Blokowanie reklam w programach pocztowych

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Falder

Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:07

Blokowanie reklam w programach pocztowych

Post06 gru 2014, 19:56

Siema.

Słyszałem o wersji AdBlocka, która blokuje reklamy w programach pocztowych i chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa? Np. w taki sposób, że maile marketingowe jak reklamy, wróżki, gry liczbowe itp. są po prostu odrzucane tak, że nie trafiają do naszej skrzynki czy jakoś inaczej? Najbardziej interesuje mnie czy jest ryzyko, że taki bloker może odrzucać niektóre maile nie będące spamem i jak jego praca wpływa na szybkośc działania programu pocztowego?
Ciekawi mnie to zagadnienie, bo co prawda można ustawić swój program poczt. tak żeby automatycznie odrzucał syf, ale i tak trzeba to później wszystko ręcznie usuwać. A taki bloker - o ile działa tak jak mi się wydaje - mógłby to uprościć. A czy poza AdBlockiem są jakieś inne programiki tego typu?

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Blokowanie reklam w programach pocztowych

Post06 gru 2014, 23:31

Witam . Z tego co mi wiadomo to Adblock blokuje reklamy tylko w przeglądarkach jako dodatek . Nie wiem jakiego programu pocztowego używasz . Każdy program ma swoje opcje do zaznaczania niechcianych maili czyli spamu . Nie ma zewnętrznego programu który by załatwiał to z automatu i w dodatku dla różnych programów pocztowych . Wiadomość odebrana to tylko wiadomość . Ty decydujesz i zaznaczasz czy to jest spam czyli reklama np.

Falder pisze:A taki bloker - o ile działa tak jak mi się wydaje - mógłby to uprościć. A czy poza AdBlockiem są jakieś inne programiki tego typu?


To Ci się tylko wydaje . A tak to rzeczywiście by się taki program przydał . Ale jeszcze o czymś takim nie słyszałem . :)
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Blokowanie reklam w programach pocztowych

Post07 gru 2014, 12:46

Znalazłem jedynie dwa takie programy:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Drugi podobno działa bez konfiguracji ale nie ręczę, można wcześniej sprawdzić konfigurację.
W razie czego to wyszukaj opisy oraz poradniki...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Falder

Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:07

Blokowanie reklam w programach pocztowych

Post07 gru 2014, 19:38

Okazuje się, że z tym AdBlockiem to chodzi o to, że jest to specjalna wtyczka do Thunderbirda, która blokuje reklamy pojawiające się w wiadomościach co ma przyspieszyc czas wczytywania wiadomości.
Z kolei te programiki podane przez XMana rzeczywiście działają tak jak aj to opisałem. ALe jednak nie będe ich próbować, bo ich reguły klasyfikowania wiadomości są niejasne. A ja nie chce ciągle się zastanawiać czy jakaś ważna wiadomość została przez przypadek zablokowana.
Dzięki za odzew.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości