Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
AllStars

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2011, 17:59

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 01:17

Myślicie że Internet Explorer 9 będzie lepszy od Opery bądź FireFox'a ? ja osobiście się przerzucam jak wyjdzie, mam dość firefox'a.

Firefox - jednym słowem kicz, na starsze komputery przeglądarka laguje, zużywa dużo ramu, nawet po optymalizacji jej.

Opera - nie podoba mi się design, oraz za dużo bajerów, aż mi się w głowie przestawia jak widzę tyle dodatków po co to komu.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 02:02

Ja zostaję przy FF ze względu na liczbę dodatków jakie używam i potrzebuję. Ale nie pogardzę nowym IE, z pewnością i jego zobaczę. Nie mam obiekcji przed innymi rozwiązaniami, a i czasami używam innych przeglądarek, w tym i Opery czy Safari.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 02:10

Według mnie lepszy jest Firefox, ze względu na liczbę dodatków. Nie trzeba instalować wszystkich, tylko te wybrane.

Używam jeszcze HyperSonic Web Browser i Lunascape- są podobne do Firefox.

W Lunascape trzeba zainstalować silnik gecko, by ona działała jak Firefox.

Używam też innych przeglądarek, ale jak dla mnie Firefox jest najlepszy, a IE najgorszy.

Testuję też najnowszą Operę, jest kompatybilna z WOT (web of trust). Więc przy jej użyciu można serfować względnie bezpiecznie. Wiadomo, że trzeba się też kierować własnym rozumem, a nie tylko tym, jak dana strona została sklasyfikowana przez ten dodatek.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

AllStars

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2011, 17:59

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 02:15

Jak dla mnie Opera jest ok, ale te jej dodatki jest ich multum i strasznie mi się to nie podoba, wiecie jak to "okroić" jakoś ?

-- 20 lut 2011, 02:15 --

Możesz dać linka do tej opery?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 02:26

Tutaj jest link do pobrania WOT dla Opery: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

(Jak jest zły, to poszukam innego.)

Aby go użyć, wystarczy go przeciągnąć do uruchomionej Opery i go zainstalować.

Operę możesz pobrać z dowolnej strony, np. z: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... ra-p95.htm.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

AllStars

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2011, 17:59

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 02:50

ok, powiedz mi jeszcze jak zrobić w operze takie skróty do stron, czyli zakładki ze klikam np w nazwę hotfix i jestem odrazu na stronie ?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 20:35

AllStars, w Operze jest coś takiego jak szybkie wybieranie. Ono Ci się uruchamia, jak włączasz Operę (o ile nie zmienisz ustawień) lub nową zakładkę. Na tej stronie masz szybki dostęp do wybranych przez Ciebie dziewięciu stron. Aby mieć tam wybrane przez siebie adresy, wystarczy kliknąć na skrót do danej strony (normalnie tam są inne skróty), wybrać opcję edytuj i w pole adresu wczytać np. adres forum hotfix.

Dostęp do tych stron jest szybszy.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

AllStars

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2011, 17:59

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 20:36

Nie, bo tak to każdy widzi w co wchodziłem i są zdjęcia, a ja wole mięć tylko na pasku.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 21:00

AllStars, naprawdę nie wiem, jak Ci pomóc. :(

Możesz też w pole wyszukiwania wpisać np. forum hotfix i od razu ta strona zostanie znaleziona.

A nie możesz adres forum dodać po prostu do zakładek? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

AllStars

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2011, 17:59

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 21:03

Ok, zakładki już zrobiłem, wiesz może jak zoptymalizować opere ?

-- 20 lut 2011, 21:03 --

Powiem Ci kochana, ze nawet nawet ta opera :P

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post20 lut 2011, 22:44

AllStars, tutaj masz poradnik na DP, jak zoptymalizować operę:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.dobreprogramy.pl/opera-optymalizacja-krok-kroku-t409371.html
. Może on do czegoś Ci się przyda. :mrgreen:


Jest jeszcze coś takiego, jak forum opery:

Kod: Zaznacz cały

http://my.opera.com/polski/forums/
. Nie trzeba się tam logować, aby czytać posty. Trzeba się tam zalogować, aby móc je pisać. Może to forum Ci się do czegoś przyda. :mrgreen:

Wątek dotyczący optymalizacji opery:

Kod: Zaznacz cały

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=715472
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Sledzislaw

Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 12 mar 2011, 08:35
Lokalizacja: Kraków

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post17 mar 2011, 23:47

AllStars pisze:Myślicie że Internet Explorer 9 będzie lepszy od Opery bądź FireFox'a ? ja osobiście się przerzucam jak wyjdzie, mam dość firefox'a.

Firefox - jednym słowem kicz, na starsze komputery przeglądarka laguje, zużywa dużo ramu, nawet po optymalizacji jej.

Opera - nie podoba mi się design, oraz za dużo bajerów, aż mi się w głowie przestawia jak widzę tyle dodatków po co to komu.


dla mnie porównywanie FF i Opery a nawet Chrome'a razem z IE jest "niesmaczne".

Używam IE tylko kilka razy do roku i to w konieczności, np, gdy reinstaluję system i nie mam na pendrivie instalki do opery, kiedy potrzebuję skorzystać ze skanerów online wykorzystujących activeX (czy jak się to zwie) lub gdy chcę obejrzeć coś z onetu na VOD.

Co do zamulastości to bodajże już IE 8 przy otwartych 10 kartach pochłaniał 0.5GB RAM'u - w operze mam otwartych 10 - 15 i nie czuję tego w systemie (chyba, że baaardzo dużo flash'a jest na stronach: wówczas nie ma przebacz- mam starego rzęcha, który flash'a nie trawi), ale jest i na to w operze sposób. Tak jak FF ma swojego FlashBlock'a tak opera ma możliwość "doinstalowania" tzw. "skryptoprzycisku" - zabij. Klikasz na przycisk "zabij" na pasku, celujesz w dowolny obiekt na stronie (reklamy, zbędne flash'e, czy jakiekolwiek ramki) i tenże znika.

Bardzo przydatna dla wolnych internetów (np przenośnych - z telefonu) jest opera turbo. Poza tym, że uruchamia automatycznie podobnego do FF FlashBlock'a to optymalizuje gabaryty grafik na stronach, by mniej ważyły i szybciej się pobierały.


Osobiście nie mam nic do FF - nie korzystam, bo Opera wydaje mi się dużo lżejsza i ma przyjemniejszy system logowania na różne konta. Magiczna kombinacja ctrl+enter i jestem zalogowany. Bardzo przydatne w kryzysowych sytuacjach na allegro. Do tego ma trochę przydatnych bajerów, klient irc, torrent, poczta. Wszystko można sobie wyeksponować lub schować z zależności od potrzeby czy upodobań. Mimo, że w testach porównawczych zawsze FF wypada lepiej (choćby w kwestii bezpieczeństwa) to jednak jestem za Operą a IE wykorzystuję tylko w formie "przykrej konieczności"
"...niewiedza to błogosławieństwo..."

wentho

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:39

Internet Explorer 9 vs FireFox vs Opera

Post21 mar 2011, 15:05

Zgadzam się. Opera swoją lekkością przypomina sarnę w przeciwieństwie do słoniowatego IE :D



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości