we własnych blogach.

Blogi można przystosowywać do swoich potrzeb, są wprawdzie trzy skórki ale można blog pod siebie dostosować.

A co można pisać? Ano wszystko, swoje przemyślenia, uwagi, opinie, a można także zaprezentować swoją twórczość: od stron po arcydzieła graficzne.

Wkrótce najnowsze wpisy pojawią się także na stronie głównej, a zatem zachęcam do pisania no i czytania.

Administracja
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post10 paź 2010, 21:17

Troszkę więcej informacji oraz jakie możliwości oferuje Blog znajdziecie tutaj -> Ruszają blogi, Hotfix wkracza w Web 2.0 !!

Zapraszamy :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post10 paź 2010, 21:47

Super cieszę się z tej opcji :) Jak widzicie już zaczynam pisać i prawdopodobnie będę to robić pozdrawiam.

A gdzie można wybrać tą kategorie? bo ja widzę tylko kategorie "inne" i nie wiem za bardzo jak zrobić nową i czy sie w ogóle da.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post10 paź 2010, 21:50

W panelu admina mamy taką możliwość, więc przydałoby się stworzyć kategorie. Na razie jest tylko Inne. Może takie coś:
Komputery
Rozrywka i Hobby
Z życia
Inne
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post11 paź 2010, 10:26

Hmm... proponował bym:

Internet
Gry
Muzyka
Hobby
Sport
Oprogramowanie
Życie/Real Life <- nie wiem jak to nazwać ale chodzi mi tu o wposy z życia wzięte, tak jak mój wpis "poniedziałek..."
Ciekawostki
Sprzęt komputerowy?

Coś takiego aby każdy miał coś dla siebie i kategorie nie były by za bardzo u ogólnione, oczywiscie internet/oprogramowanie/sprzet komputerowy mozna by było dać do grupy komputery i to chyba by było dobrym rozwiązaniem bo tych kategori było by za dużo

-- 11 paź 2010, 10:26 --

Będą jakieś pkt za pisanie bloga?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post11 paź 2010, 11:18

Będą jakieś pkt za pisanie bloga?

Nie patrzyłem jeszcze ale najprawdopodobniej mod punktowy nie jest kompatybilny z tym. Myślę jednak, że samo wprowadzenie możliwości blogowania jest uatrakcyjnieniem dla forum i rzeczą interesującą użytkowników.

-- 11 paź 2010, 11:18 --

A tak w ogóle za co mielibyśmy przyznawać tam punkty? Jeżeli Masz jakieś konkretne propozycje to napisz, sprawa jest do przemyślenia.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post11 paź 2010, 16:07

Za pisanie bloga oczywiście, nie muszą to być jakieś kosmicznie duże punkty, przykładowo:
Za napisanie Blog'a 5PKT
Za komentarz do bloga 1PKT

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post11 paź 2010, 17:01

Za napisanie Blog'a 5PKT

Chyba chodzi o utworzenie każdego jednego nowego wpisu ;) Więc tak jak pisałem, trzeba by zmodyfikować moda i dodać do niego obsługę punktów.

Za komentarz do bloga 1PKT

To raczej odpada, nic dobrego z tego nie wyniknie, pełno mało wartościowych komentarzy będzie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post11 paź 2010, 21:25

Więcej za wpis na blogu niż za napisanie tematu? Odpada moim zdaniem.
Ja bym dał symboliczny 1pkt za wpis na blogu. Dlaczego? Ano dlatego, że wpis na blogu łatwo zrobić o niczym, i pewnie znajdą się nabijacze pkt, którzy będą tworzyć ~10 wpisów dziennie o tematyce: co Jaś powiedział Małgosi.
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post11 paź 2010, 23:50

Kategorie dodane zgodnie (z niewielką zmianą) z propozycją Maciak Plock.
Tylko prosiłbym o używanie, to blogi nie zaginą potem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post13 paź 2010, 21:28

Vol pisze:Więcej za wpis na blogu niż za napisanie tematu? Odpada moim zdaniem.
Ja bym dał symboliczny 1pkt za wpis na blogu. Dlaczego? Ano dlatego, że wpis na blogu łatwo zrobić o niczym, i pewnie znajdą się nabijacze pkt, którzy będą tworzyć ~10 wpisów dziennie o tematyce: co Jaś powiedział Małgosi.

Nie nie, na odwrót źle mnie zrozumiałeś (albo co bardziej prawdopodobne ja źle napisałem)

Chodzi mi o to że za napisanie nowego bloga aka tematu 5pkt a za komentarz 1pkt, ale zgadzam się z tobą co do komentarza.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

[INFO] Web 2.0 wkracza na forum, czyli mamy blogi

Post09 lis 2010, 22:29

Dzisiaj uruchomiliśmy premiowanie punktami za dodawanie wpisów oraz komentarzy na blogu. Zgodnie z systemem wymiany punktów za dodanie nowego wpisu użytkownik otrzymuje 4 punkty zaś za komentarz pod wpisem 2 punkty.

Aktualizacja: Dodatkowo zostały podliczone punkty za wpisy i komentarze, które zostały dotychczas opublikowane.

Administracja



  • Reklama

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości