Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post13 sie 2010, 11:33

Kopia zapasowa w systemie Windows 7 - do czego służy? :mrgreen:

Do czego służy kopia zapasowa w Windows 7? Czy jest w ogóle do czegokolwiek potrzebna, czy tylko niepotrzebnie zajmuje sporo miejsca?

Jak raz położyłam system, bo kontynuowałam instalację gry wyścigówki- Trackmanii Nations ESWC, mimo nie podpisanego sterownika, to miałam wówczas kopię zapasową, ale ona na nic się zdała. Musiałam wtedy reinstalować system.

Wczoraj z kolei chciałam przywrócić system, bo coś sknociłam, ale pojawił się komunikat, że przywracanie systemu nie zostało ukończone prawidłowo i to miało jakiś związek z kopią zapasową.

Czy przywracanie systemu ma jakiś związek z kopią zapasową, którą się robi co jakiś czas? Czy chodziło wówczas o jakąś inną kopię?

Jak często trzeba robić kopię zapasową? Czy co niedziela to za rzadko- zwłaszcza jak w międzyczasie się coś instaluje, w tym kompozycje?

Robię kopię zapasową w zasadzie całego dysku C i umieszczam ją na dysku D.

Czy robienie tych kopii zapasowych ma jakikolwiek sens? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post13 sie 2010, 11:39

w windows 7 warto robić kopie, z tego co pamiętam jest tam możliwośc wybrania plików jakie ma zawierać kopia itp itd, możesz również ustawić harmonogram co jaki czas ma zostać wykonywana kopia, nie jest najlepszym wyjściem robienie kopi na osobnej partycji, lepiej robić ją na osobnym nośniku w wypadku gdy padnie ci np dysk, tak więc jeśi boisz się utracić waznych danych to warto ją robic

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post13 sie 2010, 13:03

Djkamil09061991, robię kopię zapasową na innym dysku. Po co ona jest, jak nie uchroniła mnie przed reinstalacją systemu? Czy gdyby była na płycie DVD, to by coś zmieniło? Musiałam zrobić reinstalację, bo system w ogóle nie chciał się uruchomić.

Djkamil09061991, czy kopia zapasowa ma jakiś związek z przywracaniem systemu? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post13 sie 2010, 13:15

Nie uchroniła cię bo może żle ją zrobiłas , po jej zrobieniu próbowałaś ją przywrócić i nie działało?
z tego co wiem przywracanie systemu zostało zintegrowane z usługą kopiowanie woluminów w tle ktore polega na tym ze zapisuje kopie plikow z tego co dobrze kojarze :P.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post13 sie 2010, 13:20

Djkamil09061991, w ogóle wtedy nie miałam dostępu do kopii zapasowej, bo system się wówczas nie uruchomił.

Djkamil09061991, załóżmy, że coś się sknoci, a ja mam aktualną kopię zapasową- jak jej użyć, by naprawić system? (Zupełnie się na tym nie znam. :mrgreen: )
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post13 sie 2010, 13:28

Jeśli masz obraz systemu wykonany w windows 7 a komputer przypuśćmy nie startuje to możesz odzyskać kopie takim sposobem:
uruchamiasz komputer wciskając F8, następnie na ekranie Zaawansowane opcje rozruchu za pomocą klawiszy strzałek wyróżnij pozycję Napraw komputer, a następnie naciśnij klawisz ENTER. Wybierz układ klawiatury, a następnie kliknij przycisk Dalej.Wybierz nazwę użytkownika, wpisz hasło, a następnie kliknij przycisk OK. W menu Opcje odzyskiwania systemu kliknij pozycję Odzyskiwanie obrazu systemu, a następnie postępujesz zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Przywrócić kopie możesz również z działającego systemu:
lekturka dla ciebie :P
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post28 paź 2010, 14:55

Stwierdziłam, że kopia zapasowa jest zbędna i przestałam ją robić. Po pierwsze robiłam ją na drugim dysku kompa i przez to w razie reinstalacji systemu była zbędna. Z tego powodu, że uwielbiam style wizualne, sama robię sobie kopię folderów Resources- Themes i Themes (z Użytkownicy\App Data\Microsoft\Windows\Themes)- dzięki temu nie muszę wczytywać wszystkich stylów od nowa, wystarczy że rozpakuję jeden, a resztę stylów skopiuję.

Więcej nie będę robić kopii zapasowej, bo ona nic nie dawała. Wystarczy samemu kopiować potrzebne rzeczy, np. jak ja style.

Kopia zapasowa nie jest potrzebna by działało prawidłowo przywracanie systemu. Prawda? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post28 paź 2010, 15:58

Kopia zapasowa nie jest potrzebna by działało prawidłowo przywracanie systemu. Prawda?

Tak, prawda. Lecz jest to funkcja pełniejsza, przywracanie systemu tworzy kopię zapasową jedynie kluczowych elementów systemowych.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post29 paź 2010, 19:40

Rokko, ale mi w zupełności wystarczy przywracanie systemu i mini kopia, którą będę aktualizować, niż np. kopia całego dysku systemowego. Poza tym kopia zapasowa powinna być na innym nośniku, np. na dysku przenośnym, a ja czegoś takiego nie mam. :( A do tej pory ani razu kopia zapasowa nie uchroniła mnie przed reinstalacją systemu. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post02 lis 2010, 16:08

Z reguły faktycznie taki krok nie uchroni przed reinstalacją systemu, ale strata plików, dokumentów to nie lada problem. ;)
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Kopia zapasowa w systemie Windows 7- do czego służy?

Post02 lis 2010, 16:57

Łukasz, wszystkie dokumenty i ważne pliki zapisuję na dysku D. Kopiuję też menu start i ulubione, praz zawartość pulpitu.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości