Antywirusy na smartfony/tablety

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Antywirusy na smartfony/tablety

Post05 lut 2015, 00:59

Co sądzicie na temat antywirusów na smartfony czy tablet? Czy jest to potrzebne, wiem że użytkownicy Linuxa czy Ubuntu nie używają w ogóle takich pakietów jedynie co to firewall no a na androidzie nie ma nic. Z drugiej strony jak można by złapać wirusa na tablecie? Ja nie rozumiem po co są antywirusy i nie rozumiem jak może dojść do infekcji tablet czy telefonu. Prosiłbym o opinie czy jakieś odnośniki, sam też oczywiście szukam i nie mogę się przekonać o instalacji. Chociaż ostatnio korzystam coraz częściej z tablet i pomyślałem że może powinienem :sciana:

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Antywirusy na smartfony/tablety

Post05 lut 2015, 09:51

Do zapoznania się:
Bezpieczeństwo urządzeń z Androidem Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Antywirusy na smartfony/tablety

Post05 lut 2015, 10:54

Ja też znalazłem temat Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników I pozwolę sobie zacytować czwarty akapit
"Systemu tego nie można przyrównywać chociażby do systemów desktopowych takich jak Windows, gdzie faktycznie każdy użytkownik powinien używać antywirusa. Android to platforma inna, o znacznie mniejszym ryzyku ataku. To oficjalne tłumaczenia, jak wygląda rzeczywistość? Ona pokazuje jeszcze jeden problem. Oprogramowanie ochronne w przypadku typowego użytkownika nie na wiele się zdaje. Korzysta on z systemu z zablokowanym dostępem root, a więc antywirus, czy nawet cały pakiet ochronny, jest taką samą aplikacją jak każda inna. Jest ograniczany na poziomie systemu i nie może robić nic poza tym, na co pozwala mu dostępne API. To ograniczenie powoduje, że ochrona staje się bezwartościowa"
I tak właśnie jest z aplikacją Avast która wymaga dostępu do roor, sam testowałem :)

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Antywirusy na smartfony/tablety

Post05 lut 2015, 16:14

Moim osobistym zdaniem jest bo bez sensu - szczególnie z starszych telefonach, gdzie taki antywirus na momencie zje baterie i spowalnia działanie całego telefonu, jeśli korzysta się z google i aplikacje pobiera się z sklepu Google, myślę że to jest zbędne.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości