Microsoft NET Framework , Windows Vista

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post19 lip 2009, 15:52

Po uruchomieniu systemu pojawia mi się taki oto komunikat :
Obrazek
Nie wiem czy przez to nie mogę uruchomic gadu-gadu, po kliknięciu na ikonkę GG pojawia się takie coś :
Obrazek
Oprócz tego pokazuje się błąd sensApi.dll oraz credss.dll lub crepss.dll ( nie wiem jak się to pisze )
Właściwie nie wiem co z tym zrobic, na innym forum mówili o ponownej instalacji tego frameworka tylko, że ja nie potrafię odinstalowac tego obecnego, kazali szukac w dodaj/usuń programy, ale tam tego nie ma..
Czy konieczne będzie formatowanie komputera? Dodam, że to laptop, system operacyjny Vista..
Z góry dziękuję za pomoc :)

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post19 lip 2009, 16:20

daj do analizy dziennik zdarzeń według tej instrukcji http://hotfix.pl/articles.php?article_id=47 jak na razie możesz wywalić net frameworka z autostartu, w dodaj lub usuń programy powinieneś mieć microsoft NET framework, reinstaluj gadu gadu, po odinstalowaniu przeczyść rejestr ccleanerem i eusing free registry cleanerem
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post19 lip 2009, 17:28

koleś git pisze:daj do analizy dziennik zdarzeń według tej instrukcji http://hotfix.pl/articles.php?article_id=47 jak na razie możesz wywalić net frameworka z autostartu, w dodaj lub usuń programy powinieneś mieć microsoft NET framework, reinstaluj gadu gadu, po odinstalowaniu przeczyść rejestr ccleanerem i eusing free registry cleanerem


OK, przeczyściłam te rejestry, odinstalowałam jakiegoś frameworka, który tam był, ale wcześniej go nie wyhaczyłam ; d
robic coś dalej, czy spróbowac teraz z gadu? nie znam się na komputerach więc pytam na zapas ; d
a jeśli chodzi o ten sensApi.dll i credss.dll ( czy jakoś tak ;f ) można coś z tym zrobic?

-- Dzisiaj, 19:53 --

spróbowałam zainstalowac gadu i dalej nie działa, jest to samo co wtedy..
można coś jeszcze zrobic? czy jednak konieczny będzie format?

-- Dzisiaj, 21:04 --

dodam, że przy starcie systemu cały czas pojawia się ten błąd o Framework.. czyli chyba nie odinstalowałam tego czegoś :|
Obrazek
screen z dodaj/usuń programy
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009, 05:30 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniono formatowanie i rozmiar czcionki użytej w poście

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post20 lip 2009, 05:35

że ja nie potrafię odinstalowac tego obecnego

Pobierz i uruchom aplikację specjalizującą się w deinstalacji bibliotek .NET Framework -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 16:57

rokko pisze:
że ja nie potrafię odinstalowac tego obecnego

Pobierz i uruchom aplikację specjalizującą się w deinstalacji bibliotek .NET Framework -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).


kilkakrotnie próbowałam zrobic coś tym narzędziem i niestety nie mogę :?

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 16:59

kilkakrotnie próbowałam zrobic coś tym narzędziem i niestety nie mogę


co stoi na przeszkodzie ? jest jakiś błąd czy coś ?
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 17:19

koleś git pisze:
kilkakrotnie próbowałam zrobic coś tym narzędziem i niestety nie mogę


co stoi na przeszkodzie ? jest jakiś błąd czy coś ?


pisze, że niby wszystko jest usuniętę, a gdy próbuję zainstalowac Frameworka 2.0 pokazuje się komunikat, że mam już zainstalowaną tą wersję blablabla ... :| nadal nie działa mi to nieszczęsne gadu gadu i nie wiem czy to spowodowane jest tym frameworkiem .

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 17:52

że mam już zainstalowaną tą wersję

Co do Frameworka to wykonaj poradę z punktu 6 tej instrukcji => Sposoby rozwiązywania problemów z instalacją oprogramowania. Uruchom to narzędzie i z listy odszukaj, a następnie usuń Framework'a. Po restarcie ponów instalację. Jeżeli to nic nie pomoże, z pewnością pomimo użycia specjalistycznego deinstalatora pozostały jakieś niedobitki w rejestrze wskazujące na niego.
Co do GG to zapodaj dzienniki systemowe według tej instrukcji => Podgląd zdarzeń - zapisywanie dzienników (XP, Vista). Koniecznie spakuj je jednym z archiwizatorów dostępnych w tym temacie => Kompresja plików i folderów - przewodnik dla początkujących
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 22:10

rokko pisze:
że mam już zainstalowaną tą wersję

Co do Frameworka to wykonaj poradę z punktu 6 tej instrukcji => Sposoby rozwiązywania problemów z instalacją oprogramowania. Uruchom to narzędzie i z listy odszukaj, a następnie usuń Framework'a. Po restarcie ponów instalację. Jeżeli to nic nie pomoże, z pewnością pomimo użycia specjalistycznego deinstalatora pozostały jakieś niedobitki w rejestrze wskazujące na niego.
Co do GG to zapodaj dzienniki systemowe według tej instrukcji => Podgląd zdarzeń - zapisywanie dzienników (XP, Vista). Koniecznie spakuj je jednym z archiwizatorów dostępnych w tym temacie => Kompresja plików i folderów - przewodnik dla początkujących



Obrazek
takie okienko wyskakuje mi po weryfikacji narzędzia Windows CleanUp ..
Ściągam, Pojawia mi się Weryfikacja, Zezwalam i wyskakuje taka oto informacja..


Obrazek
Podgląd Zdarzeń wygląda tak :|

Miałam już dziś zamiar sformatować komputer z Windows Vista na XP, niestety nie wykrywa on dysku..
Czytałam gdzieś, że trzeba pogrzebać w BIOSie, ale u mnie w komputerze nie widzę tych opcji jakie trzeba w tym BIOSie zmienić aby zainstalować XP..
Mam laptopa Fujitsu Siemens..
Ostatnio zmieniony 22 lip 2009, 09:01 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono pisownię

Awatar użytkownika
rosłon

Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 22:21

Jaką masz wersje tego Bios-a i ile lat badź miesięcy ma lapek.Najlepiej usuń tego fremworka i zainstaluj tego co podaje rokko. ;) ;) poradzisz sobie :) :) :)
Obrazek
POZDRAWIAM ROSŁON

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post21 lip 2009, 22:28

rosłon pisze:Jaką masz wersje tego Bios-a i ile lat badź miesięcy ma lapek.Najlepiej usuń tego fremworka i zainstaluj tego co podaje rokko. ;) ;) poradzisz sobie :) :) :)


Laptop 1 rok , BIOS Version 1.08C ...
ja już wariuję przez ten komputer, doprowadza mnie do szału :P :P nigdy wcześniej nie było z nim takich problemów

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post22 lip 2009, 09:41

Co do tego błędu:

Skrypt:
C:\Users\nazwausera\AppData\Local\Temp\IXP000.TMP\StartMsi.vbs


1) Usuń wszystkie pliki znajdujące się w folderze tymczasowym użytkownika. Do tego celu najłatwiej użyć jakiegoś czyściciela np. CleanGP lub CCleaner 2.21.940.

2) Następnie Start => Uruchom i wpisz:

Kod: Zaznacz cały

regsvr32 scrrun.dll

Zatwierdź operację rejestracji biblioteki klawiszem ENTER.

Jeżeli dostaniesz komunikat o poprawnym zarejestrowaniu jej to super. Przeprowadź ponowną instalację narzędzia Windows Installer Cleanup Utility.

Jeżeli operacja zarejestrowania nie powiodła się, będzie trzeba skopiować oryginalny plik scrrun.dll do katalogu C:\Windows\system32\. Można to zrobić na kilka sposobów.

a) Można wydobyć plik z obrazu WIM znajdującego się na płycie instalacyjnej systemu, lecz ta operacja będzie wymagała zainstalowania dodatkowego oprogramowania i może być nieco kłopotliwa.

b) Łatwiejszym rozwiązaniem będzie wydobycie pożądanego pliku, z pliku instalacyjnego Service Pack dla Windows Vista. Jeżeli posiadasz tego typu plik instalacyjny wystarczy go rozpakować i odszukać znajdujący się w nim plik scrrun.dll, a następnie skopiować do wcześniej podanej lokalizacji. Po pomyślnym skopiowaniu pliku ponownie przeprowadź procedurę jego rejestracji. Więcej informacji znajdziesz w tym poradniku => Naprawa uszkodzonych plików systemowych (Vista).

Co do błędu z podglądem zdarzeń, upewnij się że usługa odpowiedzialna za to jest aktywna. Więcej informacji znajdziesz w tym poradniku => Naprawa usługi dziennika zdarzeń/podglądu zdarzeń Windows XP (przewodnik jest dla XP, ale na razie chodzi mi wyłącznie o sprawdzenie statusu usługi Podgląd zdarzeń i ewentualne jej uruchomienie, wszystko opisane w pierwszym pkt.)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post22 lip 2009, 18:08

Obrazek


a co do podglądu zdarzeń nadal jest tak samo ..
może jednak pogrzebie w tym BIOSie i zainstaluje XP, mam wersję BIOSa 1.08C i wiem żeby zainstalowac XP'ka trzeba zmienic jakieś opcje tylko u mnie ich nie widac.. trzeba pobrac jakieś uaktualnienia do BIOSa czy coś podobnego?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post22 lip 2009, 19:58

i wiem żeby zainstalowac XP'ka trzeba zmienic jakieś opcje tylko u mnie ich nie widac

W BIOSie trzeba zmienić tryb pracy dysku z AHCI/SATA na IDE/ATA lub ustawić IDE MODE na ENABLED. Poszukaj czy Masz takie opcje w BIOSIE, u Ciebie w zależności od rodzaju biosu te nazwy mogą być inne. Ewentualnie można zintegrować z płytką instalacyjną XP sterowniki trybu tekstowego dla dysku przy pomocy aplikacji nLite.

natalja, pisząc post proszę stosuj polskie znaki diakrytyczne.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
natalja

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Microsoft NET Framework , Windows Vista

Post27 lip 2009, 13:34

w moim biosie 1.08C sprawa wygląda następująco, otóż to jest tak jakby niektóre opcje były zablokowane..
laptop to Fujitsu Siemens, w zakładce ADVANCED:
Execute Disable Bit enabled/disabled
ITE CIR enabled/disabled
w zakładce BOOT:
Lan Remote Boot
Boot Device Riolity


Narzędziem nLite niestety, nie jestem w stanie nic zdziałać, ponieważ mam uszkodzonego Frameworka.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości