Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post22 cze 2009, 14:02

Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć, używając Hard Drive Washer? On usuwa: *tmp, *._tm, *.prv, *.nav, *.old, *.gid, *.~mp. , *1.st, *.??~. Te pliki po usunięciu lądują w koszu i można je bezpiecznie przywrócić. Wiem, że mogę bezpiecznie usunąć: *tmp i *.old. To samo chyba dotyczy: *.gid. Co z pozostałymi?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2009, 14:27 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat przeniesiono do działu Oprogramowanie
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post22 cze 2009, 15:29

Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć, używając Hard Drive Washer?

Po pierwsze nie podałaś jaki masz system ?
Po drugie nie polecam tego programu.
Jeżeli masz system Windows XP to wystarczy np. CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner, Odkurzacz :
http://hotfix.pl/infusions/pro_download ... p?catid=48
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post22 cze 2009, 16:18

XMan, mam system Windows XP Home Edition. Mam CCleanera, odkurzacza i trochę innych cleanerów- w tym ATF-Cleaner i nieznanego nCleanera (bardzo go lubię, choć nie polecam). Chciałam wypróbować Hard Drive Washer- bardzo dobrze usuwa pliki tymczasowe. Mam mało miejsca na dysku C i dlatego chciałam wypróbować ten nowy program. Ilość wolnego miejsca stopniała po instalacji dodatku service pack 3. Zniknął gdzieś cały 1 GB. Pozdrawiam. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post22 cze 2009, 16:28

zobacz w odkurzaczu masz monitor porzuconych folderów, może znajdzie w windows niepotrzebne składniki instalacyjne
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
hevet

Ekspert
Posty: 199
Rejestracja: 21 cze 2009, 17:46

Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post22 cze 2009, 16:40

Co do usuwania plików to lepiej mniej usuwać niż przypadkiem za dużo. Ja używam jedynie CCleanera, czasem revouninstaler. Dla mnie są wystarczające i nigdy po ich użyciu problemu nie miałem. Co mi tam po kilku-kilkunastu więcej MB wolnego miejsca na dysku, jak za chwilę się okaże, że usunąłem plik potrzebny jakiemuś programowi. Fakt wiele programów umożliwia wykonanie kopii zapasowej usuwanych plików nawet je kompresuje ale przez to i tak zyskujemy jeszcze mniej miejsca na dysku.
CCleaner czyści katalogi tymczasowe w systemie i przeglądarce, właściwie to tu zbiera się najwięcej "śmieci". Dodatkowo w XP usuwa kopie bezpieczeństwa zainstalowanych poprawek.
Instalacja SP3 powoduje, że system tworzy sobie kopię nadpisywanych plików, stąd zniknięcie 1GB miejsca. Można wykonać instalację Service Packa z przełącznikiem "/nobackup", przez co system nie wykona kopii zapasowej plików potrzebnych do odinstalowania SP.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post23 cze 2009, 11:56

Masz za dużo programów do czyszczenia komputera.
Wystarczy kilka.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post23 cze 2009, 14:33

XMan, rzeczywiście mam dużo cleanerów, ale lubię je wypróbowywać. Mam ich z 9. Najczęściej używam: nCleanera, Ccleanera, Atf-cleanera i Trace Eraser Registered. Używam też odkurzacza. Mam też EasyCleanera- dobrze czyści rejestr. Mam też FileWasher- program do kasowania plików. Może wyrzucę kilka gorszych, na razie je testuję. Pozdrawiam. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Jakie pliki mogę bezpiecznie usunąć?

Post23 cze 2009, 14:54

do rejestru polecam eusing free registry cleaner, jak nie masz to go 'przetestuj'
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości