Nowa przeglądarka- SlimJet oparta na chromium.

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nowa przeglądarka- SlimJet oparta na chromium.

Post17 cze 2014, 13:51

Niedawno ukazała się nowa przeglądarka firmy FlashPeak, SlimJet, oparta na chromium. Ponoć jej wczesna wersja może stwarzać różne problemy... Srware Iron Portable chciał przyblokować jej pobieranie, jako potencjalnie niebezpieczną, więc przeskanowałam ją na Virus Total.

Strona domowa projektu:

Kod: Zaznacz cały

http://www.slimjet.com/


Inne projekty tej firmy: SlimBrowser:

Kod: Zaznacz cały

http://www.slimbrowser.net/en/
, oraz SlimBoat:

Kod: Zaznacz cały

http://www.slimboat.com/en/
. Z tych dwóch lepsza wydaje mi się SlimBoat. One blokują reklamy. Mają szybkiego menadżera pobierania. Ponoć umożliwiają ściąganie video z YouTube, nie przetestowałam tego. Wyświetlają pogodę. Blokują wyskakujące okienka. Otwierają wiele zakładek. Mogą być zintegrowane z Facebook, itp. Jednak raczej są prymitywne. Nie są kompatybilne z WOT i McAfee Site Advisor, więc według mnie nadają się tylko do wchodzenia na bezpieczne strony, a nie do surfowania.

Wracając do tematu, SlimJet powinna być bardzo konfigurowalna, z przeróżnymi przyciskami na pasku zadań; ma mieć wbudowanego menadźera haseł oraz moduł do wypełniania formularzy, które ponoć można porównać z Roboform Lastpass; ma mieć zintegrowany moduł do strumieniowego ściągania audio i video; wyświetlać informacje o pogodzie; automatycznie kompresować zdjęcia, aby lepiej je wyświetlać; łatwo się integrować z Facebook (za pomocą jednego przycisku); ma automatycznie czyścić historię i cache w czasie zamykania; ma ułatwiać pobieranie plików; ma łatwo tłumaczyć strony; wspierać wykonywanie zrzutu z danej strony i wybranego obszaru; mieć moduł do zamiany proxy, itp.

Może ją dziś zainstaluję, aby ją przetestować... Ale wcześniej utworzę punkt przywracania systemu, tak na wszelki wypadek...

Na Virus Total nic nie wykryło, a przecież Srware Iron chciał zablokować jej pobieranie... Strona tego projektu została uznana za bezpieczną tylko przez Dr.Web Anti-Virus Link Checker, więc zalecam ostrożność.

Wyniki dzisiejszego skanowania:

Kod: Zaznacz cały

https://www.virustotal.com/pl/file/bbb5fe256cd8955a1f8783a62c5a746609fe34f0545810bf8f126320dcef65f1/analysis/1399222940/
.

Nie wiem, czy znów zainstaluję SlimBoat i SlimBrowser, jednak nie poznałam wszystkich ich możliwości... Szczerze mówiąc, mam słabość do produktów tej firmy...

Oczywiście w ustawieniach prywatności, tak samo zresztą jak w Google Chrome należy odhaczyć: Send anonymous usage statistics to help improve Slimjet. Oraz wybrać opcję, by przycisk Home był widoczny. Tak to po prostu inna wersja Google Chrome.

Ta nowa przeglądarka, zresztą jak wszystkie inne tego typu, ponoć próbuje zyskać dostęp do kamery, oraz monitorować rzeczy wpisywane przy użyciu klawiatury używając do tego directX. Jednak mój HIPS może trochę przesadzać... Oczywiście przyblokowałam te opcje.

Edit: ściąganie video z YouTube rzeczywiście działa... Można wybrać jego format... Ponoć można z niego wyciągnąć ścieżkę dźwiękową... Na początku nie chciało mi odtwarzać video, jednak to się zmieniło po zainstalowaniu Adblock Plus, może to przypadek... No i oczywiście zablokowało reklamy... Video ściąga do wybranego wcześniej folderu, do którego chcecie pobierać pliki... Eksportowanie muzy też się udaje...

Aha ta przeglądarka ma też interfejs i po polsku...

-- 4 maja 2014, o 19:44 --

Edit 2:

Jest tylko jeden mankament... Jak chce się wejść na stronę, z której można pobrać dane rozszerzenie z Google, to wpierw strona się niepoprawnie wyświetla. Aby otworzyła się poprawnie, należy ją odświeżyć... Z innymi stronami nie ma tego problemu... Sprawdziłam to... Okazało się, że ten problem nie występuje zawsze...

Aha, tą przeglądarkę możecie zainstalować gdzie tylko zechcecie... No i łatwo w niej sprawdzić aktualizacje.

Reasumując, to bardzo ciekawa przeglądarka. :)

Edit 3:

Jednak ona rzeczywiście może nie działać zbyt poprawnie. Np. chciałam wykonać zrzut danej strony internetowej, wybrany obszar i ta przeglądarka nagle się wyłączyła... Na szczęście przywracanie sesji poprawnie działa...

Edit 4:

Czasem filmy na YouTube nie są odtwarzane płynnie... Poza tym nie działa pobieranie przy użyciu Internet Download Accelerator, zwłaszcza video... Zresztą to rozszerzenie jest zbędne...

Edit 5:

Czy to normalne, że na YouTube wyświetla mi jedno video po drugim? Automatycznie, bez żadnego klikania? :mrgreen: Może jednak na coś kliknęłam, sama nie wiem...

Edit 6:

Aha, przyciski rzeczywiście są konfigurowalne... Co jest bardzo wygodne. Ta przeglądarka w teście acid osiąga wynik 97/100. Poza tym, jak odtwarza się video na YouTube i się otwiera nową kartę, to ono trochę przerywa.

SlimJet mniej więcej wygląda tak, użyłam w niej motywu Google Chrome:

Obrazek

-- 19 maja 2014, o 10:08 --

Tydzień temu ukazała się aktualizacja tej przeglądarki. Do wersji 1.0.8.0. Dopiero dzisiaj ją zaktualizowałam i widzę duży postęp... Można wykonać zrzut danego obszaru na stronie internetowej i nawet spokojnie go zapisać... Wcześniej próba wykonania zrzutu kończyła się gwałtownym wyłączeniem tej przeglądarki i przywróceniem sesji.

-- 17 cze 2014, o 13:51 --

SlimJet, nadal w wersji beta, jest już dostępna na Softpedia.

Uważam, że warto ją przetestować...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości