CCC nie pokazuje się - karta graficzna ATI Radeon HD4850

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
tripleffect

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 08 cze 2010, 12:09

CCC nie pokazuje się - karta graficzna ATI Radeon HD4850

Post10 cze 2010, 10:32

Mam problem z Catalyst Control Center (karta grafiki ATI Radeon HD4850) właściwie chyba od wersji wyższej niż 10.1. Czy otwieram aplikację z Menu Start > Programy > ATI, czy przez PPM na pulpicie > Właściwości, czy to prosto z folderu - okno nie pokazuje się. Wchodzę do Menedżera zadań i jest CCC.exe. Próbowałem odinstalowywać wszystko i instalować od nowa, ale to żadne rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2010, 11:00 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu tematu.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21397
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

CCC nie pokazuje się

Post10 cze 2010, 10:44

Nie mam ATI i nigdy nie miałem, ale pokombinuję ;)

1. Czy podczas reinstalacji czyściłeś rejestr przed nową instalacją?
2. W dzienniku podglądu zdarzeń są pokazywane wszelkie błędy, warto tam zajrzeć i zobaczyć po starcie systemu co i czemu się nie uruchamia.
3. Jeśli ccc.exe ma status usługi, to w oknie Usługi (w narzędziach administracyjnych) po wejściu do danej usługi są podawane elementy powiązane. Jeśli któryś nie startuje to ta właściwa też nie startuje. Wątpię aby samo ccc.exe było usługą, ale może jest tam jakaś usługa związana z kartą graficzną i jej sterownikami.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCC nie pokazuje się - karta graficzna ATI Radeon HD4850

Post10 cze 2010, 12:02

Jaki masz .NET Framework ?
Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset ?

1. Odinstaluj sterowniki od karty graficznej w ,,Dodaj lub usuń programy" w trybie awaryjnym F8.
2. Usuń ręcznie PPM / prawym przyciskiem myszki / folder ATI z dysku C.
3. Przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później ,,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów oraz sterowników.
4. Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej - Chipset.
5. Zainstaluj NET Framework 3.5
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
/ w razie problemów w trybie awaryjnym /.
6. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej ATI Catalyst (Win. XP 32-bit) 10.5.
/ lub inne, odpowiednie do karty ATI Radeon HD4850 /.
7. Zainstaluj DirectX 9.0c
Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.
Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik...
/ masz płytkę ze sterownikami to wcześniej włóż ją do napędu CD/DVD, zminimalizuj /.
Uruchom ponownie komputer.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

CCC nie pokazuje się - karta graficzna ATI Radeon HD4850

Post10 cze 2010, 14:04

Na początek spróbuj uruchomić to w ten sposób:
Start => Wszystkie programy => Catalyst Control center => PPM na "CCC - zaawansowany" i z menu kontekstowego wybierz uruchom jako... wpisz użytkownika Administrator i hasło.

Drugi sposób, w Start => Uruchom wpisz:

Kod: Zaznacz cały

"C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLI.exe" Start Dashboard

Pomiędzy znakami "..." należy wpisać ścieżkę dostępu do katalogu CCC.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

tripleffect

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 08 cze 2010, 12:09

CCC nie pokazuje się - karta graficzna ATI Radeon HD4850

Post12 cze 2010, 15:48

Mam sterownik płyty głównej. NET. Framework 3.5 SP1 jest. W trybie awaryjnym nic nie mogłem zrobić, odinstalowałem normalnie. Zrobiłem wszystko co wyżej i spróbowałem zainstalować 10.5 dla swojego systemu. Pasek utknął na "Aktualnie trwa instalacja: Sterownik ekranu ATI"...

Probówałem już uruchomić to tak "CCC - zaawansowany" i "uruchom jako". Problem w tym, że niejakie konto administratora nie ma żadnego hasła. Ja jestem administratorem komputera. Nie wiem, może w trybie awaryjnym byłoby inaczej (ten sam problem miałem w Windows 7, w trybie awaryjnym musiałem ustawiać siebie jako administratora z konta Administrator, które w ogóle nie pojawiało się normalnie).

Sposób z uruchomieniem tego przez "Uruchom" dał taki sam rezultat jak uruchomienie tego, czy to z folderu, czy to z Menu Start. Nic się nie pokazało, więc Menedżer zadań - CCC.exe jest na liście.

No ale teraz jest już bez żadnego sterownika...

EDIT: Nieważne... Wgrałem z powrotem informacje do rejestru, zmieniłem ścieżkę z "/ATI Technologies" na inną i nagle gra. Wiem, że to nijakie rozwiązanie, bo coś jest nie tak w systemie, ale nic mądrzejszego nie wymyśliłem. :|



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości