Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Post13 lip 2015, 15:52

Od lat używam Secunii, która sprawdza czy mam aktualne oprogramowanie. Jednak ostatnio coś się popsuło i ciągle wykrywa, że mam coś zaktualizować, a po uruchomieniu wyświetla informację, że ostatnie skanowanie było dość dawno temu, więc je uruchamiam. Ale ono nie dochodzi do skutku. Jej odinstalowanie, nawet przy użyciu Revo Unistaller, a później reinstalacja, nic nie daje.

Aha, wadą Secunii jest to, że długo się wczytuje, często się wiesza, mocno obciąża procesor, jak coś się doda do ignorowanych, to nie można tego cofnąć.

Ponoć Avast jest wyposażony w moduł do sprawdzania czy mamy zainstalowane aktualne oprogramowanie. Jednak nie wiem, czy warto go zainstalować. Chciałabym móc wybrać co kiedy ma być zaktualizowane. Czyli aby to nie odbywało się w sposób automatyczny i bez mojej ingerencji.

Co jest lepsze: Secunia, czy moduł do aktualizacji w Avast?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Post13 lip 2015, 16:24

Jeżeli masz avasta to możesz zaktualizować programy przez Software Updater.
Po włączeniu musisz ponownie uruchomić komputer.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Po aktualizacji wyłącz Software Updater - zrestartuj komputer.

Chciałabym móc wybrać co kiedy ma być zaktualizowane. Czyli aby to nie odbywało się w sposób automatyczny i bez mojej ingerencji.

Nie klikaj na Aktywuj automatyczne aktualizacje.

Obrazek

Te programy które nie chcesz aktualizować --> Pomijanie oprogramowania.

Co jest lepsze: Secunia, czy moduł do aktualizacji w Avast?

Sekuni nigdy nie miałem i nie wiem co będzie lepsze.
Avast podaje podstawowe programy do aktualizacji...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Post13 lip 2015, 20:03

Ok, zainstalowałam Software Updater w Avast i on zaczął poprawnie działać dopiero po restarcie. Jednak to narzędzie widzi mniej zainstalowanych programów niż Secunia, poza tym wykazało że mam nieaktualny Adobe Flash Player, więc zdecydowałam się go zaktualizować. No i okazało się, że uruchomił się serwis odpowiedzialny za aktualizowanie Flasha, a potem chciał mi się dodać do harmonogramu zadań, ale to przyblokowałam.

Ponadto okazało się, że Software Updater widzi tylko jednego zainstalowanego Firefoxa, jego wersję stabilną i twierdzi, że on jest nieaktualny, co nie jest prawdą. Tak samo jest z i z Operą, widzi tylko jej stabilną wersję.

Ilość monitorowanych programów jest mocno ograniczona. W każdym razie szukałam w necie i trafiłam na całkiem ciekawy temat, niestety po angielsku:

Kod: Zaznacz cały

http://www.techsupportalert.com/best-free-software-update-monitor.htm


I może przetestuję zainstalowane SUMO, które ponoć nie podaje linków bezpośrednich, potrzebnych do aktualizacji programów i jego użycie jest trochę ryzykowne, ze względu na adware, które instaluje się z jego płatną bądź testową wersją. Więc na ruszt wezmę SUMO lite...

Eh, szkoda, że dyskusja na temat SUM (Software Update Monitor) zostałaby uznana w tym wątku za OT. Może poznałabym lepszą alternatywę dla Secunii i Software Updater Avasta? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Post13 lip 2015, 23:15

SUMo portable z programosy też jest czyściutkie, jak lite z softpedia. Dzisiaj sprawdzałem. No, nie instalowałem, ale wypróbowałem aktualną wersję portable. Tak ze dwa lata temu, to virus total wykrywał coś w tym programie. Ale nawet wtedy nic mi nie wlazło. Tym bardziej teraz. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeszcze jest DUMo od tego samego producenta, podaje nawet dane o nowszych sterach, jak znajdzie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Post14 lip 2015, 21:12

Ok, zainstalowałam wczoraj SUMO i on mi zaimponował. Okazało się, że mam całkiem sporo nieaktualnych programów i niektóre aktualizacje uznał za krytyczne.

Jego wadą jest to, że inne wersje Firefox, oraz Waterfox (przerobiony na portable), oraz Firefox ESR chce zaktualizować do najnowszej, stabilnej wersji, czyli 39.

Poza tym proponuje aktualizację pełnych wersji programów przez co one straciłyby licencję.

Jednak bardzo cieszę się, że zainstalowałam SUMO. Wcześniej używałam jego wersji portable, ale wówczas jej nie doceniłam.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Co lepsze: Secunia czy moduł do aktualizacji w Avast?

Post14 lip 2015, 22:16

Dziś zaktualizowałem FF38.8.0esr Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Też mam total uninstall 6 z licencją, czy burn aware premium. SUMo pokazuje, żeby aktualizować. Akurat, to tylko adobe flash player sam sobie usunąłem i pobrałem, bo Firefox blokuje wsteczne wersje AFP jako niebezpieczne. W SUMo zobaczyć i tyle. Ale według mnie.
Ciekawe, bo dzisiaj zainstalowałem darmowy program Sof4Bost Any Uninstaller. Czysty, a odinstalował adobe flash playera i wyrzucił plik flash playera z panelu sterowania, czego revo nie robi. Prosty, jak cep.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości