Co to jest Browser Manager ?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Co to jest Browser Manager ?

Post05 wrz 2012, 22:49

Witam. Ja mam takie krótkie pytanie ponieważ spotykam się z tym pojęciem dość często, a mianowicie co to jest Browser Manager lub BrowserManager - nie wiem, która forma jest poprawna ?
Pomimo starań, nie znalazłem chociażby w Wikipedii czym to jest. Wiem jedynie, że obiekt ten zlokalizowany jest w systemowym Panelu sterowania.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Co to jest Browser Manager ?

Post05 wrz 2012, 23:10

manitu pisze:obiekt ten zlokalizowany jest w systemowym Panelu sterowania.

Być może to jakiś aplet utworzony przy instalacji któregoś z programów.

Jakie masz funkcje po wejściu w ten Browser Manager ?

Pokaż screen z Panelu sterowania.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Co to jest Browser Manager ?

Post05 wrz 2012, 23:39

Nie, ja nie mam Browser Managera w Panelu sterowania, ale być może się mylę a ten obiekt jest ukryty i zlokalizowany w miejscu o którym nie wiem. W aplecie Dodaj\Usuń programy nie widzę tam tego na liście i to również po zaptaszeniu opcji Pokaż aktualizacje. Mówię o aplecie Dodaj\Usuń programy i jego opcji głównej czyli Zmień\Usuń programy. A są tam jeszcze inne opcje. Daję screen z tego:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A czy może w innych apletach Panelu sterowania należy szukać tego obiektu ?
Również systemowy pomocnik wyszukiwania nie znalazł niczego o tej nazwie bądź połączonej.

Pytam bo chciałbym po prostu wiedzieć czym jest obiekt o nazwie Browser Manager.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Co to jest Browser Manager ?

Post06 wrz 2012, 00:00

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś jakiś Browser Manager.
Myślałem, że masz taki aplet w Panelu sterowania i nie wiesz do czego służy.

Skoro nie masz czegoś takiego i nie wiesz do czego służy, to w jakim celu szukasz tego na siłę u siebie w systemie i co chciałeś z tym zrobić ?

W luźnym tłumaczeniu jest to menadżer przeglądania, może chodzi o jakiś menadżer plików, nie wiem.

manitu pisze: Ja mam takie krótkie pytanie ponieważ spotykam się z tym pojęciem dość często

Gdzie się spotykasz z tym zwrotem ?

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Co to jest Browser Manager ?

Post06 wrz 2012, 18:22

Jak przeglądam różne fora internetowe, to po prostu ludzie o tym piszą tam, zarówno pytający jak i zwłaszcza odpowiadający. Ponieważ niektóre aspekty tych wątków przypominają mi moje własne, po prostu zaciekawiło mnie to, cóż to takiego jest.
Przykładowo ktoś miał problem z kompem i podał tam logi do analizy. I następnie polecono mu odinstalować tam m.in. Browser Manager. Jako, że również jednocześnie ta osoba musiała usunąć jeden z pasków tzw, toolbarów, a ja miałem ostatnio z czymś takim do czynienia, postanowiłem sprawdzić czy u mnie nie ma frazy Browser Manager.

Od początku wydawało mi sie to (czyli nazwa BM) czymś niebędącym oddzielną aplikacją w aplecie Dodaj\Usuń programy Panelu sterowania ani gdziekolwiek indziej w systemie, gdyż z pamięci wiem, że czegoś podobnego po prostu tam nie ma.
Ale ponieważ ma to jakiś związek z dodatkami typu właśnie toolbar, postanowiłem to sprawdzić.
Wcześniej nie spotkałem się z tym określeniem, szukałem np. w googlach - nie znalazłem, dlatego pytam tutaj, bo wydaje mi się to tyleż ciekawe co nawet może ważne.

Teraz kiedy już wiem jak sądzę, że fraza fraza Browser Manager nie jest plikiem jako takim tylko co najwyżej jakimś komponentem innego pliku, rozumiem, że taka jest właśnie specyfika tego elementu.
Czy istotnie tak jest ?

Czy możesz jeszcze powiedzieć podczas instalowania lub korzystania z czego mogę się spotkać ze zwrotem Browser Manager.
Nie chodzi mi w tym momencie o konkretne nazwy, lecz co do zasady, z jakim typem plików, programów czy dodatków mogę się wtedy spotkać z tym terminem ? :|



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości