Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post01 sty 2018, 20:29

Witam. Nie wiem dlaczego Google wyświetla inny tytuł i opis strony głównej w wyszukiwarce niż w ustawieniach wtyczki Yoast SEO. Na początku zainstalowałam wtyczkę ALL Pack SEO, ale zmieniłam na Yoast SEO. Dzięki.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post04 sty 2018, 08:51

Zajrzyj do źródła strony (PPM -> pokaż źródło strony) i zobacz co masz w meta tagach. Z meta tagów Google pobiera opis strony.

Druga sprawa czy odinstalowałeś poprzedni dodatek z Wordpressa?

Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post04 sty 2018, 14:12

1. Meta Tag - źródło strony - link poniżej
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
2. Tak, poprzednią wtyczkę wyłączyłam i usunęłam.

W panelu Yoast SEO mam taki komunikat:
Wykryliśmy następujące problemy, które wpływają na pozycjonowanie Twojej witryny.
Twoja strona główna nie może być indeksowana przez wyszukiwarki. Jest to duży problem pod kątem pozycjonowania, który powinien zostać naprawiony.
(Sprawdzanie indeksowania dzięki Ryte).
Przegląd wpisu wg SEO:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Po kliknięciu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników wykonałam test pod kątem optymalizacji mobilnej i wyszło, że strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych.

W edycji strony głównej :
Czytelność (kolor czerwony) wymaga poprawy
SEO (kolor czerwony) wymaga poprawy

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post05 sty 2018, 15:58

Prawdopodobnie Google nie indeksowało ponownie strony po zmianie meta tagów, co widać to wybierając kopię strony w Google i tam zajrzenie do źródła.

Poproś Google o ponowne indeksowanie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a potem poczekaj 2-3 dni i i sprawdź ponownie.

Możesz też sprawdzić kiedy było Google poprzez narzędzie dla webmasterów Google.

Avenus

Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:04

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post05 sty 2018, 17:25

Okey, dzięki :)
A jak mogę sprawdzić przez narzędzie dla webmasterów Google?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post05 sty 2018, 21:20

Zarejestruj się Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, pobierz kod który musisz wkleić na stronę. Jak Google zindeksuje to będziesz miała dostęp do statystyk.

takecare

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2018, 14:01
Kontaktowanie:

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post16 maja 2018, 14:10

chcesz, aby w miare szybko google zaindeksowalo strone? dodaj jakies ogloszenie na popluarnym portalu z linkiem do swojej strony:)

Danora

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:42

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post25 maja 2018, 12:53

może google jeszcze nie zdążyło tego zauważyć?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post31 maja 2018, 23:04

Title i description mogą być dynamicznie dostosowywane do bieżącego zapytania użytkownika, Google nawet nie musi brać title wyświetlane w wynikach wyszukiwania ze zdefiniowanych tagów tylko np. z nagłówka H1, H2 lub ciągu oznaczonego danymi strukturalnymi. Musisz również pamiętać, że gdy title jest zbyt krótkie <40 znaków, jak również zbyt długie >70, lub zawiera znaki niestandardowe np. | lub emoji, to rośnie szansa podmiany title, na inne, które Google uzna za najlepiej dopasowane do zapytania usera. Podobnie jest z description. To są tylko sugestie, których Google nie musi zastosować.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ahilles

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2018, 15:07

Google wyświetla inny tytuł i opis niż – Yoast SEO WordPress

Post08 sie 2018, 15:11

ten sam problem miałem kiedyś na mojej stronie {wycięte} możliwe że masz zainstalowaną jakąś wtyczkę, która blokuje indeksowanie strony ( może to być jakiś antywirus na Twojej stronie). Możliwe też że Google nie śpieszy się z indeksowaniem Twojej strony. Kolejna sprawa do sprawdzenia czy nie masz jakieś wtyczki przyśpieszającej stronę, wtyczka która trzeba cash strony i musisz manualnie ją odblokować. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 19:54 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: link usunięty



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości