Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Post12 lis 2014, 22:46

Witam



Czy jest możliwość odtwarzania filmu, zamiast na odtwarzaczu zamieszczonym na stronie, na zewnętrznym odtwarzaczu?
Chodzi o to, czy można jakoś ustawić w Chrome, IE lub FF taką ścieżkę odtwarzania dla plików .mp4, aby się uruchamiały na WMP zamiast na odtwarzaczu zamieszczonym na stronie?


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Post12 lis 2014, 23:17

Można, ale to zależy od strony. Zazwyczaj te z reklamami odpadają bo mają swoje własne playery, które muszą nam przepchnąć reklamy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Post13 lis 2014, 01:40

Jeśli można, to w jaki sposób?

Czy robi się to na przykład zmieniając ustawienia w [about:config w FF] czy jakoś inaczej?
Spróbować nie zaszkodzi a możliwe, że gdzieś zadziała (oczywiście, jeśli to prosta sprawa).
Ostatnio na Komputer Świecie otworzył mi się ich "codziennik" właśnie tak, że się zabuforowal w WMP i było jak dla mnie to super rozwiązanie, bo flashowe odtwarzacze zawsze i wszędzie na każdym materiale nawet w mp4 mi "haczą" czyli nie płynnie działają. Nawet przy całkiem zbuforowanym materiale a w WMP chodzi bez żadnych zacinek nawet w trakcie buforowania.
Ale miałem tak tylko raz, bo znowu włącza się ich player.

Taki materiał na przykład jak ten nigdy mi płynnie nie chodzi na żadnej przegladarce a próbowałem już na Chrome, FF, Operze i IE i zawsze się zacina (lepiej jest jak wybiorę odtwarzacz HTML5 , ale też nie ma na żadnej rozdzielczości płynności jak na WMP).

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Poza tym na tej planszy ładnie widać jak różne rozwiązania odtwarzania HTML5 ma Chrome i FF.
Na Chrome można wybrać wszystkie rozdzielczości tego materiału a na FF tylko 360p i 720p i żeby było śmieszniej to na odtwarzaczu Chrome na rozdziałce 460p obraz jest porównowalnej jakości jak dopiero w 720p na FF.
Ale to już inna zupelnie sprawa.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Post13 lis 2014, 21:10

YouTube odtwarza program AllPlayer. Jest też coś takiego jak Moyea Youtube Player
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Post14 lis 2014, 02:46

Nie chodziło mi o jakieś inne odtwarzacze, tylko przekierowanie strumienia MP 4 na odtwarzacz WMP.
Jest to pewnie nie do zrobienia (myślałem, że po prostu w ustawieniach przeglądarki można ustawić, żeby materiał umieszczony na stronie w MP4 po prostu buforował się w WMP a nie w osadzonym na stronie odtwarzaczu.).
Chyba jednak tak się nie da. :think:

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Oglądanie filmów on line na innym odtwarzaczu

Post19 lis 2014, 21:26

WMP jest u mnie, ale wyłączony w systemie. Nawet z kodekami, to marny odtwarzacz, bo nie do wszystkiego.

Też miałem potrzebę oglądania video, oderwać okno, czy w playerze.
Rozwiązaniem dla mnie okazał się smplayer. Zainstalowany z własnymi kodekami, odtwarza mi wszystko. Ma wyszukiwarkę YT, ale to nie o to chodziło.
Jest taki dodatek smplayerview do Firefoxa. Video z YT i nie tylko, po prostu otwiera mi się w playerze, który ma nawet wbudowane omijanie uszkodzonych klatek.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości