Problem z Firefoxem

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
rusofil

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2012, 21:41

Problem z Firefoxem

Post01 lip 2015, 00:21

Witam.

Mam duży problem z Firefoxem (najnowsza wersja). Przy 8gb RAMu, systemie Win 7 Home Premium 32bit, przeglądarka regularnie zawiesza się i pada po otwarciu więcej niż około 15 zakładek. Nagle elementy przeglądanych stron zanikają, wszystko robi się czarne, dość losowo. Nie pomaga mi reinstalowanie przeglądarki. Komputer był niedawno zrobiony na czysto. Skanowałam go Dr Webem, wywaliłam kilka trojanów, ale nie mam pojęcia, czy one mogły wpływać na przeglądarkę. Po skanowaniu nadal Firefox wiesza się i wywala, czasem nawet przy małej ilości zakładek. Regularnie aktualizuję Firefoxa. Aha, przeglądarka czasami zawiesza się tak, że wszystkie elementy są nieklikalne, po czym pokazuje: Program nie odpowiada, po czym zupełnie się wywala, każąc przywracać sesję.

Z dodatków mam zainstalowane:
Adblock, Eliminator Slajdów, Internet Download Manager plugin (integracja).

Nie ukrywam, jest to duży problem, bo nie mam żadnej innej alternatywy. Używałam Chrome, ale Chrome pożerał 8gb ramu bez problemu przy kilkunastu zakładkach, więc dodatkowe czynności na komputerze były bardzo utrudnione. Bez Firefoxa jestem w d*ie. Nie chcę IE, Safari, Opery, więc proszę nie proponować mi przeprowadzki. Proszę o pomoc z Firefoxem. Jestem osobą, która jednocześnie ma uruchomioną przeglądarkę, program muzyczny, program graficzny, komunikator i inne rzeczy, więc nie rozumiem, dlaczego przy takiej ilości ramu przeglądarka pracuje tak ociężale. Jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Problem z Firefoxem

Post01 lip 2015, 01:28

Dużo lżejszy jest uBlock Origin Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W pomocy kliknij - Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami. Otwórz ponad 15 zakładek i sprawdź.
Podejrzewam, że problem z container i z IDM pluginem. Wpisz w necie, jak wyłączyć containera. Odinstaluj IDM plugin, bo czasem nawet wyłączenie nie skutkuje.
IDM zastąp Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i tym Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nawet przy takiej ilości RAMu, trzeba dać z 2000MB stronicowania na sztywno. Znajdziesz w necie, jak ustawić na sztywno.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z Firefoxem

Post01 lip 2015, 10:13

Sprawdź powyższe...

Przy 8gb RAMu, systemie Win 7 Home Premium 32bit,

Jestem osobą, która jednocześnie ma uruchomioną przeglądarkę, program muzyczny, program graficzny, komunikator i inne rzeczy, więc nie rozumiem, dlaczego przy takiej ilości ramu przeglądarka pracuje tak ociężale.

Co z tego że masz 8 GB. RAM-u jak ten system wykrywa tylko 3 GB.
Zainstaluj 64 bit. lub nie korzystaj z tylu programów jednocześnie oraz zakładek.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rusofil

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2012, 21:41

Problem z Firefoxem

Post07 lip 2015, 23:01

XMan pisze:
Co z tego że masz 8 GB. RAM-u jak ten system wykrywa tylko 3 GB.
Zainstaluj 64 bit. lub nie korzystaj z tylu programów jednocześnie oraz zakładek.


Jak to tylko 3? To gdzie jest pozostałe 5?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z Firefoxem

Post07 lip 2015, 23:19

O tym ile RAM wykorzysta komputer 32-bitowy:

Liczba bitów wiąże się przede wszystkim z szybkością (albo mówiąc bardziej obrazowo szerokością) szyny danych, która jest wykorzystywana w komputerze. Informacje przemieszczają się nią między procesorem a RAM-em oraz innymi komponentami. Pochodną tego jest liczba adresówdostępnych w pamięci operacyjnej.

32-bitowe systemy (x86) są w stanie obsłużyć do 4 miliardów adresów. Oznacza to, że maksymalna ilość RAM-u, którą rozpoznają to około 4 gigabajty. W praktyce jest to mniej (3,5 GB), bo wiele OS-ów rezerwuje część puli dla własnych potrzeb. Kiedy wprowadzano w życie standard 32-bitowy komputery miały 16-32 megabajty RAM-u.Sądzono, że 4 miliardy adresów wystarczą.


O zmianie 32 na 64:
Decydując się na nowy komputer z OS-em trzeba również pamiętać o tym, że niemożliwa jest aktualizacja systemu 32-bitowego na 64-bitowy. Microsoft zaleca w takiej sytuacji wykonanie kopii własnych plików i przeprowadzenie czystej instalacji. Oczywiście w takiej sytuacji użytkownik musi kupić kolejne wydanie systemu.


Źródło:

Kod: Zaznacz cały

http://gadzetomania.pl/28192,32-bity-czy-64-bity-ktory-windows-jest-dla-ciebie-lepszy
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości