Czy emulatory napędów można całkowicie usunąć z systemu ?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy emulatory napędów można całkowicie usunąć z systemu ?

Post08 sie 2014, 12:45

Witam szanownych forumowiczów.

Pytanie dotyczy emulatorów napędów, a dokładniej czegoś co mam nadzieję pomożecie mi tutaj wyjaśnić i zrozumieć.
Czy mianowicie prawdą jest, że w w tego typu programach występuje może nie tyle problem co trudność w dokładnym odinstalowaniu programu przykładem Daemon'a Tools Lite, co nie jest bez znaczenia bo bez tego nie można ponoć ponownie zainstalować programu poprawnie np .po analizie logów i dezynfekcji komputera ? :(
Chodzi głównie o deinstalację specjalnego sterownika tych wirtualnych napędów tj. sptd.sys, który zawiera w rejestrze podklucz nie dający się usunąć bez zmiany uprawnień.
Oczywiście wiem też, że można też taki program-y na ten czas wyłączyć, ale mnie chodzi o bardziej efektywne odinstalowywanie.

Czy taki nazwijmy to problem występuje w każdym tego typu programie nie tylko Daemon-ie, co jeśli by się okazało prawdą troszeczkę kładzie się cieniem na decyzji o wyborze takiego programu, a ja właśnie chciałbym teraz taki wirtualny napęd zainstalować.
Czy możecie potwierdzić z doświadczenia, że taki "mankament" tam w ogóle istnieje ?

I jaki tego typu program polecilibyście dla mnie bo jak mówiłem szukam takiego ? :) :D

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Czy emulatory napędów można całkowicie usunąć z systemu ?

Post08 sie 2014, 12:59

Nie wiem czy o to ci chodzi ale to się odinstalowywuje tym:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy emulatory napędów można całkowicie usunąć z systemu ?

Post08 sie 2014, 14:29

Tak dobrze wiem o tym, mimo jednak użycia tego deinstalatora (zależy jeszcze jakiego konkretnie programu zapewne Daemon Tools ?) bo on nie odinstalowuje tego całkowicie trzeba jeszcze ręcznie wyedytować odpowiedni i nieusuwalny przez SPTDinst.exe klucz w rejestrze bo on ma zablokowane uprawnienia i go skasować.
Przeczyścić komputer, zrestartować i ponowna instalacja powinna się powieść.

Moje pytanie było jednak ogólniejsze. Czy taka "niedogodność" występuje w tych emulatorach - a więc programach mocno ingerujących w system, dosłownie w każdym programie z tej kategorii np. PowerISO, Alcohol 52 %, wspomniany Daemon Tools Lite, czy też np. Virtual CloneDrive ?

I który z nich byłby najmniej "inwazyjny" tak bym to określił, godny polecenia ? :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Czy emulatory napędów można całkowicie usunąć z systemu ?

Post08 sie 2014, 15:21

Masz rację, takie programy głęboko integrują w system.
Czytałem o tym wielokrotnie na tym forum oraz innych.
Nie raz ciężko usunąć po nich śmieci/pozostałości,
pomimo użycia kilku programów do czyszczenia komputera
trzeba jeszcze usunąć ręcznie w regedit - Edytor rejestru oraz dodatkowo wrzucić logi.
Często po zainstalowaniu tego typu programów są problemy z napędami CD/DVD
- nie nagrywają lub nie odtwarzają...
Trudno mi polecić który wybrać ponieważ dawno temu jeszcze na poprzednim komputerze
miałem jedynie Alkohol ale szybko odinstalowałem.
Reszty nie testowałem i obecnie nie posiadam żadnego.
Może inni, więcej doświadczeni pomogą wybrać odpowiedni program.
Moja dobra rada - przed instalacją zapisz/utwórz nowy punkt przywracania systemu ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Czy emulatory napędów można całkowicie usunąć z systemu ?

Post22 sie 2014, 21:37

Jeśli zależy ci tylko na samym emulatorze napędu (bez innych funkcji) to ja już od dwóch lat używam DVDFab Virtual Drive.
Jest wielkości 0,67 MB i można stworzyć do 18 napedów DVD/Blu-Ray. (po instalacji zajmuje tylko 1,3 MB na dysku)
Jest w języku polskim i mnie nigdy nie zawiódł.
Montowałem już na nim mnóstwo orazów płyt z grami i jeszcze ani razu nie miałem z nim kłopotu.
Również nic mi nie "namieszał "w systemie.
Posiadam go zamontowanego na windows7 64 bit .
Działa na XP,Viście, Win 7 32 i 64 bity.
Sam kiedyś szukałem czegoś tylko do samej emulacji napędu, bez zbędnych niepotrzebnych mi śmieci i jest akurat w sam raz, bo tylko tą funkcję posiada.


Pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości