Pozytywy i negatywy

Zauważyłeś błąd, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do strony głównej, pisz tutaj
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 13:39

Z pozytywnych zmian zauważyłem jaśniejsze ramki oraz żółte tło.
Nie tylko rozjaśniły stronę - strona jest ,,weselsza" i przyjemniejsza dla oka :)

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Negatywy :
1. Zdziwiło mnie umieszczenie Z forum poniżej Nowe artykuły i Najnowsze pliki :(
Przecież forum jest najważniejsze, to jest serce vortalu.
Patrzycie na swojej rozdzielczości i widzicie ala ja np. mam rozdzielczość 1024x768 i po otwarciu strony nie widzę.
A przecież o to chodzi aby forum każdemu rzucało się w oczy na pierwszym miejscu i się nim zainteresował.
2. Linki do Newsów po prawej stronie moim zdaniem są niepotrzebne, zajmują dużo miejsca na stronie głównej.
Wystarczy pod nimi 1.2.3... tak jak jest na screenie.
Co najważniejsze vortal z dnia na dzień się rozrasta, w krótkim czasie przybędzie reklam oraz innych
- zabraknie miejsca i trzeba będzie poprawiać.
Już brakuje...
3. Proponuję nie stosować ciemnoniebieskich liter - nic nie widać.
Przykłady na screenach pod Google Tłumacz oraz w REKLAMA.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Obrazek
Obrazek

Powodzenia :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 17:09

XMan pisze:1. Zdziwiło mnie umieszczenie Z forum poniżej Nowe artykuły i Najnowsze pliki :(
Przecież forum jest najważniejsze, to jest serce vortalu.

Oczywiście forum jest ważne, ale to właśnie przede wszystkim artykuły (poradniki) i pliki Downloadu rozpopularyzowały Hotfix. Niektórzy wchodzą na Hotfix tylko po to aby zobaczyć, jakie nowe programy się ukazały, natomiast artykuły są sercem tej strony i to one powinny być najbardziej widoczne.
Trzeba było dojść do kompromisu i któryś panel umieścić pod reklamą. Padło na "Z forum".

XMan pisze:2. Linki do Newsów po prawej stronie moim zdaniem są niepotrzebne, zajmują dużo miejsca na stronie głównej.
Wystarczy pod nimi 1.2.3... tak jak jest na screenie.

Co do rozmieszczenia newsów, to właśnie jest największa nowość na stronie.
Newsy posegregowano na kategorie, aby każdy bez problemu odnalazł to, co go interesuje.
Nie bez powodu po prawej stronie od najnowszych newsów są liki do tych starszych. To po prostu pozwoliło na zmieszczenie większej liczby newsów na stronie, które dodatkowo są posegregowane.

XMan pisze:Co najważniejsze vortal z dnia na dzień się rozrasta, w krótkim czasie przybędzie reklam oraz innych
- zabraknie miejsca i trzeba będzie poprawiać.
Już brakuje...

Myślę, że to akurat nie jest problemem.
Jeżeli pojawi się poważna propozycja reklamowa, zastąpi ona którąś z obecnych reklam Google. Co do ilości reklam, to raczej nie będzie ona aż tak gwałtownie zwiększona. Nie jesteśmy w końcu słupem reklamowym.

XMan pisze:3. Proponuję nie stosować ciemnoniebieskich liter - nic nie widać.
Przykłady na screenach pod Google Tłumacz oraz w REKLAMA.

Myślę, że jest to do poprawy.

Dziękujemy za sugestie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 17:18

Dzięki za pierwszą odpowiedź na moje ostatnie tematy :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 18:03

XMan pisze:za pierwszą odpowiedź na moje ostatnie tematy

No wiesz, jak ekspert ma problem, to jemu raczej nikt nie pomoże ;)
Nad ekspertem w tych sprawach nie ma już nikogo :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 20:21

Co do linków z forum, to panel ten jest dla użytkowników forum i on wie gdzie go znajdzie. Forum nie jest częścią składową vortalu, zaś tworem osobnym. Najpierw więc ląduje na górze to co jest związane z vortalem. Sam osobiście jestem przyzwyczajony do forum na górze, ale po głębszym zastanowieniu, to chyba jednak one powinno być niżej.

Co do ilości linków po prawej. Liczba ta jest łatwo zmienialna poprzez odpowiednią opcję zaimplementowaną w panelu administratora. Obecna liczba została tak dobrana, aby nie zostawało wolne miejsce pod newsami. Zawsze można wpisać nową wartość i kliknąć zapisz, aby liczba linków się zmieniła. Ale taka liczba jak obecnie ma też pomóc w indeksowaniu wszystkich newsów. Obecnie wiele newsów Google nie zdąży zaindeksować zanim te znikną ze strony głównej. Teraz większa liczba linków do starszych newsów powinna tą sytuację poprawić.

Co do reklam. Obecnie przewidujemy trzy jej rodzaje: Full Baner 468 × 60 w Topie, Wide Skyscraper 160 × 600 czyli pionowa, które są umieszczane na każdej stronie oraz Medium Rectangle 300 × 250 na podstronach pod np artykułami. Więcej nie ma raczej po co zamieszczać, co by nie przeładować nimi strony. Obecnie nawet przy reklamach Google więcej się nie da. Tam jest zabronione umieszczanie więcej niż trzech reklam jednocześnie. Jest jeszcze jedna rzecz. Te trzy reklamy, że tak powiem są podstawą każdego systemu reklamowego każdej strony, to na nie są głównie przygotowywane reklamy.

Co do niebieskich napisów od Google, na to nie mamy wpływu. Google dostarcza tłumacza bez większej możliwości ingerencji w niego. Można tylko zmienić kolor ramki, nic więcej.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 20:54

Sam osobiście jestem przyzwyczajony do forum na górze, ale po głębszym zastanowieniu, to chyba jednak one powinno być niżej.

Wszyscy jesteśmy tak przyzwyczajeni :)
Dlaczego :?:
Od usera, a user inaczej widzi i inaczej rozumie...
Od dawna zauważyły to inne vortale i tego nie zmieniają.
Zmienili : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- i co ?
Z dnia na dzień vortal/forum pada - kicha ;)
Co do reszty to się nie znam i nie będę dalej dyskutować ale warto przemyśleć sprawę.
To ma być vortal/forum dla doświadczonych którzy przeczytają, pośmieją się lub skrytykują w necie / jak już bywało /
- czy vortal i forum dla początkujących którzy się zarejestrują na forum i potrzebują szybko pomocy aby naprawić komputer a później dziękują z całego serca oraz polecają innym, robiąc jednocześnie reklamę :?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 21:32

Skoro pojawi się temat nowości z forum to już lepiej było tak jak było na początku, czyli proponuję zamianę miejscami pozycji "Z forum" z "Najnowsze pliki". Gdyż jeżeli ktoś będzie czytał newsy to zerknie na najnowsze tematy z forum i wtedy wskoczy do niego, a nawet może się i zarejestruje :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 21:39

ehh, mam problem: porządek w panelach czy lepsza reklama forum :sciana:
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 21:51

A może dać sobie spokój z tym panelem, z forum. I nad każdym poradnikiem, i programem, dać baner przekierowujący na forum. Kiedyś na obecnym Hotfixie nad poradnikami były banery reklamowe, od forum. W beta też można by tak zrobić + dodać taki baner, nad downloadem. A w beta, nie ma żadnego baeru, ani od forum, ani innych reklam.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 21:54

Był baner, fakt. Ale wyleciał z innego powodu, przykładowo http://beta.hotfix.pl/games.php?game_id=194
Wyglądało to tak, że nad, pod i po lewej stronie reklama.

Ogólnie jakoś ładniej to wyglądało jak był Panel-raklama-panel-panel
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 21:58

Jak dla mnie wszystko jest OK tylko zamień te okienka miejscami (tak jak pisałem powyżej). Chyba, że pozostali użytkownicy coś wymyślą. Reklama forum jest ważna, ale trzeba znaleźć jakiś kompromis.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2009, 21:59 przez mint1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 21:59

mint1991 pisze:Skoro pojawi się temat nowości z forum to już lepiej było tak jak było na początku, czyli proponuję zamianę miejscami pozycji "Z forum" z "Najnowsze pliki". Gdyż jeżeli ktoś będzie czytał newsy to zerknie na najnowsze tematy z forum i wtedy wskoczy do niego, a nawet może się i zarejestruje :)

- TAK :!:
Najlepsza jest zawsze reklama :)
Jak będziemy się reklamować to przybędzie nam na forum użytkowników :D
To jest reklama za free, a kto nas będzie reklamować ?
Musimy sami dbać o to aby było jak najlepiej i najtaniej ;)
Lepsza jest reklama forum od innych reklam, jest za wcześnie aby reklamować na pierwszym miejscu coś innego.
Niech będzie reklama i reszta ale może być niżej a dla tych co płacą mniej jeszcze niżej.
Jeżeli nie to po prawej stronie ale tam są linki do Newsów :(
Przecież można te linki umieścić inaczej tak aby był ,,wilk syty i koza cała" :)

A czy zauważyliście że jak odpowiadam coś w temacie mądrego to booty chwytają to nie raz za kilka dni
a jak walnę głupotę to chwytają za kilka sekund ?
Dlaczego ?
Dlatego że nie jestem tradycjonalistą :lol:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 22:06

XMan pisze:Jeżeli nie to po prawej stronie ale tam są linki do Newsów


Po prawej stronie to troszkę głupio by wyglądało, a poza tym to te linki do newsów to nawet fajna sprawa
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 22:09

te linki do newsów to nawet fajna sprawa

Przecież pod najnowszymi Newsami może być 1.2.3.4.5.6.7 --> dalej
- to również są linki :)
Ile miejsca będzie więcej na stronie głównej to nie musi liczyć nawet programista a już się nie mówi o mnie ;)
Strona główna sprawia największe wrażenie :!:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Pozytywy i negatywy

Post26 lis 2009, 22:12

Hmmm, w miejscu tłumacza google, można by wstawić jakiś panel, miejsce nie jest w pełni wykorzystane, a google translate, gdzie indziej na widoku wcisnąć. A changelog, potem się usunie. Można by dać w panelu link do google translate pod tytułem "translate" , który odnosił by się do...... No i właśnie może by zrobić dodatkową stronę z tym okienkiem od google, po angielsku. Dodać coś tam coś tam, jakiś opis, żeby nie była pusta. W miejscu obecnie położonego translatora, można by było wstawić jakiś panel, np. z forum.

No i jeszcze przy okazji, przydało by się dopasować kolorystycznie button "skomentuj". Pomarańczowy, trochę nie pasuje, do nowej skórki.

-- less than a minute ago --

Edit: XMan, linki typu 1,2,3,4,5,6 odnoszą się do ston z newsami, a te linki, odnoszą się bezpośrednio do newsa, dlatego, google będzie to łatwiej zaindeksować.
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „O stronie głównej”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości