odzysk danych analiza i programy

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
andamel

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2010, 23:55

odzysk danych analiza i programy

Post17 lut 2015, 10:24

widziałem gdzieś u nas wątek o odzysku danych, ale generalnie chodzi mi jak się zabrać za to żeby było po kolei tzn. analiza - na co głównie zwrócić uwagę - jaki program użyć najlepiej - płatny/bez płatny, a potem przejście do samego odzysku danych, programy pod kątem każdego rodzaju nośnika, no ok poza CD bo to już chyba coraz rzadziej się używa

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

odzysk danych analiza i programy

Post17 lut 2015, 10:42

Ja odzyskałem np. płatnym programem Ontrack EasyRecovery Professional i to prawie 1 TB odzyskało :D , ale też są darmowe np. DMDE które są ograniczone chyba do 7 elementów. To zależy ile ma odzyskać program i co ma odzyskać.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

andamel

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2010, 23:55

odzysk danych analiza i programy

Post17 lut 2015, 14:14

chciałbym się zająć odzyskiwaniem danych na większą skalę więc raczej sporo tego będzie :P 7 elementów mnie nie "rajcuje", a pomysł się wziął po prostu stąd iż dostaje coraz więcej dysków które tak dziwnie porobione że recovery nie mają w pełni plików i tak muszę to wszystko wykręcić przepiąć na kable i do PC czy Lapa, więc czemu i by nie ogarniać odzyskiwania danych.

czytałem też że serwisy robią analizę w 10min, na czym to polega ? znaczy domyślam się, że chodzi o to czy będzie w stanie co kolwiek odzyskać lub w jakim stopniu i mneij wiecej wycenić swą pracę

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

odzysk danych analiza i programy

Post20 mar 2015, 22:28

W 10 minut to raczej jakieś partacze. Na szybko to tylko smart dysku idzie sprawdzić, nic w zasadzie więcej no chyba, że sprawdzić czy się dysk pokazuje w systemie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

odzysk danych analiza i programy

Post21 mar 2015, 10:30

W 10 minut to raczej jakieś partacze.
:D :D W 10 minut to nawet nie zdąży podłączyć dysku do komputera i włączyć go, bo jeśli jest dysk uszkodzony to dłużej chodzi.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
covo

Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:19

odzysk danych analiza i programy

Post30 gru 2015, 01:42

andamel pisze:widziałem gdzieś u nas wątek o odzysku danych, ale generalnie chodzi mi jak się zabrać za to żeby było po kolei tzn. analiza - na co głównie zwrócić uwagę - jaki program użyć najlepiej - płatny/bez płatny, a potem przejście do samego odzysku danych, programy pod kątem każdego rodzaju nośnika, no ok poza CD bo to już chyba coraz rzadziej się używa

coś slabo meczyles :) odpowiedzi - w ogole...

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

odzysk danych analiza i programy

Post15 sty 2016, 18:46

Jeśli mogę coś dopowiedzieć, bo szerzej jestem w temacie. Z odzyskiem danych nie jest tak chop siup jak by sie mogło wydawać, tu nie gra roli soft a praktyka, wieloletnia praktyka. Guru w data recovery Przestrzegają zapaleńców, to tak nie działa, że przeczytasz jakiś tutorial i już wiesz wszystko, odzysk z talerzowca powiedzie się kiedy zostanie spełnione kilka kryteriów, Analiza, stan głowic i platerów, a to tylko powiedzie się wtedy gdy masz Clean room, szereg narzędzi, ewentualnie donora do przełożenia głowic. Nie piszę tego aby autora zniechęcić, aby bardziej zastanowił się, bo jeśli rolę w tym gra zarobek, to marnie to widzę.
Szkolenia, Soft licencje hardware to nie są kwoty rzędu 100zł tylko rząd 10000zł.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

odzysk danych analiza i programy

Post25 kwie 2016, 15:38

Proponuję dodatkowo celem poszerzenia wiedzy zapoznać się z możliwościami narzędzi open source
które mogą okazać się prawdziwym dobrodziejstwem za free, zawsze warto mieć blisko siebie

Kod: Zaznacz cały

http://pdf.ebookpoint.pl/infsle/infsle.pdf


tutki
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości