objectdock czy rocketdock ?

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post01 gru 2014, 15:49

Chciałem na swoim pulpicie na samej górze zrobić sobie taki czarny pasek z ikonkami. Mam windows 7. I mam takie dwa dodatki do tego celu:
1) objectdock
2) rocketdock
Który z tych dwóch dodatków jest lepszy ? i czy oba są darmowe ? I czy żaden z nich mi nie namiesza w systemie ?
Chyba, że jakiś inny byście mogli mi polecić ?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

objectdock czy rocketdock ?

Post01 gru 2014, 16:08

Oba darmowe.
Pierwszego nie testowałem, nie miałem, miałem kiedyś drugi.
Wydaje mi się że Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników będzie lepszy.
czy żaden z nich mi nie namiesza w systemie ?

Jak prawidłowo zainstalujesz oraz skonfigurujesz to nie namiesza.
W razie czego to zawsze możesz go odinstalować.
Wcześniej tzn. przed instalacją zapisz/utwórz nowy punkt przywracania systemu.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post01 gru 2014, 17:11

czy o obydwa programy zrobią czarny pasek na górze pulpitu ? czy tylko jeden zrobi czarny a drugi przezroczysty ?
I czy to prawda ze na jednym z nich można dac tylko 5 ikonek maksymalnie ?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

objectdock czy rocketdock ?

Post01 gru 2014, 19:20

W RocketDock tło można wybrać jakie chcesz z dostępnych styli, nie ma ograniczeń na ikonki (mam ich 20 ;P ). Co do drugiego programu to nie znam i nie powiem jak tam jest.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post02 gru 2014, 13:20

A dałabyś mi jakieś fajne style do RocketDock ? Powiedz mi proszę jak zrobić w RocketDock żeby pasek z ikonami był nie widoczny jak przeglądam strony www w przeglądarce ?
A Ty jak uruchamiasz komputer to już już od razu masz włączony pasek z ikonami w RocketDock ?

Ciekawi mnie też co zrobić żeby pasek rocktedock był widoczny cały czas na pulpicie i nie znikał z pulpitu ale żeby nie było go widać w czasie przeglądania stron www ?
I jak się nazywa ten styl co ma ten koles na tym filmiku ? Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Skąd mogę go pobrać ?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

objectdock czy rocketdock ?

Post02 gru 2014, 20:24

Wszystko jest w opcjach (klik prawym przyciskiem myszy -> ustawienia paska).

Z zakładce Położenie masz opcje warstwa, ja mam opcje normalnie i pasek nie jest widoczny jak mam włączony jakiś program na pełen ekran.

Style również są w opcjach, osobiście mam przeźroczysty pasek z ikonkami (bajery mnie nie interesują ;) )

RocketDock uruchamia mi się przy starcie w opcjach ogólne można wybrać opcję Uruchom na starcie i startuje razem z innymi aplikacjami podczas uruchamiania systemu.

Żeby pasek się nie chował trzeba w opcjach w zakładce zachowanie odznaczyć autoukrywanie.

W filmiku gość ma styl ProtoSea o ile dobrze widzę - jest on już w programie nie trzeba go ściągać tylko wybrać z opcji.

Więcej informacji w poradniku RocketDock - konfiguracja.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post03 gru 2014, 06:51

A możesz mi pokazać jaki pasek przeźroczysty masz ? - taki różowy ? Jak Ty zrobiłaś że RocketDock się uruchamia przy starcie systemu ? I czy mogłabyś mi ten styl ProtoSea udostępnić do pobrania ? - jeśli to jest ten styl co ten koleś ma na tamtym filmiku. Bo ja u siebie nie mam tego stylu. I jeszcze pytanie. czy jak dałaś sobie ikonki na pasek rocketdock to wtedy te ikonki z pulpitu usunęłaś wszystkie ?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

objectdock czy rocketdock ?

Post03 gru 2014, 21:24

Ja mam tak skonfigurowany pasek:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Style na pewno są w programie poszukaj w opcjach bo ja nic nie dodawałam a mam je w programie. Pokaż swoje ustawienia to postaram się pomóc.

Ikonki z pulpitu po dodaniu do paska można usunąć. Nie są potrzebne.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post04 gru 2014, 07:24

Mam tak samo ustawione jak Ty, tylko że jak sobie zaznacze "Zapisuj ustawienia w pliku INI" i dam OK to nie zapisuje mi tego ustawienia. I mimo, że zaznacze to pole to po ponownym wejściu to pole już nie jest zaznaczone.
Stylu tego co ma tego koleś na filmie nie mam, bo ja wszystkie style usunąłem jakie były i pobrałem sobie tylko 3 które mi się podobały. Więcej nie mam. Wieć jak Ty masz ten styl co ma ten koleś na filmiku to jeszcze raz bardzo Cię proszę byś mi ten styl udostępniła do pobrania ok :?:
A w razie czego nie można potem z powrotem przywrócić ikonek na pulpit z paska rocketdock ?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

objectdock czy rocketdock ?

Post04 gru 2014, 16:23

styl: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

trzeba je jeszcze raz wyciągać na pulpit. Przeciągnięcie z paska powoduje tylko usunięcie ikonki z niego. Ikonka nie powraca na pulpit.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post05 gru 2014, 00:20

Lena ślicznie dziękuje Ci za styl do paska. Powiedz mi proszę jeszcze, dlaczego nie zapamiętuje mi zaznaczenia w ustawieniach "Zapisuj ustawienia w pliku INI" ? możesz mi jakoś pomóc ? - bo ja mam cały czas tą opcje odznaczoną.
No i nie napisałaś mi jak zrobiłaś, że pasek rocketdock startuje Ci razem z windowsem ? Czy ustawialas to jakos po przez system windows ? (wiem, że w programie jest taka opcja, ale interesuje mnie też inne rozwiązanie jeśli jest takie) :think:

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

objectdock czy rocketdock ?

Post05 gru 2014, 23:31

Nie wiem czemu nie zapisuje do pliku, może coś z ustawieniami folderów?

Start systemy ustawione mam w opcjach mam zabaniaczoną opcje uruchom na starcie.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post10 gru 2014, 19:12

Nie wiem co mogę mieć z folderami. Ale dzięki za pomoc.

-- 10 gru 2014, 19:12 --

Powiedzcie mi proszę, co zrobić gdy jak uruchomie jakiś program z paska na górze z rocketdock to wtedy na dole na pasku narzędziowym nie wyświetla mi się ikonka tego programu tylko mam tą dziwną biąłą ikonke. Np. Jak wlącze sobie program Revounistaller albo WiseRegCleaner to wtedy ta ikonka taka biała jest tak jak pokazałem na poniższym screenie.
Trochę mnie to denerwuje i mi się to nie podoba zbyt, że tak się dzieje. Da się to jakoś poprawić żeby tak się nie działo ?
Tu jest ten Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

objectdock czy rocketdock ?

Post10 gru 2014, 20:22

A jak normalnie uruchamiasz to ikonka się pokazuje?

Może jeszcze raz dodaj tę ikonkę do paska?

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

objectdock czy rocketdock ?

Post10 gru 2014, 21:43

Jak normalnie uruchamiam to ikonka mi się pokazuje tak jak trzeba, tylko dzieje się tak wtedy jak klikne w ikonke na pasku rocketdock. Jak to poprawić ?



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości