Panel Sterowania NVIDIA

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
maciek166

Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 gru 2012, 19:00

Panel Sterowania NVIDIA

Post28 gru 2013, 17:59

Witam. Mam następujące pytanie. W panelu sterowania Nvidia jest zakładka: Zarządzanie ustawieniami 3D, następnie jest podział na ustawienia globalne lub ustawienia programu. W ustawieniach tych jest mnóstwo funkcji jakie posiada karta graficzna np. CUDA-procesory graficzne, filtrowania, synchronizacja pionowa, wygładzanie krawedzi ( przezroczystość), wygładzenie krawędzi FXAA itd., itd. I moje pytanie dotyczy co dają zmienianie ustawień tych funkcji tzn. np. mogę włączyć wygładzenie krawędzi FXAA oraz ustawić wygładzanie krawedzi ( przezroczystość) x8, ale w czym to sie będzie objawiać jak przecież w każdej grze z osobna po zainstalowaniu ustawia się jakość grafiki a w większości nawet nie ma takich rzeczy. Moja karta to Geforce GTX670 2048 MB. Nigdy wcześniej nie bawiłem się takimi rzeczami.
PS.
Podczas grania w Far Cry 3 często zdarza mi się, że komputer zawiesza się całkowicie i trzeba restartować (ciągły dźwiek i zero reakcji ze strony klawiatury, myszy), zdarza sie również, że wywala do pulpitu i wyskakuje kompunikat, że aplikacja musiała zostać zamknięta. Najczęściej zdarza sie to dosłownie pare minut po uruchomieniu, następnym razem jak włącze już jest dobrze. 1 raz zdarzyło mi się tylko jak komputer sam się jakby wyłączył i nie mógł się włączyć. Pierwszy raz w życiu cos takiego mnie spotkało. Nie wiem jak to dokładniej opisać: tak jak by na sekunde brakło zasilania zaczynał sie uruchamiać 2 sekundy i znowu to samo, dopiero reset pomógł. Według programu Speccy karta maksymalnie osiągnęła 76 stopni (od razu po wyłączeniu gry tyle było, swoją drogą jaka jest granica bezpieczeństwa), ale co mnie trochę niepokoi choc może niepotrzebnie obudowę mam mega nagrzaną jak gram na full detalach np. w Far Cry 3 czy Metro: Last Light, a po skończeniu gry dosłownie parę minut i już całkiem chłodna.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Panel Sterowania NVIDIA

Post04 sty 2014, 22:04

Co do tego wygładzania, to domyślne ustawienia, gdy nie ma możliwości tego zmiany w programie. Być może też gra będzie się sama domyślnie na nie ustawiać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

maciek166

Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 gru 2012, 19:00

Panel Sterowania NVIDIA

Post05 sty 2014, 00:39

A co do blu screana?? Bo to mnie najbardziej niepokoi. Zaktualizowałem ostatnio sterowniki do karty graficznej i wydawało mi się, że problem z blu screenem zniknął ale albo to był przypadek albo tylko przez 2-3 uruchomienia nic sie nie wyłączyło. Przyczaiłem za to, że w komunikacie po restarcie wyskakuje kod błędu 07E (między innymi). Karta graficzna osiąga jak pisałem maks 76 stopni, zasilacz mam markowy 630 W, co może być przyczyną?? Czy to mozliwe, że po prostu na tej karcie w Farc Cry 3 tak się będzie po prostu grać. Najbardziej dziwi mnie to, że jak po około tych 3-5 minutach wyskoczy blu screen i komputer zresetuje i odnowa włączę grę to prawie nigdy mi się drugi raz nic nie zawiesiło i mogłem nawet ponad 2 godziny bez najmniejszych zakłóceń grać. I czy przez takie sytuacje karta nie ulegnie uszkodzeniu albo inne podzespoły?? Z góry dziekuje za pomoc?

Kamikarze24

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2014, 20:32

Panel Sterowania NVIDIA

Post11 sty 2014, 11:37

Musisz poszukać w ustawieniach programu.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości