Czy Windows Defender jest potrzebny?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 12:41

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Mam kilka programów antyspyware- Iobit Security 360 pro (roczna pełna wersja programu, dodana do pewnej gazety, na ogół nie wszczyna alarmów, czasami coś wykrywa), spyware doctor starter edition z modułem antywirus (kilka razy zareagował, jak zainstalowałam coś, co miało w sobie trojana, od czasu do czasu coś wykrywa), super anti-spyware free (rzadko coś wykrywa, ale bardzo często się aktualizuje), do tego mam spyware blastera (chyba dzięki niemu kilka zbędnych toolbarów się nie zainstalowało). Mam też jeszcze WinPatrol w wersji free, dzięki niemu usunęłam już kilka zbędnych toolbarów do IE i zapobiegłam zmianie strony startowej w IE. Od czasu do czasu skanuję kompa mbam w wersji free i on czasami coś mi usuwa.

Czy Windows Defender jest do czegokolwiek potrzebny- w ogóle nie podejmuje żadnych działań, w ogóle nie chroni IE- przed toolbarami i zmianą strony startowej. Jak nim skanuję całego kompa, to on nic nie wykrywa. Z drugiej strony może nic nie wykrywa, bo nie ściągam nielegalnych plików z internetu i nie korzystam z p2p? Ale przecież ściągam inne rzeczy, a tam mogą być wirusy?

Jak Iobit security 360 pro się skończy, to zawsze mogę wrócić do spybota, na razie uważam, że jest zbędny. Czy mam rację? :mrgreen:

Czy można odinstalować Windows Defendera? Zwłaszcza, że mam lepsze od niego programy antyspyware? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 13:26

1. lobit Security 360
2. Spyware Doctor
3. Super Anti-Spyware
4. WinPatrol
5. Windows Defender
6. Anti-Virus
7. może jeszcze inne :shock:

Ja mam Anti-Virusa + WinPatrol od czasu do czasu skanuję Malwarebytes Anti-Malware
Obsługa programu Malwarebytes' Anti-Malware
lub Dr. Web CureIt!
i nic więcej.
Wniosek ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 13:35

Nie polecam Windows Defendera to badziew jest użyj innego programu. Liste już podał XMan wiec nie będę się powtarzać, wybrałbym WinPatrol lub Spyware Doctor.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 13:39

XMan pisze: 7. może jeszcze inne :shock:


Eh, mam jeszcze tylko Pc Tools ThreatFire- pełną wersję, czasami reaguje, jak coś się złego dzieje. :D

X-man usunęłam spybota, ad-aware i ArcaVirMicroScan. Przez bardzo krótki czas miałam emisoft asquared anti-malware, ale wszczynał fałszywe alarmy i go wyrzuciłam.

Też mam dr web cure it. :)

Czy Windows Defendera można odinstalować? Nie potrzebuję go.

-- 07 sie 2010, 13:39 --

Stilio, X-man wymienił programy do ochrony, które mam w systemie. On uważa, że jest ich za dużo. ;)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 13:53

Jeżeli tyle ich jest to rzeczywiście troche za dużo.

Czy Windows Defendera można odinstalować? Nie potrzebuję go.

Odinstalować go chyba nie można ale wystarczy go zdezaktywować i nie będzie już sprawiał kłopotów.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 13:56

Stilio, zdezaktywowałam Windows Defendera. Szkoda, że nie można go odinstalować. :( Przecież jest zbędny. W innych systemach można było go się pozbyć.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 14:01

Sprawdź czy jest widoczny w programy i funkcje z włączonym podglądem aktualizacji. Jak jest można próbować go odinstalować choć uważam że lepiej go tylko unieruchomić.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post07 sie 2010, 15:21

Ja mam NOD32 i do tego Ad-adware i mi starczy, do normalnych operacji :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post28 lis 2010, 23:17

Pomimo niedawnej reinstalacji systemu Windows Defender jest nadał wyłączony. Czy to normalne? :mrgreen:

Nie będę używać tego programu, bo nigdy nic mi nie wykrył i nigdy nie wszczynał żadnych alarmów, nawet wtedy gdy jakiś program ładował się do autostartu lub zmieniał stronę startową w IE, albo próbował zainstalować jakiegoś toolbara. Według mnie Windows Defender jest całkowicie bezużyteczny.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post29 lis 2010, 12:00

stukot

To już jest znaczna przesada, z taką ilością programów do ochrony komputera narażasz się tylko na zagrożenia gdyż każdy z nich będzie chciał coś usunąć i w reszcie usuną same siebie.

ThreatFire według mnie to śmieć, o wiele lepiej działa UAC, nie generuje tylu fałszywych alarmów, oraz nie spowalnia systemu w takim stopniu jak robi to on.

Spyware Doctor to dla mnie wirus - jeszcze żaden z programów do zabezpieczenia komputera których używałem nie spowolnił tak systemu, dodatkowo jego ochrona to jeden wielki wymysł.

Zaś programy typu SpywareBlaster są tak naprawdę bezużyteczne w systemach Windows Vista/7.

Jednym słowem zostawił bym tylko Malwarebytes Anti-Malware.
Windows Defendera lepiej zostawić aktywnego.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post29 lis 2010, 13:04

Łukasz, wyrzuciłam Threat Fire jakiś czas temu, bo było beznadziejne.

Wyłączyłam UAC, bo mnie denerwowało. Bez niego mi kompa używa się lepiej.

Lubię program Spyware doctor starter edition z modułem antywirus- nie obciąża mi wcale systemu, czasami coś wykryje.

Mam też jeszcze super anti spyware free, mbam.

Rzadko skanuję kompa dr web cure it free.

Czy spyware blaster na systemie Windows 7 w ogóle się nie sprawdza? Po czym to poznać? U mnie ten program dobrze działa. Jeśli jest niepotrzebny, to go usunę. Jednak wydaje mi się, że działa prawidłowo.


Łukasz, skoro Windows Defender zupełnie nic nie robił, to chyba nie ma sensu go uruchamiać? Ani razu nic mi nie wykrył i nie zareagował, jak coś było nie tak z kompem.

Aha, mam jeszcze Win Patrol Free, ten program wiele razy uchronił mnie przed różnymi problemami, np. przed instalacją niechcianego toolbara, więc się bardzo dobrze sprawdza.

Łukasz, masz rację, kiedyś miałam zbyt dużo programów do ochrony. Teraz mam antywirusa, Win Patrol, spyware doctora, super anti spyware, spyware blastera i mbam. Do tego od czasu do czasu skanuję kompa dr web cure it. To chyba już nie jest zbyt dużo programów do ochrony? :mrgreen:

A, Łukasz czy to normalne, że po reinstalacji systemu Windows Defender jest wciąż wyłączony? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post29 lis 2010, 15:05

Wyłączyłam UAC, bo mnie denerwowało. Bez niego mi kompa używa się lepiej.

Eee tam, ja mam włączone i to na najwyższym stopniu i mi nie przeszkadza.

Czy spyware blaster na systemie Windows 7 w ogóle się nie sprawdza? Po czym to poznać? U mnie ten program dobrze działa. Jeśli jest niepotrzebny, to go usunę. Jednak wydaje mi się, że działa prawidłowo.

Chodzi tutaj głównie o plik hosts, ale to już przeżytek w większość niebezpiecznych stron jest blokowana przez programy antyspyware.

Łukasz, skoro Windows Defender zupełnie nic nie robił, to chyba nie ma sensu go uruchamiać? Ani razu nic mi nie wykrył i nie zareagował, jak coś było nie tak z kompem.

Można zostawić wyłączonego, to kwestia własnego zdania.

Łukasz, masz rację, kiedyś miałam zbyt dużo programów do ochrony. Teraz mam antywirusa, Win Patrol, spyware doctora, super anti spyware, spyware blastera i mbam. Do tego od czasu do czasu skanuję kompa dr web cure it. To chyba już nie jest zbyt dużo programów do ochrony? :mrgreen:

Za dużo, radzę usunąć przynajmniej dwa - SpywareBlaster i Spyware Doctor, albo super anti spyware.

A, Łukasz czy to normalne, że po reinstalacji systemu Windows Defender jest wciąż wyłączony? :mrgreen:

Raczej nie, chyba że została wykonana instalacja nakładkowa ( uaktualnienie ). ;)
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post29 lis 2010, 15:10

Łukasz, to była zwykła reinstalacja. Zmieniłam jakieś ustawienia i zdezaktywowałam Windows Defendera. Po po ponownej instalacji systemu nie musiałam tego od nowa robić.

Inne programy do ochrony działają bez zarzutu. Raz tylko nagle zmieniły się ustawienia mojego antywirusa, ale po naprawieniu tego, to już się nie powtórzyło.


Nie umiem robić instalacji nakładkowej. Nawet do końca nie wiem, na czym to polega. Umiem tylko reinstalować system. Czasami to jedyne rozwiązanie. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post29 lis 2010, 15:43

Zamiast opcji instalacja niestandardowa było wykonywane uaktualnienie ? - opcja uaktualnij.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy Windows Defender jest potrzebny?

Post29 lis 2010, 16:26

Nie używałam opcji instalacja niestandardowa, ani uaktualnij.

Łukasz, o co Ci chodzi? :mrgreen:

Zrobiłam tylko reinstalację systemu.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości