CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post09 kwie 2015, 22:27

robiwielki pisze:1. Przeczyść komputer programem CCleaner.

Ten program to sobie można nie powiem co.Raz użyłem i gorzko tego pożałowałem, bo rozwalił mi Windowsa. 1000 razy lepszy TuneUP Utilities, ewentualnie Glary Utilities, chociaż ja wolę ten pierwszy... TuneUp jest płatny co prawda, no ale bez przesady - 50 zł nie majątek...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2015, 06:18 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wydzieliłem

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Niemożliwa reinstalacja systemu

Post10 kwie 2015, 00:02

CCleaner to bardzo dobry program bo jest mało inwazyjny, sporo osób go używa, ja także i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemu , coś innego wpłynęło na rozwałkę Windowsa u Ciebie a CCleaner mógł co najwyżej tylko dobić gwóźdź do trumny. TuneUP Utilities i Glary Utilities to obszerne pakiety do wszystkiego, a jak wiadomo co jest do wszystkiego to jest do niczego, pakują mnóstwo procesów które zamulają kompa a to że przy okazji coś zoptymalizują to iluzja. Spróbuj to odinstalować to zobaczysz prawdziwą rozwałkę :mrgreen:
Niedoświadczeni użytkownicy mogą być zadowoleni bo program sam wykonuję sporo zadań za nich a czasem wystarczy kliknąć jakiś magiczny guzik i wszystko się naprawia.

Eusing Free Registry Cleaner służy do głębokiego czyszczenia ale osobiście nie polecam jako standardowe czyszczenie.

OT :mrgreen:
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

Niemożliwa reinstalacja systemu

Post10 kwie 2015, 00:43

Jak uważasz, że program, który potrafi uwalić system jest dobry, to ja ci współczuję. Tata też ten wynalazek u siebie na laptopie i po tym jak mu zainstalowałem TuneuUp'a doszedł do tego samego wniosku co po tym jak zobaczył ile ten program syfu jeszcze wywalił po tym programie... ;] Usuwałem TuneUp'a już nie raz i jakoś systemu nie rozwalił mi... ;] Poza tym ja nie wiem czy to jest zły program, skoro po jego interwencji system, który odpalał się 15 minut i jak się uruchomił trzeba było dość często czekać następne 2 minuty na uruchomienie programu doprowadził do takiego stanu, że zaczął śmigać jak po formacie. ;]

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 06:46

Z tego co napisałeś wnioskuję że nie używałeś go w umiejętny sposób bo niektóre opcje faktycznie mogą wyrządzić duże szkody w systemie a najlepsze jest to że przy każdym czyszczeniu tworzy się kopia więc...

CCleaner usuwa tylko niepotrzebne pliki pozostające po codziennej pracy:
-tymczasowe pliki internetowe;
-historię odwiedzanych stron;
-ciasteczka (cookies);
-pliki Index.dat;
-lokalizacje ostatnio pobieranych plików (Internet Explorer);
-zawartość kosza;
-zawartość schowka systemowego;
-pliki tymczasowe *.tmp;
-pliki raportów *log;
-listę ostatnio otwieranych dokumentów i uruchamianych programów (w Menu Start);
-historię Pomocnika Wyszukiwania Windows XP;
-zrzuty pamięci po zawieszeniu systemów
itd.

Drugi moduł czyści tylko pozostawione po odinstalowanych programach wpisy rejestru.

Więc jak tu można mówić że jest ble :P To jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej znanych programów w tej kategorii.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 10:14

Uważam, że Ccleaner to dobry program, ale nie zaznaczyłam w nim wszystkich opcji. Np. odznaczyłam w nim MS Search, bo bywały problemy z wyszukiwaniem plików, oraz Steam, bo nie mam zielonego pojęcia, co by mi usuwał...

W zakładce Windows mam odznaczone:
- raportowanie błędów Windows,
- cache DNS,
- pamięć podręczna czcionek,
- skróty w menu start,
- skróty na pulpicie.

W opcjach zaawansowanych mam zaznaczone tylko: stare dane Prefetch.

Aha, użytkownicy Mozilli Thunderbird i Firefox, w nich powinni odznaczyć zapisane hasła, bo czasem one bywały skasowane, nawet jak było zaznaczenie tylko przy Firefox. :think: W każdym razie kiedyś miewałam z tym problemy.

Aha, czy kompresowanie baz danych, w Operze, oraz Google Chrome ma sens? Bo używam go tylko w Firefox.

Co do Eusing Free Registry Cleaner, to rzadko go używam. Częściej używam modułu do czyszczenia rejestru w Ccleaner, oraz 1-Click-Optimizer (WO10) w Ashampoo WinOptimizer 10. Uważam, że gruntowne czyszczenie rejestru należy robić bardzo rzadko.

Z narzędzi Ccleaner raczej niebezpieczne może być wymazywanie dysku. W ogóle uważam, że ono nie jest potrzebne.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 10:41

Nom, Eusing Free Registry Cleaner jest akurat bardzo dobry. Po roku użytkowania Windowsa wywalił mi ponad 2000 niepotrzebnych wpisów. :D

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 10:48

Ja od zawsze używałem ccleanera z domyślnymi ustawieniami na wielu komputerach i jeszcze nigdy przez lata nie było problemów, wiadomo być może czasem bywają takowe przypadki jak twój boo nigdy nie można mieć 100% pewności ale są to rzadkie przypadki. Sam program usuwa śmieci które nie mają wpływu na ważne pliki systemowe więc nijak nie wpłynie to na rozruch, ewentualnie może coś tam z rejestru wywalił ale w to też wątpie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 10:53

"Jak kaczka nie umie pływać to mówi, że woda za rzadka"

Na dwóch pierwszych komputerach z procesorem jednordzeniowym używałem RegCleaner.
8 lat temu kupiłem nowy komputer z procesorem dwurdzeniowym i okazało się że RegCleaner
nie działa ponieważ jest przeznaczony jedynie do komputerów z procesorami jednordzeniowymi.
Byłem załamany że nie mogę go używać i czy znajdę za niego dobry/darmowy zamiennik.
Znalazłem CCleaner i szybko go opanowałem.
Mając już trochę wiedzy zauważyłem że niedokładnie czyści rejestr.
Postanowiłem używać dodatkowo innego programu przeznaczonego wyłącznie do naprawy rejestru.
Tu zaczęły się przygody, testowałem/sprawdzałem różne i często kończyło się to przywracaniem systemu lub nawet formatem.
W końcu znalazłem Eusing Free Registry Cleaner.
Od tamtej pory używam tych dwóch programów tj. już 8 lat i jeszcze mnie nie zawiodły,
piszę właśnie z tego "staruszka" :D
Obecnie mam dwa systemy - Windows XP oraz Windows 7.
Podczas instalacji należy uważać co się dodatkowo instaluje a po instalacji
nic nie zmieniać w opcjach.
Jak nie umiesz się posługiwać to te programy zawsze zapisują punkt przywracania systemu.
Istnieją programy, gry itd. które głęboko integrują w rejestr.
Po czyszczeniu dodatkowo nie raz usuwam ręcznie pozostałości w regedit - Edytor rejestru.

1000 razy lepszy TuneUP Utilities, ewentualnie Glary Utilities

Testowałem i po użyciu tych programów CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner
znalazły i usunęły jeszcze dużo śmieci :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 11:29

XMan pisze:Testowałem i po użyciu tych programów CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner
znalazły i usunęły jeszcze dużo śmieci

No to fakt, ale to pewnie wynika z tego, że one nie penetrują tak dogłębnie rejestru jak Eusing Free Registry Cleaner...

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 11:43

No tak, jednym będzie pasować CCleaner a drugiemu TuneUp'a. Przecież przy takiej liczbie około 7 174 611 700 ludności, nigdy nie spasujesz z danym programem ze jest idealny. Jednym się kolorystycznie nie podoba, a to, że ma w sobie wiele funkcji z innych programów, a to ze są reklamy :naughty: , itp. . To wiec nie ma tematu tylko jak ktoś chcę to niech używać to, co mu się podoba. A to, że proponujemy to a to jest tylko nasza sugestia. Przecież nie wciskamy na siłę komuś.
Ja używam CCleaner i wiele osób używa też ten program i nie słyszałem złego zdania o nim. Ani na temat Eusing Free Registry Cleaner też nie. 8-)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 12:41

No, ja też o Eusing Free Registry Cleaner powiedzieć złego słowa nie mogę. ;) Mimo wszystko też tak uważam, że lepiej nie używać go na stałe, tylko doraźnie raz na jakiś czas.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 13:08

CCleanera używam kilka razy dziennie.
Kiedyś ktoś mi pisał że komputer "sfiksuje".
Jakoś przez wszystkie lata nic się nie stało, sprawdzałem niedawno dysk i zdrowy :D
Eusing Free Registry Cleaner używam raz na tydzień lub po deinstalacji programów.
Nie zapisuję nigdy punktów przywracania systemu aby niepotrzebnie dodatkowo zaśmiecać.
Punkty zapisuję ręcznie przed aktualizacjami pomimo tego że są automatycznie tworzone.
Jeżeli jest wszystko OK to usuwam poprzednie zostawiając ostatni...

Widzę że masz przeglądarkę Google Chrome ?
Nie wiem jak jest obecnie ale kiedyś jak nie miałem odhaczone
CCleaner w Programy --> Google Chrome --> Historia
to miałem kasowane ustawienia w tej przeglądarce.

Posiadam do dzisiaj tak zaznaczone:

Obrazek
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 13:09

No to nie wiem - wychodzi na to, że poprawili jego mechanikę działania i jest ok, bo tak jak ja pisałem - raz go użyłem i system padł. Na szczęście w o tyle byłem konfortowej sytuacji, że miałem backup zrobiony, tak więc 20 minutek i system został przywrócony do działania. :D

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 13:45

Czasami to może zależeć od zaznaczenia dodatkowych opcji
albo od dodatkowych innych programów które mogą się "gryźć" z CCleanerem.
"Jak za dużo to niezdrowo"

Nie raz zabija rutyna.
Przykładowo w moim przypadku ktoś odwróci moją uwagę i klikam na coś innego - awaria ;)
Robiąc takie rzeczy trzeba robić w spokoju, być zawsze zabezpieczonym i później łatwo
i szybko można naprawić komputer.

Nie używaj Odkurzacza, miałem go w starszej wersji.
Obecnie wymaga dużej wiedzy a po drugie ostatnio często powoduje problemy.
Zamiast niego wystarczą powyższe programy.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Pablo922

Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2015, 18:21

CCleaner czy to dobry program [Opinie]

Post10 kwie 2015, 14:24

A jakież to problemy? :O Ja używam dokurzacza od 3 lat i jeszcze nie miałem z nim problemów. Raz zdarzyło się, że wykasował nie to co trzeba, ale to z 15 lat temu jak nie dawniej kiedy miałem Windowsa 98.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości