Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
njczyziu

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:46

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post26 gru 2013, 17:34

Witam,
Windows 7 jest już praktycznie zrobiony :) pozostał tylko jeden program, który był dla mnie zawsze ważny, gdyż niesamowicie przyśpieszał wyszukiwanie plików i folderów, chodzi o "Launchy".
Na XP zawsze działał bez zarzutu, jednak na siódemce sprawia wielki problem, gdyż jego praca (także w tle) zużywa wszystkie zasoby pamięci komputera!
Początkowo zużywa coś koło 20 000 K, czyli jest normalnie, podobnie było na XP, ale z minuty na minutę zabiera coraz więcej tej pamięci, w końcu jej wykorzystanie (gdzieś po 40min) przez ten program osiąga monstrualne rozmiary sięgające nawet 2 000 000 K!!, czyli pobiera całą dostępną pamięć!! Wszystko się wtedy niesamowicie tnie i pozostaje tylko wyłączyć program w menadżerze albo zresetować komputer.
Wcześniej robiłem kilka razy format systemu z różnych przyczyn, gdy "Launchy" zainstalowałem zaraz na początku, pracował on bez przeszkód, ale gdy instalowałem go później (po instalacji wielu programów i porządnym ustawieniu systemu), działo się dokładnie to samo co wyżej.
Teraz nie mam zamiaru robić już formatu, zbyt dużo czasu poświęciłem na instalację i ustawienia, nie mam pojęcia co się dzieje z tym programem, ale potrzebuję go, tak jak pisałem wcześniej, znacznie ułatwia on wyszukiwanie plików i folderów, robi to błyskawicznie.
Zrobiłem obraz systemu i następnie na próbę czystą instalację Windowsa, zainstalowałem program, następnie skopiowałem jego foldery na drugą partycję, przywróciłem system, powklejałem je do odpowiednich jego katalogów, ale niestety nic to nie dało :sciana:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post30 gru 2013, 07:24

Nie znam takiego softu ale sprawdzałeś aktualną szybkość szukajki systemowej? Ta zastosowana w Windows 7 jest zupełnie inna od XP i działa bardzo szybko jak dla mnie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
njczyziu

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:46

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post30 gru 2013, 23:05

Właśnie testuję tą wyszukiwarkę, aż dziw bierze, ale wydaje się niezła :)
A gdzie może znajdować się katalog "Data", bo tylko jego nie udało mi się odszukać wśród tych wszystkich wykluczonych :clever:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post01 sty 2014, 10:42

To może być ukryty folder AppData w folderze Użytkownicy->Twój profil. Trzeba włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów w Opcjach folderów.

Awatar użytkownika
njczyziu

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:46

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post01 sty 2014, 13:22

No właśnie to jednak nie o ten folder chodzi. Chyba każdy możliwy folder sprawdziłem.. Wszystkie są zaznaczone, tylko ten gdzieś się "uchował" :\

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post01 sty 2014, 17:43

Jeszcze jest ProgramData na dysku głównym.

Awatar użytkownika
njczyziu

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:46

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post01 sty 2014, 21:35

Również zaznaczony.. :|

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post02 sty 2014, 10:35

A mam pytanie, gdzie jest to dodane, to zobaczę u siebie czy też tak mam.

Awatar użytkownika
njczyziu

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:46

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!

Post02 sty 2014, 14:22

Opcje indeksowania (Panel sterowania), partycja C - tak jak widać na powyższym screenie.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości