Propozycja dodania podmenu do paska nawigacji.

Zauważyłeś błąd, Masz jakieś życzenia bądź uwagi co do strony głównej, pisz tutaj
koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Propozycja dodania podmenu do paska nawigacji.

Post01 gru 2009, 16:50

Proponuję dodać submenu do paska nawigacji. Chodzi mi np. O tym, że ktoś by najechał na "Artykuły" i wyświetliły by się mu, kategorie artykułów.
To jest taki przykładowy, bez żadnego stylu w tabelce:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Problem, tylko w tym, że, gdy ktoś najedzie na "Artykuły", pokaże mu się submenu, najedzie na submenu, to napis "Artykuły" pomniejszy się, co nie wygląda dobrze:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ale można by zrobić, javascriptem to menu, metodą change. A menu CSS'owe dać w tag <noscript> i jakby ktoś miał wyłączony JS. Wyświetliło by się mu normalne menu. Chyba, że da się jakoś zrobić, żeby "Artykuły" pomniejszały się, gdy myszka nie wskazuje na "artykuły" lub podkategorie CSS'em.

Takie menu przyspieszyło by trochę nawigację, jak wiadomo, w bocznych panelach nie jest za dużo miejsca.

Ps. Mam kod HTML tego submenu na screenie jak coś, a skopiowałem, tylko plik style.css, i stronę główną (ale jest zapisana jako HTML).
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Propozycja dodania podmenu do paska nawigacji.

Post01 gru 2009, 18:03

Pomysł ciekawy, lecz użytkownicy stosując w przeglądarce dodatki typu NoScript lub ręcznie wyłączając Java Script byli by pozbawieni takiej nawigacji. Menu w Java Script jest gorzej trawione przez boty, podobnie ma się sytuacja z nawigacją kryjącą się pod grafikami. Tego typu metody nie są SEO Friendly jak to piszą na obcojęzycznych forach. Więc generalnie pomysł jak dla mnie bardzo ciekawy i efektowny ale tylko z punktu widzenia samego użytkownika.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Propozycja dodania podmenu do paska nawigacji.

Post01 gru 2009, 18:06

Ale właśnie, jeśli wsadzić by w tag <noscript> pasek nawigacji w CSS (ten, który jest obecnie). To jeśli, user miałby wyłączony JS, wyświetlił mu by się obecny pasek. Boty, chyba też nie mają JavaScriptu.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Propozycja dodania podmenu do paska nawigacji.

Post01 gru 2009, 18:12

Boty, chyba też nie mają JavaScriptu.

Chodzi o linki (nawigację) do wyświetlenia których używa się technik skryptowych. Niestety ale linki wstawione na stronę poprzez technikę JS są gorzej tolerowane.

-- mniej niż minutę temu --

EDIT:
Menu z efektem rozwijania można również w CSS zrobić.
Przykłady:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Propozycja dodania podmenu do paska nawigacji.

Post01 gru 2009, 19:35

Wtedy to jest zbędne http://beta.hotfix.pl/articles.php, podobnie jak gry, kategorie newsów, download. Kupa roboty na nic.
Wolę widzieć kategorię niż menu, jakoś mi się bardziej podoba. To też nie będzie wklejenie prostego kodu, lecz generowanie go w PHP z bazy (menu jest w bazie danych).

PS Ja już nie mam czasu na dorabianie czegokolwiek, a i data 6 grudzień na premierę wtedy odpada (taką proponowałem).

PS2. Nie wszystko jeszcze zostało skończone (drobne poprawki) i to z mojej strony (zabezpieczenie downloadu). Moim zdaniem trzeba zakończyć to co jest i oddać tą stronę, bo nigdy jej nie skończymy. Ja osobiście wolałbym zrobić możliwość przesuwania użytkownikom paneli wg własnego gustu, ale zwyczajnie już nie mam na to czasu (może na święta).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „O stronie głównej”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości