Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Falder

Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:07

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post29 lis 2014, 18:19

Siema.

Używam najnowszej wersji Maxthona do przeglądania stron i czasem pod niektórymi wynikami wyszukiwania na goglach pojawia się komunikat w stylu "Wyświetlenie opisu nie jest możliwe z powodu pliku robots.txt". Ja nigdy nie ruszałem tego pliku, a system jest na pewno czysty jak łza, bo ostatnio przeskanowałem go wzdłuż i wszerz. Może wiecie o co chodzi i co powinienem zrobić żeby to naprawić?
Mój sprzęt to Dell Latitude D600 z WinXP SP3 Pro.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post29 lis 2014, 19:07

Sprawdzałeś usunięcie/odinstalowanie tej przeglądarki, wcześniej zapisując odpowiednie dane,
czyszczenie komputera np. programami
CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner i ponowną instalację ?
Używam najnowszej wersji Maxthona

Ta przeglądarka jest oparta/działa na silniku IE, masz zainstalowany najnowszy IE,
wszystkie aktualizacje oraz:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Falder

Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:07

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post01 gru 2014, 15:57

Przeglądarki nie reinstalowałem, ale kompa przeczyściłem dokładnie.
Nie mam najnowszego IE, bo mam WinXP a ostatnia wersja, która hula na nim bez problemów to v6 i taką mam ze wszystkimi łatkami. Flash Playera mam najnowszego, przy czym nie jest to wersja szczególnie dedykowana IE, a po prostu normalny flash player. Ale nie słyszałem żeby do poprawnego działania MAxa był potrzebny IE. MAx jest oparty na dwóch silnikach - Trident i Webkit. IE jest oparty na jednym z nich, ale chyba ma się to nijak do działania Maxa czy ma się IE w systemie czy nie. Jest taka jedna przeglądarka, która jest jakby nakładką na IE i wymaga go do działania, ale z Maxem raczej tak nie jest, no chyba, że ja czegoś nie wiem.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post02 gru 2014, 06:36

Falder pisze:Wyświetlenie opisu nie jest możliwe z powodu pliku robots.txt

Nie wiem co to za plik ale skoro on robi problem to może trzeba go zlokalizować i sprawdzić jakie tam są w nim informację i jaki ma związek z przeglądarką. Tak tylko mówię :)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post02 gru 2014, 19:17

robots.txt jest zlokalizowany bezpośrednio na danym serwerze i służy do blokowania dostępu do wybranych części serwisu (głównie botów indeksujących). Nic z tym nie zrobisz, chyba że jesteś właścicielem tychże serwisów i możesz zmodyfikować plik robots.txt, wtedy to po ponownym odwiedzeniu bota (reindeksacji) danego adresu URL, opis skonfigurowany w meta description może ponownie pojawić się w wynikach wyszukiwania.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Falder

Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:07

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post03 gru 2014, 17:35

Aha, czyli mogę sobie odpuścić. Czy wy spotkaliście się już z czym takim? Bo we wszystkich przeglądarkach, które używałem do tej pory nie miałem tego problemu.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post04 gru 2014, 22:46

Ja się z tym spotykam na każdym kroku ;)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Falder

Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:07

Google i brak opisów wyników wyszukiwania

Post06 gru 2014, 19:46

Aha, to dobrze wiedzieć :-)
Dzięki za odpowiedzi.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości