Podział komórki w excelu

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
chciuczek

Użytkownik
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2009, 11:06
Lokalizacja: Krk

Podział komórki w excelu

Post28 cze 2009, 11:42

Witam. Mam problem, bo chcę podzielić jedną komórkę w excelu na dwie części (poprzez pionową kreskę), a nie wiem jak. Potrzebne mi to teraz, więc proszę o szybką pomoc.
Samsung NP550P5C - S04PL
Windows 10
Intel Core i5-3210M
nVidia GeForce GT650M
8GB RAM

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Podział komórki w excelu

Post28 cze 2009, 11:56

Z tego co mi wiadomo nie da się podzielić jednej komórki.

Jeżeli chcesz zrobić coś takiego to wykonaj to na dwóch sąsiadujących komórkach. Do wstawienia przedziałki (linii) pomiędzy nimi użyj z menu "Narzędzia główne" => "Obramowania".
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
chciuczek

Użytkownik
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2009, 11:06
Lokalizacja: Krk

Podział komórki w excelu

Post28 cze 2009, 12:05

Samsung NP550P5C - S04PL
Windows 10
Intel Core i5-3210M
nVidia GeForce GT650M
8GB RAM

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Podział komórki w excelu

Post28 cze 2009, 12:25

chciuczek, pewnie że się da ale nie w taki sposób jak Ty to przedstawiłeś. Nie da się podzielić jednej komórki na dwie mniejsze, dlaczego? Ponieważ każda komórka musi zawierać swój unikalny adres, aby móc się do niej swobodnie odwoływać. Można scalić komórki w jedną, lecz podzielić jednej na dwie nie da się.

Ze screena widać, iż tutaj zastosowano metodę o której już wcześniej pisałem. Pomiędzy komórkę A i B wstawiasz obramowanie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości