Problem z wirtualnymi napędami.

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
Hubby

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:30

Problem z wirtualnymi napędami.

Post04 cze 2009, 17:32

Witam. Osatatnimi czasy zmieniłem komputer na nowy i napotkałem następujący problem; podczas próby instalacji czedgokolwiek z wirtualnego napędu system zawiesza się i nie daje oznak życia (kursor staje w miejscu a klawiatura nie reaguje). Próbowałem różnych programów (deamontools, alkohol, itp) ale w każdym występuje ten sam problem. mój sprzęt to:
Procesor: AMD Phenomii X3 720 Triple core
Płyta główna: Gigabyte GA-MA770-UD3
Proszę o pomoc bo mam zwyczaj zapisywania żeczy na widokach płyt żeby nie rysować płyt.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z wirtualnymi napędami.

Post04 cze 2009, 17:37

Przeskanuj system za pomocą:
-> Spyware Doctor Starter Edition
-> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ewentualnie przeprowadź skan antywirusem online.

Daj do analizy dzienniki system oraz aplikacje wg. tej instrukcji. Spakowane dzienniki wrzuć na jakiś hosting np. wikisend.com , speedyshare.com
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Hubby

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:30

Problem z wirtualnymi napędami.

Post04 cze 2009, 17:49

No napewno nie jest to wina wirusów ani spyware. Dziennik zapisałem tutaj: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z wirtualnymi napędami.

Post04 cze 2009, 20:14

Z tego dziennika (w dodatku tylko jednego, prosiłem o dwa) nic konkretnego nie można wywnioskować. Jedyny błąd dotyczy antywirusa avast, który wyłożył się próbując zeskanować plik Thumbs.db ale to nie ma większego związku z Twoim problemem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Hubby

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:30

Problem z wirtualnymi napędami.

Post04 cze 2009, 21:23


Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z wirtualnymi napędami.

Post04 cze 2009, 23:12

Wygląda to na konflikt, lecz w dziennikach widać błąd kontrolera "The driver detected a controller error on \Device\CdRom0".

O ile to możliwe odłącz wszelkie napędy CD/DVD, uruchom system i sprawdź czy sytuacja powtórzy się bez fizycznej obecności innych napędów.

PS. Jeżeli komp na gwarancji, daruj sobie jego rozkręcanie, możesz stracić gwarancje.

W programie Alcohol, Widok => Opcje

Napędy wirtualne => Liczba napędów wirtualnych, ustaw na "0" => OK => zrestartuj komputer

Uruchom program Alcohol i przywróć poprzednie ustawienia tzn. ustaw liczbę napędów wirtualnych na "1" lub inną wartość według potrzeb.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Hubby

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:30

Problem z wirtualnymi napędami.

Post05 cze 2009, 00:48

Komputer to typowy składak więc gwarancji mi nie zabiorą bo jest na indywidualne części. Po usunięciu napędów dalej to samo. Instalacja zawiesza komputer i nie da się nic zrobić. Na innym forum zapytano mnie o sterowniki SCI/RAID ale nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Po przeszukaniu stronki Gigabyte'a znalzałem sterowniki z przypisem AMD SATA RAID Driver ale nie wiem czy akurat o to chodzi.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z wirtualnymi napędami.

Post05 cze 2009, 10:13

Problem stanowi konflikt sterowników bądź oprogramowania.

Czy posiadasz zainstalowane oprogramowanie przynależne do Nero, Roxio Easy Media Creator lub inne narzędzia służące do obsługi wypalania płyt CD\DVD?

Zaktualizuj wszelkie tego typu oprogramowanie. Wyłącz funkcję autouruchamiania w systemie Windows (instrukcja).

Jeżeli to nie rozwiąże problemu, odinstaluj program do wirtualizacji i zainstaluj jego starszą wersję. Jeżeli wciąż będzie błąd, odinstaluj wszelkie wspomniane oprogramowanie łącznie z programem wirtualizacyjnym. Przeczyść komputer takimi programami jak CCleaner, CleanGP, Eusing Free Registry Cleaner. Następnie ponownie zainstaluj Alcohol lub deamontools (aby tylko nie dwa równocześnie).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Hubby

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:30

Problem z wirtualnymi napędami.

Post05 cze 2009, 17:08

Sprawdzę jeszcze raz czy się nie zacina (za pierwszysm razem działa poprawnie) ale wygląda na to ze rozwiązałeś mój problem. Bardzo dziękuje za pomoc i proste objaśnienia jak pozbyć się problemu. Naprawdę bardzo mi pomogłeś i dziękuję Ci za to bardzo.

-- Dzisiaj, 12:53 --

Niestety przy kolejnej próbie zainstalowania czegokolwiek dzieje się dalej to samo... :|

Okej problem się sam rozwiązał poprzez instalacje Clone Virtual Drive. Nie wiem co to było ale się zbyło i jest ok.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości