Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Post08 wrz 2015, 23:24

Swego czasu wygrałam roczną licencję Adguard Premium. Po jakimś czasie w Firefox wyłączyłam Adblock Plus i żyłam sobie błogo bez reklam. Aż dzisiaj weszłam sobie na Facebook i posiedziałam tam trochę dłużej niż zwykle. No i zaczęło mi wyświetlać reklamy, sponsorowane, oraz proponowane aplikacje i gry- całkiem zresztą nietrafione. Szkopuł w tym, że wyłączyłam kiedyś blokowanie reklam w Adguard na Facebook, bo on źle się wyświetlał. Okazało się, że wówczas miałam włączone filtrowanie protokołów https i poprawa była jak to wyłączyłam. W każdym razie dodałam Facebook do stron z włączonym blokowaniem reklam, ale to nic nie dało. Pomogło dopiero włączenie Adblock Plus.

Wobec tego mam pytanie: co według Was jest lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Czy one oba mogą być aktywne? Czy to raczej nie ma sensu, bo np. Adblock Plus może dodatkowo obciążać przeglądarkę?

Naprawdę nie cierpię reklam, a te na Facebook w ogóle nie trafiały w mój gust.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Post09 wrz 2015, 00:47

Nie jestem za pierwszym i za drugim. Pierwszy ma jedne black listy i można dodawać, ale to trochę uciążliwe. Do adblocka też można dodawać, ale też to nie jest harmonia.
Ze trzy, cztery razy lżejszy jest uBlock origin. Możesz śmiało wybrać do blokowania malware, do blokowania szpiegostwa (disconnect list) i duzo więcej.
Wyrzuć adblocka plus i po prostu sprawdź Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Post09 wrz 2015, 10:17

Gedo:

dzięki za uBlock Origin,
jest super :D
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Post09 wrz 2015, 10:58

Nie to, żebym promował uBlocka origina. Tak naprawdę, to testuję wiele aplikacji/dodatków do blokowania uciążliwych reklam. Wczoraj wypróbowałem Universal Ad Blocker z softpedii. Nie zachwycił i raz blokował wszystko, a za chwilę przestał.
Tak naprawdę, to najlżejszy jest adfender. Na 30 otwartych kart, to przekroczy 20K pamięci. Taki mały. W laptopie jest na ie11 i w Firefoxie działa jednocześnie wyśmienicie, nie trzeba osobnych dodatków. Jeden programik do wszystkich, czyli jeszcze załapie się opera, chrome, safari. Reklam niet. Działa nawet w paru wiodących komunikatorach...

Na pc, ie8 już nie nadaje się do zaawansowanej obsługi multimedialnej, więc jest wyłączony w składnikach. Korzystam z Firefoxa, w którym ublock origin jest sprawdzonym, najlżejszym addonem do blokowania reklam. Do mojego filtru mogę wkleić dowolne adresy, hosty z ciasteczek, czy nawet Takie coś ||s.tvn.pl/cookie/*$domain=tvn24.pl - co blokuje wyskakiwaniem komunikatów o ciasteczkach, w wiadomościach tvn24 i podstronach.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Post09 wrz 2015, 11:47

Poprzednio miałem Adblock Plus i stwierdziłem że faktycznie uBlock Origin
jest lepszy od niego.
Lżejszy, brak wszystkich reklam, strony szybciej się wczytują...
Po zainstalowaniu jeszcze nic nie robiłem, dopiero się uczę.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Co lepsze Adguard Premium czy Adblock Plus?

Post09 wrz 2015, 12:36

Panowie, może warto by było kontynuować dyskusje o uBlock w tym temacie => oprogramowanie/ublock-jakie-filtry-t34976.html

;)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości