Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:01

Witam wszystkich forumowiczów.

Otwierając pewną stronę w Internet Explorer 8, za każdym razem wyświetla się komunikat że owa strona posiada niezaufany certyfikat. Ponieważ wchodzę na tą witrynę kilka razy dziennie, problem staje się uciążliwy. Próbowałem zainstalować ten certyfikat, ale nic to nie zmieniło, a może źle to robiłem.
Proszę o pomoc jak dodać ten certyfikat, aby przeglądarka nie informowała mnie o niezaufanym certyfikacie.
Zmiana przeglądarki na inną nie wchodzi w rachubę.

Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2009, 15:10 przez koleś git, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: mała korekta tytułu

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:09

Zobacz to: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników co prawda, nie jest to IE 8, ale powinno być podobnie.
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:22

Niestety, nic to nie zmieniło.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:30

A jaki masz system operacyjny ?
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:31

Windows XP SP2

Awatar użytkownika
rosłon

Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:31

Home czy Pro
Obrazek
POZDRAWIAM ROSŁON

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:33

Windows XP Profesional

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 15:50

/Nieważne jaka wersja,
Niestety, jak przeczytałem na stronie MS to pisze
Czy można wyłączyć sprawdzanie certyfikatu?

Nie, w programie Internet Explorer nie można wyłączyć sprawdzania certyfikatu. Pojawienie się błędów certyfikatu oznacza, że odwiedzana witryna sieci Web ma problemy z certyfikatem. Nie oznacza to problemu z programem Internet Explorer.


Tutaj jest wszystko o tym - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Spróbuj jeszcze w rejestrze, w menu start --> uruchom wpisz: regedit i wejdź w klucz:

Kod: Zaznacz cały

HKEY_CURRENT_USER
     SOFTWARE
          Microsoft
               Internet Explorer
                    MAIN
                         FeatureControl
                              FEATURE_CLIENTAUTHCERTFILTER


Po prawej zmień wartość iexplore.exe z 0x0000001 na 0x0000002
Powinno to przywrócić filtrowanie do starej wersji, spróbuj potym zrobić to co w tym poradniku jest, który wcześniej podałem.
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 16:29

W rejestrze nie mam tego "elementu": FEATURE_CLIENTAUTHCERTFILTER

Poradnik przejrzałem, ale w niczym mi nie pomógł. :(

A czy istnieje możliwość dodanie certyfikatu w taki sposób aby Internet Explorer przyjał, że certyfikat witryny jest godny zaufania?

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 16:55

Spróbuj jeszcze kliknąć na ikonkę z tarczą (bezpieczeństwo) i Filtr Smart Screen i wyłącz następnie potwierdź wyłączenie i zobacz czy działa, jak nie zadziała to go włącz (dla bezpieczeństwa), ale to chyba i tak nie to, może ktoś inny będzie miał jakiś pomysł, mi się już wyczerpały, na IE zbytnio się nie znam.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 17:27

davvid-o, w instrukcji którą podał koleś git wyraźnie pisze, cytuję:
Czy można wyłączyć sprawdzanie certyfikatu?

Nie, w programie Internet Explorer nie można wyłączyć sprawdzania certyfikatu. Pojawienie się błędów certyfikatu oznacza, że odwiedzana witryna sieci Web ma problemy z certyfikatem. Nie oznacza to problemu z programem Internet Explorer.

oraz
Co robić w przypadku błędów występujących dla często odwiedzanych witryn?

Jeśli błędy certyfikatów występują w przypadku witryny, dla której nie pojawiały się przy wcześniejszych odwiedzinach, może to oznaczać nieprawidłową konfigurację witryny. Należy spróbować inaczej wpisać używany adres. Jeśli na przykład wpisywany jest adres Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, należy spróbować zmienić go na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Istnieje także możliwość, że certyfikat witryny wygasł i właściciel lub operator musi skontaktować się z urzędem certyfikacji w celu odnowienia certyfikatu, aby dalej go używać. Ten problem dotyczy witryny sieci Web i nie można go usunąć w programie Internet Explorer. Jeśli występują błędy w witrynie sieci Web, z której odwiedzaniem nie było wcześniej problemów, należy przedstawić problem właścicielowi lub webmasterowi witryny.

Źródło: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post29 paź 2009, 21:08

rokko, zapoznałem się z poradnikiem.
Nie zamierzałem wyłączać sprawdzania certyfikatów.
Witryna z którą mam problem nigdy nie posiadała zaufanego certyfikatu. Do tej pory rzadko z niej korzystałem więc ostrzeżenia o niezaufanym certyfikacie nie stanowiły problemu.

Po wejściu w Panel Sterowania, Opcje internetowe, w zakładce "Zawartość" znajduje się przycisk "Certyfikaty". Po jego kliknięciu otwiera się nowe okno z kilkoma zakładkami. Wśród tych zakładek jest zakładka o nazwie np. "Zaufani wydawcy", "Zaufane główne urzędy certyfikacji". Próbowałem do tych zakładek dodać certyfikat z witryny która przysparza mi problemy. Myślałem że jak dodam certyfikat do zakładki "Zaufani wydawcy" Internet Explorer uzna owy certyfikat za godny zaufania :) . Niestety myliłem się.

Może ktoś z was wie czy mój sposób rozumowania jest poprawny? Może ktoś wie czy to jest wykonalne?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post30 paź 2009, 20:44

Oki, lecz jeżeli certyfikat wygasł, to nic nie da dodanie go, do zaufanych, ponieważ będzie z góry identyfikowany jako nieaktualny i stanowiący potencjalne zagrożenie. Inna sprawa ma się z witrynami, które same podpisują swoje strony lub korzystają z usług urzędów certyfikacji nie ujętych przez przeglądarki, których certyfikaty są aktualne.

Sprawdź jeszcze raz czy certyfikat jest ważny, jeżeli tak to podziałamy dalej z problemem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post03 lis 2009, 21:52

Internet Explorer wyrzuca takie ostrzeżenie.
"Błąd certyfikatu. Certyfikat zabezpieczeń przedstawiony przez tę witrynę sieci WEB nie został wystawiony przez zaufany urząd certyfikacji."

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Internet Explorer - jak zainstalować certyfikat ?

Post03 lis 2009, 22:21

Wtedy powinno być, że możesz mimo to tam wejść. Wtedy akceptujesz i pobierasz certyfikat. Niestety wielu wystawia własne certyfikaty nie potwierdzone przez Urzędy Certyfikacji jak Certum, więc nie są wiarygodne.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości