MS MovieMaker - problem z DV-AVI

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
bartek-ms

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2009, 15:57

MS MovieMaker - problem z DV-AVI

Post17 lip 2009, 15:58

Stworzyłem w MSMM projekt filmu i teraz chciałem go zapisać jako plik filmowy. Chciałem jak najmniej stracić na jakości, więc wybrałem opcję zapisu DV-AVI (PAL). Program podaje, że szacowany rozmiar video to ok 14GB (wolne miejsce na dysku: 40GB). Kiedy pasek postępu dochodzi do 99%, nic się dalej nie dzieje. Program nie kończy pracy, widnieje informacja, że pozostały czas to 5 sekund. Oprócz tego, że z każdą sekundą zmniejsza się ilość wolnego miejsca na dysku, aby w końcu osiągnąć zero. Próbowałem kilka razy, ale za każdym razem wszystko kończy się tak samo. Coś źle robię? Przecież godzinny plik nie może tyle zajmować!

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

MS MovieMaker - problem z DV-AVI

Post17 lip 2009, 21:28

Przecież godzinny plik nie może tyle zajmować!

Jeżeli to film wysokiej jakości to może nawet i więcej zająć w zależności też od formatu pliku.

Co do problemu, patrzyłeś do podglądu zdarzeń czy nie ma błędów związanych z WMM? Jak coś zobacz, Start -> Uruchom -> eventvwr.msc W razie czego możesz dać do analizy dzienniki aplikacja oraz system według tej instrukcji. Skompresowane dzienniki wrzuć na jakiś hosting np. speedyshare.com
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

bartek-ms

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2009, 15:57

Re: MS MovieMaker - problem z DV-AVI

Post18 lip 2009, 18:25

oto dzienniki zdarzeń:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

A jeśli chodzi o rozmiar - wg mnie nie może tyle zajmować. Podana przez MM szybkość transmisji bitów w tworzonym przez niego pliku to 30Mb/s. Rachunek jest prosty: 30Mb/s x 1h -----> ok. 14GB. Coś tu nie gra.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości