Problem z pocztą na serwerze

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z pocztą na serwerze

Post26 maja 2012, 23:12

manitu pisze:Co do oryginału listu - czy to na pewno o to chodzi, wymienioną opcję o kopii na serwerze mam tam zaznaczoną. Chodzi mi tylko o to gdzie mogę znaleźć oryginał listu.

Oryginał listu zawsze znajduje się na serwerze, czyli tam, gdzie standardowo logujesz się do poczty poprzez przeglądarkę:
=> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

manitu pisze:No i w jaki sposób odinstalować i zainstalować tę obecną zaporę, bo to nam umknęło ?

Systemowej zapory nie da się odinstalować i zainstalować ponownie, ponieważ jest to nieodłączny składnik systemu.
Napisałem o tym zabiegu, ponieważ myślałem, że korzystasz z innej zapory niż systemowa.

manitu pisze:chciałbym o ile masz tę możliwość żebyśmy omówili jak zmienić ustawienia samej zapory tak, żeby sprawiała ona jak najmniej a najlepiej to wcale utrudnień w korzystaniu.

Przykro mi, ale nie mogę Ci udzieli rzetelnej porady odnośnie zapory systemowej systemu Windows XP, ponieważ od kilku lat posiadam Windows 7, a w czasach kiedy posiadałem Windows XP nigdy nie korzystałem z zapory systemowej, zawsze z zewnętrznych (instalowanych przeze mnie), dlatego nie znam jej możliwości, a tym bardziej dostępnych opcji.


Napisałeś wcześniej, że w opcjach zapory systemowej jest sekcja "Wyjątki". Powinna być tam opcja ręcznego dodania zaufanej aplikacji. Wtedy wskażesz plik exe, który uruchamia Outlook 2003. Widzisz, nawet nie jestem Ci w stanie wskazać, gdzie ten plik znajduje się w Windowsie XP.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Problem z pocztą na serwerze

Post27 maja 2012, 10:11

A gdybym przesłał ci kilka screenów z zapory to dałoby radę coś z tym zrobić ? :P

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Problem z pocztą na serwerze

Post27 maja 2012, 12:07

Możesz ale ta zapora była dość marna, w sumie jeśli zainstalujesz inną, nawet ZoneAlarm to zapora systemu zapewne nic nie będzie nawet miała do gadania i nowa zapora przejmie władzę. Starą można wtedy wyłączyć w opcjach i po sprawie tylko w nowej pozwolisz na co chcesz jak się będzie pytała.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z pocztą na serwerze

Post27 maja 2012, 12:19

W ustawieniach zapory w Centrum zabezpieczeń w Panelu sterowania w karcie Wyjątki jest lista z programami zainstalowanymi w systemie.
Zaznacz ptaszkiem Microsoft Office Outlook, aby dodać go do zaufanych wyjątków.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Problem z pocztą na serwerze

Post27 maja 2012, 17:05

Ja w zaporze na karcie Wyjątki nie mam tam na liście Outlooka 2003, czy dodać go zatem i zaznaczyć, potem zatwierdzić i to już wszystko - czy tak? Czy tam w karcie Zaawansowane też muszę coś zaznaczyć ? :?: :doh: :D

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z pocztą na serwerze

Post27 maja 2012, 18:34

manitu pisze:Ja w zaporze na karcie Wyjątki nie mam tam na liście Outlooka 2003, czy dodać go zatem i zaznaczyć, potem zatwierdzić i to już wszystko - czy tak?

Dodaj do listy i zaznacz.

manitu pisze:zy tam w karcie Zaawansowane też muszę coś zaznaczyć ?

Jakie opcje masz w sekcji Zaawansowane ?

-- 27 maja 2012 18:34 --

manitu pisze:Ja w zaporze na karcie Wyjątki nie mam tam na liście Outlooka 2003, czy dodać go zatem i zaznaczyć, potem zatwierdzić i to już wszystko - czy tak?

Dodaj do listy i zaznacz.

manitu pisze:zy tam w karcie Zaawansowane też muszę coś zaznaczyć ?

Jakie opcje masz w sekcji Zaawansowane ?

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Problem z pocztą na serwerze

Post28 maja 2012, 12:03

Tutaj masz screenshoty z zapory systemowej, sekcji Zaawansowane :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, które opcje mam zaznaczyć, a które nie ?
I jeszcze tak chciałbym upewnić się bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten oryginał listu w skrzynce na portalu wp.pl to znaczy jest tam na stronie głównej poczty i nie muszę już nigdzie indziej go szukać w innym odnośniku tak... ? :|

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z pocztą na serwerze

Post28 maja 2012, 12:13

manitu pisze:czy dobrze zrozumiałem ten oryginał listu w skrzynce na portalu wp.pl to znaczy jest tam na stronie głównej poczty i nie muszę już nigdzie indziej go szukać w innym odnośniku tak... ?

Tak, jest na wp.pl w sekcji Odebrane. To jest oryginał wiadomości.

W Ustawienia zaawansowane na kacie Usługi zaznacz ptaszkiem:
=> Protokół Post-Office protocol w wersji 3 (POP3)
=> Serwer poczty internetowej (SMTP)

W drugiej zakładce nic nie zaznaczaj.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości