Comodo Internet Security i Immunet Protect na XP?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Comodo Internet Security i Immunet Protect na XP?

Post20 lut 2017, 16:50

Reaktywowałam mojego starszego kompa z XP i zrobiłam jego mały upgrade, dzięki czemu lepiej działa. W przyszłości, na razie odległej, kupię drugi dysk twardy i zainstaluję tam Windows 10 32-bitowy. (To już postanowione. :D )

Na forum PZF Argail polecił mi pakiet Comodo Internet Security. Zainstalowałam jego edycję darmową Premium. I chciałam się Was zapytać, czy mogę dodać do tego zestawu Immunet Protect- przy okazji bym go przetestowała. :jupi:

Dodam do tego MCShield, Unchecky, oraz może WinPatrol Free. A jako skanera na żądanie będę używać darmowe Malwarebytes.

Aż mnie korci by przetestować coś nowego. :)

Aha, mam tam 2 GB RAM i to chyba wystarczy na 32-bitowy system?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Comodo Internet Security i Immunet Protect na XP?

Post20 lut 2017, 18:13

Immunitet ale tylko free + unchecky. Comodo na XP to już za ciężki i instaluje się tak wiele modułów mimo odznaczenia przy instalowaniu, i potrafi być ciężki. Miałem CIS, miałem też osobno zaporę.
Immunitet free, unchecky i rozszerzenia blokujące szpiegostwo, malware i reklamy - to zestaw najbardziej optymalny.
W simie calego immunet zainstaluje sie ok 80MB. Nie pobiera bazy - tylko spokój. To z tych av, które działają i zapomina się, że są.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Comodo Internet Security i Immunet Protect na XP?

Post21 lut 2017, 15:51

Gedo, po wymianie mobo, procka i RAM mój starszy komp z XP śmiga aż miło. Więc pakiet Comodo nie jest dla niego za ciężki...

Z tego powodu, że nigdy nie testowałam pakietu Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej, bezpieczniej się poczułam jak dorzuciłam do niego Immunet Protect. :)

Nie ma konfliktu pomiędzy tymi dwoma programami. :)

Zainstalowałam tam jeszcze Unchecky, oraz zainstaluję McShield, chyba że jest zbędne. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Comodo Internet Security i Immunet Protect na XP?

Post21 lut 2017, 15:56

Jeśli notorycznie używasz penów które często są wpinane do <obcych> systemów to McShield będzie w Twoim systemie
przydatnym uzupełnieniem do podstawowej ochrony.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Comodo Internet Security i Immunet Protect na XP?

Post21 lut 2017, 18:29

McShield, to dobry pomysł, nie obciąży, a zabezpieczy usb.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości