Blokada programu TightVNC

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
rootpl

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2011, 16:13

Blokada programu TightVNC

Post14 maja 2014, 22:02

Witam.
Został u mnie w pracy zainstalowany program TightVNC Server czy coś w tym stylu, czy teraz ktoś ma wgląd na pulpit mojego komputera ?
Jeżeli tak to da radę jakoś zrobić by mi się pokazywało kiedy to coś łączy się z moim kompem ?
Program potrzebny podobno do tego by wypisywać faktury na innym oddalonym komputerze.
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

TightVNC

Post14 maja 2014, 22:19

Witam . Parę informacji o TightVNC .

TightVNC to bezpłatne narzędzie do zdalnego administrowania komputerem, stworzone na bazie programu VNC. Podobnie RealVNC, a także jak Remote Desktop Connection Microsoftu czy pcAnywhere Symanteca, pozwala na przechwytywanie pulpitu i zdalną pracę na innym komputerze podłączonym do sieci.
W stosunku do bazującego na podobnym kodzie RealVNC, TightVNC wyróżnia się lepszymi właściwościami kompresji obrazu co pozwala na bardziej komfortową pracę przy słabszej przepustowości łącz. Analogicznie jak w przypadku RealVNC, program składa się z dwóch modułów Server i Viewer - służących odpowiednio do tworzenia obrazu i jego transmisji oraz do odbioru przekazu
.

Czyli ten program podobny jest też do Team Viewera z którego często korzystam i znam. W Team Viewer można "wchodzić" na inne komputery ( nienadzorowany dostęp ) ale jest to zawsze widoczne na drugim komputerze i nie można tego zmienić . Jak to jest w przypadku TightVNC nie wiem ale można sobie to sprawdzić - program darmowy .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

TightVNC

Post14 maja 2014, 22:46

W sumie program " Team Viewera" jest bardzie rozwinięty i też darmowy. A zatem czy to wolał bym używać tego programu i można wszystko nim robić, nawet wypisywać faktury na innym oddalonym komputerze :)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości