nie mogę otworzyć pliku z arkusza Libre office

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
haleczka

Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2011, 19:59

nie mogę otworzyć pliku z arkusza Libre office

Post20 cze 2015, 16:26

Witam, Mam na komputerze darmowy program Libre Office i mam zapisany plik w arkuszu z rozszerzeniem .ods i nagle nie moge go otworzyć. Wgranie programu od nowa nie pomogło, ani przywracanie systemu. Jak się próbuje otworzyć ten plik pojawia się na dysku drugi plik lock z ta nazwą i #.
Gdy go otwieram jest okno Import tekstu, tam się wybiera zestaw znaków i jeszcze jakieś inne cuda, ale co nie wybieram, to pojawia się ten arkusz ale czysty albo pojawia się okno ASCi filtr z wyborem Europa Zachodnia - Środkowa itp co nie wybieram to albo pojawiają się same # albo chińskie znaki.
Można jakoś uratować ten plik?
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

nie mogę otworzyć pliku z arkusza Libre office

Post20 cze 2015, 23:22

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

marcin82

nie mogę otworzyć pliku z arkusza Libre office

Post21 cze 2015, 05:06

Usuń pliki konfiguracji Libre Office, lokalizację katalogu profilu masz tutaj:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników .

Reinstalacja programu nie pomoże - ustawienia programu są przypisane do konta użytkownika, z którego jest uruchamiany program. Czy ten plik pochodzi od innej osoby lub z innego systemu operacyjnego? (stąd mogą być "siupy" z kodowaniem).

Jak się próbuje otworzyć ten plik pojawia się na dysku drugi plik lock z ta nazwą i #.


To tylko plik blokady - info o użytkowniku i pliku.

haleczka

Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2011, 19:59

nie mogę otworzyć pliku z arkusza Libre office

Post21 cze 2015, 11:28

Próbowałam obu sposobów i efekt jest taki sam, otwiera się to okno ze znakami Unicode, a potem pusty arkusz albo z chińskim znakiem. Plik pochodzi z naszego komputera i nigdy na innym nie był :(

marcin82

nie mogę otworzyć pliku z arkusza Libre office

Post21 cze 2015, 21:59

Możesz jeszcze spróbować odczytać plik w Google Docs:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników .



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości