Google Chrome portable czy żadne?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google Chrome portable czy żadne?

Post11 wrz 2015, 15:26

Swego czasu na moim kompie miałam zainstalowane Google Chrome, ale musiałam w nim wyłączyć usługę automatycznej aktualizacji, co chwila wyrzucałam to zadanie z harmonogramu zadań i używałam go bardzo rzadko.

W każdym razie wiem że ten soft ponoć szpieguje, jednak nie wiem do jakiego stopnia jest to prawdą. I czy zwykły użytkownik komputerów, a nie jakiś celebryta powinien się tym faktem przejmować.

Jednak zdecydowałam się odinstalować Google Chrome, ze względu na natarczywe próby aktualizacji.

Jednak istnieje alternatywa, Google Chrome portable, w wersji stabilnej, 64-bitowej, beta, oraz dev. Możliwe do pobrania z tej strony:

Kod: Zaznacz cały

http://portableapps.com/


Mam więc pytanie: czy warto zainstalować sobie Google Chrome portable, które należy ręcznie aktualizować, czy w ogóle zrezygnować z tej przeglądarki?

Aha, raczej nie instalujcie Google Chrome na laptopach bo ponoć negatywnie wpływa na działanie baterii.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Google Chrome portable czy żadne?

Post11 wrz 2015, 16:23

Chrome wcale nie jest takie ciężkie. W about:plugins wystarczy wszystkie wtyczki wyłączyć, zostawiając jedynie flash playera. Z uBlockiem originem chodzi lekko, a z rozszerzeniem disconnect blokuje wszelkie szpiegostwo, nawet z google. W portable też tak jest.
Przeglądarki ukrywają szpiegowskie preferencje w javascript. Nawet w Firefoxie po usunięciu dokładnie wszystkich ciasteczek i po ponownym uruchomieniu wyskakuje okienko - zainstaluj Chrome. Bo to jest w kodach przeglądarek i nie da się tego usunąć. Stąd biznes częstych aktualizacji.

Jedynie blokowanie szpiegostwa, wyłączenie historii wyszukiwania, to daje poczucie bezpieczeństwa. Ta strona pokazuje w Firefoxie.
Jeszcze taki dodatek do blokowania szpiegostwa i malware DoNotTrackMe pokazuje dokładnie, co jest blokowane. A z google jest bardzo dużo na blacklistach.

Jakby w Firefoxie nie szpiegowali, toby nie było co blokować. A jest ogromnie dużo. Można mieć w chrome i w Firefoxie te same dodatki. Można porównać ilościowo, ile jest blokowane na konkretnej stronie np. interia.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Google Chrome portable czy żadne?

Post11 wrz 2015, 16:26

Można porównać ilościowo, ile jest blokowane na konkretnej stronie np. interia.

Albo na YouTubie. Osobiście używam Chrome, ale częściej używam Opery. W wersji stabilnej mam obydwie przeglądarki.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości