mniej tekstu w kanale rss

Zauważyłeś błąd, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do strony głównej, pisz tutaj
marcinek1992

Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 27 lut 2009, 15:00

mniej tekstu w kanale rss

Post01 cze 2011, 21:57

witam
Ostatnio nie wiem dlaczego ale w kanale rss który codziennie czytam pojawia się coraz mniej tekstu. Zawsze czytałem wasz kanał o nowościach a tu takie nie miłe rozczarowanie. Czy można było by to zmienić na to co było wcześniej?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

mniej tekstu w kanale rss

Post01 cze 2011, 22:44

hmm, to prawda, stało się to z bardzo wkurzającego powodu. Otóż spamerzy, pseudospece od pozycjonowania stron postanowili aktywnie wykorzystać ten kanał RSS i wykradać treść z portalu wklejając ją na swoje strony. Najgorsze jest jednak to, że ich strony były przez to wyżej w Google niż hotfix. Niestety złodziei było dość sporo przez co portal zaczął cierpieć i mógł mocniej oberwać.

Obcięcie tego do 70 znaków czy nawet trochę mniej spowodowało, że sobie odpuścili przynajmniej na razie. Samo ich blokowanie nic mi nie dawało, bo pojawiały się nowe strony.

Sprawa została zgłoszona Google o klasyczne zbanowanie tamtych stron. Mogę trochę podwyższyć liczbę znaków kontrolnie i zobaczyć co się będzie działo dalej.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „O stronie głównej”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości