Opera 20 i importowanie zakładek.

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Opera 20 i importowanie zakładek.

Post04 kwie 2014, 21:51

Najnowsza wersja Opery jest oparta na silniku chromium. Domyślnie nie może importować zakładek, co jest bardzo niewygodne.

Jeżeli macie w systemie zainstalowaną inną wersję Opery, to sytuacja nie jest tragiczna.

Z pomocą przyjdzie rozszerzenie Bookmark Manager, które można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/bookmarks-manager/?display=en


Po jego zainstalowaniu, należy uruchomić wsteczną wersję Opery, przejść do zakładki, zarządzaj zakładkami, plik i eksportować je do html.

Potem, używając Bookmark Manager należy wskazać plik z zakładkami, potem go otworzyć i je importować.

W ten sposób importujecie swoje zakładki.

Innym, bardzo przydatnym rozszerzeniem, jest AddBookmark, które można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/add-bookmark/?display=en


Dzięki niemu, na pasku zakładek, który domyślnie nie jest widoczny, możemy umieścić zakładki do ulubionych stron.

Aha, skoro Opera 20, oraz 19, jest oparta na chromium, to dzięki zainstalowaniu Download Chrome Extension, można w niej instalować rozszerzenia, kompatybilne z Google Chrome.

To rozszerzenie można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/download-chrome-extension-9/?display=en


Po zainstalowaniu takiego rozszerzenia, np. McAfee Site Advisor lub ScriptSafe, należy przejść do zarządzania rozszerzeniami i włączyć dane rozszerzenie. Uważam, że McAfee Site Advisor, pobrany ze sklepu Google Chrome, działa o wiele lepiej, niż dedykowane rozszerzenie, ze strony Opery.

Niektórzy instalują inne rozszerzenia, do importowania zakładek, jednak ja uważam, że Bookmark Manager jest najlepszy.

Dzięki niemu, używanie tej wersji Opery, ma sens. :)

Edit:

Używając tej przeglądarki, czyli Opery opartej na chromium, za nic w świecie nie ściągajcie nic z DP, korzystając z ich felernego asystenta pobierania... Bo nawet jak wyłączyłam Adblock, zawiesiłam ScriptSafe, a potem je zupełnie wyłączyłam, to nie mogłam nic pobrać, używając linków bezpośrednich... Nawet jak na nie klikam, to zachowują się, jak nieaktywne... Z inną wersją Opery, nie ma tego problemu. Oczywiście pobieranie felernych plików, z ich tzw. asystentem pobierania, działa, sprawdziłam to. :chaja:

-- 3 kwi 2014, o 16:46 --

Edit 2:

Opera Next również oparta na chromium działa lepiej niż jej wersja stabilna...

Nie ma problemu z logowaniem, czyli ta przeglądarka, jak zaloguję się na forum hotfix, a potem wyszukam jakiś temat w Google i na niego wejdę, pamięta, że jestem zalogowana. Ta funkcja nie działa poprawnie na stabilnej wersji Opery.

Działa też pobieranie z DP, z użyciem linków bezpośrednich... Ono nadal nie działa w wersji stabilnej, sprawdziłam to...

Poza tym można z sukcesem importować wyeksportowane Ulubione z Internet Explorer.

Reasumując, Opera Next, oparta na chromium, jest lepsza od jej wersji stabilnej.

Pozostaje jeszcze problem z częstotliwością aktualizacji Opery... Czy uwzględniać wersje alfa... Aby rzadziej ją uaktualniać, należy przejść do jej ustawień i odhaczyć opcję: DownloadAllSnapshots. Sama nie wiem, czy z tego skorzystam.

Jak wejść do innych ustawień Opery? :mrgreen:

-- 3 kwi 2014, o 20:48 --

Edit 3:

Jest bardzo przydatne rozszerzenie do Opery, Homepage in New Tab, dzięki niemu pojawia się przycisk Home, po którego naciśnięciu zostaniemy przekierowani na stronę startową, jak je właściwie skonfigurujemy... Nie wiem czemu, on nie otwiera strony startowej w nowym oknie, może coś robię nie tak...

To rozszerzenie można pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/homepage-in-new-tab/?display=en


Drugie, bardzo przydatne rozszerzenie, to Custom New Tab Page, ono umożliwia otwarcie wybranej strony po kliknięciu na nową kartę, przydatne jak ktoś nie używa Speed Dial.

Można je pobrać stąd:

Kod: Zaznacz cały

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/custom-new-tab-page/?display=en


Edit 4:

Okazało się, że miałam złe ustawienia w stabilnej Operze, jeżeli chodzi o ciasteczka i w efekcie ta przeglądarka nie pamiętała, że jestem zalogowana na danej stronie, oraz nie działało pobieranie plików z DP, z użyciem linków bezpośrednich. Po prostu nieopatrznie wybrałam opcję, że ciasteczka nie mają być akceptowane.

Jeżeli kogoś wprowadziłam w błąd, to bardzo przepraszam. :oops:

Dobrze, że zainstalowałam Operę Next, bo inaczej moja pomyłka nie wyszła by na jaw. :|

W każdym razie, używając jakiejkolwiek przeglądarki, pobierając pliki z DP, używajcie linków bezpośrednich.

Jeszcze raz przepraszam, za wprowadzenie w błąd. :oops:

Reasumując, zarówno Opera 20 stabilna, jak i Next są warte uwagi.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Opera 20 i importowanie zakładek.

Post05 kwie 2014, 23:47

Coś jednak nie tak, po jaką chorobę ciasteczka tym z DP do linków bezpośrednich. Do tego ciasteczka nie są potrzebne, więc pytanie co kombinują.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Opera 20 i importowanie zakładek.

Post06 kwie 2014, 18:59

Niestety cosik_ktosik, jak blokowałam wszystkie ciasteczka, to nie działały linki bezpośrednie.

Poza tym, jak używam Firefox, to aby działały linki bezpośrednie, musiałam wyłączyć blokowanie skryptów w no script.

Polubiłam Operę 20, oraz Next, ale moją domyślną przeglądarką pozostanie Firefox.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Opera 20 i importowanie zakładek.

Post06 kwie 2014, 23:52

To jeszcze lepiej, ani ciasteczka ani js są potrzebne do linków bezpośrednich, ładnie śledzą użytkowników.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Opera 20 i importowanie zakładek.

Post01 sty 2015, 11:10

Właśnie w laptopie mojej Mamy zaktualizowałam Operę 12 do 22 i chyba w niej można importować ulubione... Jutro sprawdzę, jak jest z Operą zainstalowaną w moim kompie...

-- 4 cze 2014, o 00:57 --

Jednak się okazało, że na moim kompie, nadal nie mogę importować ulubionych, przy użyciu stabilnej Opery 22 i Next...

Trochę to dziwne, że po aktualizacji Opery 12 do najnowszej wersji, jest to możliwe...

-- 10 cze 2014, o 20:20 --

Jednak się okazało, że po aktualizacji Opery 12 do 22 nadal nie można importować zakładek (ulubionych) z HTML lub z wybranej przeglądarki. I jak zwykle pomocne okazało się rozszerzenie Bookmark Manager.

-- 1 sty 2015, o 11:10 --

Niedawno zaktualizowałam Operę (stabilną i Beta, dawną Next) na moim kompie. No i się okazało, że jest możliwe importowanie zakładek. Jednak uważam, że wygodniejszy do nich jest dostęp, jak się je importuje przy pomocy Bookmark Manager. W każdym razie takie jest moje subiektywne odczucie.

Jak zaimportujecie zakładki w normalny sposób, to są dostępne z menu, jak wybierzecie opcję zakładki. One są wyświetlane w swego rodzaju kafelkach i chyba odnośnika do nich nie można umieścić na pasku narzędzi. Mam wrażenie, że te zakładki są dostosowane do systemu Windows 8, na urządzeniach z ekranem dotykowym, jednak mogę się mylić. Uważam, że nadal brak dawnej funkcjonalności zakładek, importowanych w sposób tradycyjny. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości