CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 12:19

CCleaner jest dostosowany do codziennej, bezpiecznej higieny systemu windows, a nie do sprawdzania , jak działa soft. Złośliwy podtekst @ covo. Sam, po co notorycznie sprawdza Firefoxa, zamiast z niego korzystać (choćby na forum Firefoxa)?
Testowanie rożnych programów ma się nijak, do zasadności zastosowania CCleanera, ale tego @covo nie zrozumiał już, mimo, że nawet lubię gościa, który na forum dobreprogramy, czy na forum Firefoxa, zmaga się z problemami.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 12:46

No ale dobrze że @covo pisze żeby wszystko dokładnie wyjaśnić.
Co u mnie jest to u kogoś może być inaczej.
Może to zależy od komputera, umiejętności
lub np. może być koligacja/gryzienie z innymi programami.

http://www.hotfix.pl/microsoft-ostrzega ... n11151.htm

Komentarz:

XMan pisze: Śmieszne :)
CCleanera używam od niepamiętnych czasów na kilku systemach i jeszcze nigdy nie miałem problemów.
Jeżeli się coś zmienia w opcjach to trzeba się znać na tym
a jeżeli się ktoś nie zna to wystarczy zainstalować i posiada
bezpieczne ustawienia.
Używałem, używam i używać będę :D


Wydaje mi się że Microsoft już nie może się tłumaczyć inaczej odnośnie niedopracowanego
systemu Windows 10, błędnych aktualizacji, tylko zwala winę na zainstalowane/używane programy ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 12:56

XMan pisze:Wiem i rozumiem że za często czyszczę rejestr

tak wlasnie pomyślałem... Że to dziwne, że jako spec wierzysz w zbawczą moc kompulsywnego czyszczenia rejestru :) W sumie, to otrzymuje sie efekt placebo co dwa dni.
U mnie to sie odbywa... raz na rok? może czasami częściej (Eusing), ale i tak efektu "odrodzenia" systemu nie widzę.
TEMP i TMP (w nich też lokuję śmieci internetowe przegladarek - wszelkie temporary, cache operowe, firefoxowe) --> na osobnej partycji,poza systemową, jakis prościutki programik do wyrzucenia stamtąd wszystkiego + innych śmieci poza tymi katalogami (skutecznie szuka), a po deinstalacji czegokolwiek - rejestr czysci Revo. I to wszystko.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, 12:58 przez covo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 12:57

Masz inny program do podobnych spraw to nikt nie pisze że musisz koniecznie używać CCleanera :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 12:59

XMan pisze:Masz inny program do podobnych spraw to nikt nie pisze że musisz koniecznie używać CCleanera :)

nie, tu nie chodzi o ccleanera, why not, chodziło mi o czestotliwosc

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 13:13

Za duża częstotliwość nie jest zalecana.
Wyjaśniłem dlaczego tak osobiście robię...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 15:24

covo pisze:
XMan pisze:Wiem i rozumiem że za często czyszczę rejestr

tak wlasnie pomyślałem... Że to dziwne, że jako spec wierzysz w zbawczą moc kompulsywnego czyszczenia rejestru :) W sumie, to otrzymuje sie efekt placebo co dwa dni.
U mnie to sie odbywa... raz na rok? może czasami częściej (Eusing), ale i tak efektu "odrodzenia" systemu nie widzę.
TEMP i TMP (w nich też lokuję śmieci internetowe przegladarek - wszelkie temporary, cache operowe, firefoxowe) --> na osobnej partycji,poza systemową, jakis prościutki programik do wyrzucenia stamtąd wszystkiego + innych śmieci poza tymi katalogami (skutecznie szuka), a po deinstalacji czegokolwiek - rejestr czysci Revo. I to wszystko.


Dobrze tym razem napisałeś, że win 10 często jest w konflikcie z różnym softem, ale to wina MS, bo producenci softu nie nadążają za zmianami, a bądź co bądź, to jeszcze produkt testowy i testowany.

Co do revo, to byłoby za proste, gdyby resztek nie pozostawiał i wpisów w rejestrze. Ogarnięty user o tym wie, że w folderach chronionych i ukrytych, a także w normalnych folderach systemowych i w rejestrze, po revo jest co usuwać. Gdyby było inaczej, to szkodliwy program, powiedzmy delta, powinien zginąć z komputera, a to nieprawda. To, co pozostaje, po odinstalowaniu delty revo uninstallerem, to góra. Zresztą, każdy plik w komputerze zostawia górę logów systemowych, wpisów w rejestrze i tyle śladów, że szok.
Praktycznie, nie ważne, jak i czym odinstalujesz. Ważne, to dokładne wysprzątanie pozostałości w systemie i rejestrze. W praktyce, to od dokładnego wyszukania i usuwania, zależy często bezpieczeństwo systemu.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 16:21

Gedo pisze:
covo pisze:
XMan pisze:Wiem i rozumiem że za często czyszczę rejestr

tak wlasnie pomyślałem... Że to dziwne, że jako spec wierzysz w zbawczą moc kompulsywnego czyszczenia rejestru :) W sumie, to otrzymuje sie efekt placebo co dwa dni.
U mnie to sie odbywa... raz na rok? może czasami częściej (Eusing), ale i tak efektu "odrodzenia" systemu nie widzę.
TEMP i TMP (w nich też lokuję śmieci internetowe przegladarek - wszelkie temporary, cache operowe, firefoxowe) --> na osobnej partycji,poza systemową, jakis prościutki programik do wyrzucenia stamtąd wszystkiego + innych śmieci poza tymi katalogami (skutecznie szuka), a po deinstalacji czegokolwiek - rejestr czysci Revo. I to wszystko.


Dobrze tym razem napisałeś, że win 10 często jest w konflikcie z różnym softem,

no, tego to akurat nie napisałem :) tym bardziej o win10...

Gedo pisze:Co do revo, to byłoby za proste, gdyby resztek nie pozostawiał i wpisów w rejestrze. (....)
Praktycznie, nie ważne, jak i czym odinstalujesz. Ważne, to dokładne wysprzątanie pozostałości w systemie i rejestrze.

[revo uzywam tylko do czyszczenia rejestru]
a to prawda, revo bez watpienia pozostawia, ale i tak w swiecie pozostawiających - max górna półka jakosciowa, jesli chodzi o wyczyszczenie rejestru po deinstalacji. Resztę trzeba na piechotę czyścić, w kazdym razie posprawdzać.Relatywnie rzecz ujmując: po revo pozostaje (najprawdopodobniej) najmniej.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post30 gru 2015, 16:50

Revo, to odinstalowania aplikacji, niezły. lepszy Total Uninstall ale platny, i lepszy jest darmowy soft4boost any uninstaller. Porównywalnie najczyściej sprzątają. Rewo, to druga liga.
Do wyszukiwania pozostałości, ustawień w rejestrze i czyszczenia rejestru, to najwięcej czyści regseeker. Ustawia się polski i jazda. Bezpiecznie i użyć go po innych programach do czyszczenia rejestru. Zdziwko złapie za kolana!
Program robi backupy wszystkiego i łatwo przywrócić, dlatego bezpieczniejszy od innych.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Co do ccleanera i win10, to tak sens zrozumiałem, że nie może nadążyć stabilny program za czymś zmiennym jak kmeleon (win10). Tam już post edyt... to i ja pomacham papa...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post12 sty 2016, 21:45

Gedo pisze:Revo, to odinstalowania aplikacji, niezły. lepszy Total Uninstall ale platny, i lepszy jest darmowy soft4boost any uninstaller. Porównywalnie najczyściej sprzątają. Rewo, to druga liga.

Total - nie wiem, nie uzywalem, moze masz racje :)
soft4boost - jak znajde portable - zobacze.

Gedo pisze:Do wyszukiwania pozostałości, ustawień w rejestrze i czyszczenia rejestru, to najwięcej czyści regseeker. Ustawia się polski i jazda

tak, jazda :)
owszem, wyszukuje. I "grupuje" znaleziska w postaci "groch z kapusta". Wszystko przemieszane ze wszystkim. Nie czas teraz, ale łatwo podac przyklady wpisow, ktore dopiero po przyjrzeniu sie okazuja sie wysoce podejrzane, jako nadajace sie do kasowania,ale w tym celu trzeba wiersz,po wierszu, wiersz po wierszu ogladac. Wszechswiaty dziela to cudo od Eusig chocby, czy platnego jv16 , jesli chodzi o praktyczna przydatnosc (czytelnosc wynikow). Miedzy znalezieniem, a wyrzuceniem, to jeszcze kawal roboty dla autora programu.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post12 sty 2016, 23:56

Ostatnio na mojej dziesiątce zaczęłam używać Ccleaner. Wpierw tylko do usuwania zbędnych plików, aż w końcu utworzyłam nowy punkt przywracania systemu i posprzątałam w rejestrze. System przeżył.

Jednak uważam, że na razie użytkownicy Windows 10 powinni zachować daleko idącą ostrożność, by potem nie utyskiwać na Ccleaner.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
ToGor

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 28 lut 2012, 02:36

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post09 lip 2016, 23:24

Fanom wrzucam linkę do konkursu na CCleaner Pro - szanse nikłe, ale może warto spróbować? ;)

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

sylwiagajos

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2016, 11:26
Lokalizacja: Kraków

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post22 lip 2016, 11:30

CCleaner to dobry program używam go od wielu lat i jestem zadowolona, poprawia funkcjonalność kampa i odkurza śmieci. Poleciłabym go z pewnością

gilewicz

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2016, 09:55
Lokalizacja: Głogów

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post06 lis 2016, 10:06

ja polecam ten program. używam go bardzo długi czas i ma dobre efekty.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post06 lis 2016, 15:17

Polecam przetestować mało znany na platformę Windows
linuksowy Bleach Bit
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości