Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post16 kwie 2016, 19:34

Bardzo często na windows 10 po skończonej defragmentacji dysku programem "Auslogics Disk defrag" w zakładce System Health spotykam się ze znalezionymi błędami przez program. Pisze tam, że "Fix`em" - rozwiązaniem na to jest zainstalowanie Auslogics BoostSpeed. Tak jak widać na tym Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Czy da się coś zrobić, żeby wykrywane tam problemy naprawić, wyczyścić - żeby tam się nie pojawiały ? Nie wiem, czy program BoostSpeed jest skuteczny i faktycznie temu zaradzi, Zamiast tego używam Ccleanera oraz privazera. Więc według mnie nie powinno tam nic wykrywać już później po skończonej defragmentacji. Czy ktoś może mi w tym pomóc ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post16 kwie 2016, 20:34

Po pierwsze śmieci nie zdefragmentujesz.
Po drugie proponuję np. Defraggler, jest w j. polskim
lub systemowy defragmentator który na Windows 10 nie jest zły...

Na Windows 7 oraz Windows 10 zawsze robię tak:

1. Usuwam wszystkie punkty przywracania systemu.
2. Zapisuję/tworzę nowy punkt przywracania systemu.
3. CCleaner.
4. Eusing Free Registry Cleaner.
5. Sprawdzam dysk na obecność błędów.
6. Defragmentuję.
7. Zapisuję nowy punkt przywracania systemu.

Klik PPM (prawym przyciskiem myszki) na dysk systemowy --> Właściwości --> zakładka Narzędzia.
Wszystko masz w zaznaczonych:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post16 kwie 2016, 20:38

XMan pisze:. Pisze tam, że "Fix`em" - rozwiązaniem na to jest zainstalowanie Auslogics BoostSpeed.

Ja bym to zignorował, z tego co widzę Auslogics BoostSpeed jest płatny więc to pewnie zwykłe naciąganie.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post16 kwie 2016, 22:23

Luper a jaki program do defragmentacji byś mi polecił ? czy Auslogics diskdefrag jest zły ?
Tak wygląda Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników zapisany po wykonaniu defragmentacji dysku tym programem. Możesz zobaczyć na to ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 09:06

Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 12:57

Darom82 pisze:Luper a jaki program do defragmentacji byś mi polecił ?

Nie używam żadnych dodatkowych programów, defragmentację robię narzędziem systemowym 2-4 razy do roku. Podobno Defraggler jest niezły. Pytanie raczej co chcesz osiągnąć bo nic oprócz poukładania danych na dysku nie zyskasz, gdyby były bardzo porozrzucane to troszkę przyspieszysz ich odczyt ale to wszystko.

Darom82 pisze: Log zapisany po wykonaniu defragmentacji dysku tym programem. Możesz zobaczyć na to ?

Nic ciekawego, program nie mógł się dostać do przywracania systemu i paru logów chyba od dziennika zdarzeń czy coś takiego, mniejsza o to, proces przebiegł prawidłowo i z defragmentował co potrzeba.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 16:04

LupeR pisze:Nie używam żadnych dodatkowych programów, defragmentację robię narzędziem systemowym 2-4 razy do roku.

Czy jeśli chodzi o antywirusa to też używasz tylko tego systemowego ?
Trochę się zdziwiłem powiem Ci szczerze, ponieważ ja programem Auslogics DiskDefrag oraz WinContig defragmentacje robię co miesiąc. Czy to za często ?
Jeśli możesz, to proszę powiedz mi, dlaczego mój komputer tak się nagrzewa ? jak wskazuje program CrystalDiskInfo Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników wydaje mi się dość wysoka. Możesz mi pomóc ?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 18:13

Darom82, po pierwsze, skoro używasz Windows 10, to na razie nie tykaj rejestru, nie usuwaj z niego nawet błahych błędów.

Bo użyłam Ccleaner, do usunięcia zbędnych wpisów i net przestał mi działać i pomogło dopiero przywracanie systemu. Nie wiem jak jest obecnie.

Jeśli chodzi o defragmentację, to robię ją co kilka miesięcy, czasem jeszcze rzadziej.

Darom82, jako użytkownik darmowego Auslogisc Disc Defrag, nie daj się naciągnąć na używanie płatnego Auslogisc Boost Speed, zwłaszcza że nie mogę Ci dać gwarancji, że on nie uszkodzi Twojej dziesiątki.

Jako użytkowniczka Windows 10 mam zerowe zaufanie do wszelkich programów ingerujących w rejestr...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 18:17

Darom82 pisze:Trochę się zdziwiłem powiem Ci szczeże, ponieważ ja programem Auslogics DiskDefrag oraz WinContig defragmentacje robię co miesiąc. Czy to za często ?

Defragmentacje robi się jak jest potrzeba a nie na czas, najpierw analiza. Z resztą rób jak uważasz skoro to ci pomaga?

Reszta pytań bez związku z tematem.
Dysk => sprzet-komputerowy/analiza-smart-s-m-a-r-t-dysku-twardego-t30.html
Moja ochrona => bez-cenzury/czego-ty-uzywasz-by-chronic-sie-w-sieci-t278-30.html
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 20:02

Darom82 pisze:Jeśli możesz, to proszę powiedz mi, dlaczego mój komputer tak się nagrzewa ? jak wskazuje program CrystalDiskInfo temperatura mojego dysku wydaje mi się dość wysoka. Możesz mi pomóc ?

Mierzyłeś w spoczynku tzn. przy wyłączonych wszystkich programach, przeglądarkach, grach itp. itd ?

Z tego co wiem to jest chyba laptop ?
W laptopach wszystkie temperatury są podwyższone a w tym również procesora, grafiki...
Ogólnie temperatura dysku laptopa nie powinna przekraczać 45 stopni, 52 to trochę za dużo ale nie ma tragedii.
Przeczyść laptopa sprężonym powietrzem chociaż poprzez otwory wentylacyjne.
Sprawdź.

stukot pisze:Bo użyłam Ccleaner, do usunięcia zbędnych wpisów i net przestał mi działać i pomogło dopiero przywracanie systemu. Nie wiem jak jest obecnie.

Obecnie jest większy problem z aktualizacjami niż z CCleanerem ;)
Wczoraj zaktualizowałem Windows 10 i po aktualizacji nie mogłem włączyć ochrony systemu.
Naprawiłem to dzisiaj.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 22:27

XMan, nie mam żadnych problemów po zainstalowaniu aktualizacji...

Miewam problem po zastosowaniu kompozycji, która ma być kompatybilna nie tylko z Windows 10, ale i z Windows 8/8.1. Symptomem jest to, że centrum akcji, oraz Menu Start nie działają i wówczas pomaga tylko przelogowanie się. Czasem wszystko dobrze działa...

Hmm, chyba kiedyś przetestuję systemowe narzędzie do defragmentacji, skoro mówicie, że nie jest takie złe...

Defraggler jakiś czas temu się u mnie nie spisał, bo nie poradził sobie z dyskiem twardym o pojemności 2 TB. Nie wiem, jak jest obecnie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Auslogics DiskDefrag jak wyczyścić znalezione problemy

Post17 kwie 2016, 22:59

Nigdzie nie wyczytałem w necie, że komuś JetClean zaszkodził na win10. Wprawdzie na stronie dewelopera jest wersja 1.5.0, do win8, ale tu jest wersja nowsza 1.5.0.129 także dla windows 10. A ten program od lat nigdy nie zawiódł.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Program robi backupy tego, co wysprząta w rejestrze.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości