Problemy z laptopem

Wszystko co dotyczy oprogramowania komputerowego
radeusz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:12

Problemy z laptopem

Post23 lip 2009, 09:45

Witam!!!
Chciałbym prosić użytkowników tego forum o pomoc w kilku problemach, a mianowicie:
-problem z direct x 9.0c z marca 2009, po zainstalowaniu wspomnianego oprogramowania komputer wyraźnie zwolnił swoją prace zarówno przy starcie jak i w trakcie pracy. Moje pytanie brzmi czy jeżeli chciałbym zainstalować straszą wersje direct x to co muszę zrobić ?? oraz jaką wersje wybrać.
-drugi problem to błędy krytyczne występujące co jakiś czas na komputerze z niewiadomych dla mnie przyczyn, zaczęło się to od odinstalowania starej wersji programu deamon tools lite. Błąd polega na zgaśnięciu ekranu, pojawieniu się na 1 s niebieskiego ekranu zapisanego jakimiś komunikatami a kończy się restartem.
-trzeci problem to komunikat występujący przy starcie windows brzmi on mniej więcej tak "nie można odnaleźć pliku jyst.exe sprawdź czy podana nazwa jest poprawna..." sprawdziłem auto start nie ma tam nic takiego być może to któryś z programów??
Dorzucam konfiguracje komputera (Pc wizard)

Kod: Zaznacz cały

Mainboard :   LM10W AMILO PRO V3515
Chipset :   VIA P4M900
Processor :   Intel Pentium T2330 @ 1600 MHz
Physical Memory :   512 MB (1 x 512 DDR2-SDRAM )
Video Card :   VT82C570 MV IDE Controller Chrome9 HC IGP
Hard Disk :   WDC (80 GB)
DVD-Rom Drive :   PBDS DS-8A1P
DVD-Rom Drive :   ABYN QBKHQ3W9MBC SCSI CdRom Device
Monitor Type :   23 inches
Network Card :   VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter
Network Card :   Atheros Communications Inc AR5005G 802.11abg Wireless NIC
Operating System :   Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Dodatek Service Pack 3
DirectX :   Version 9.0c  (wrzesień 2009)

Proszę o w miarę możliwości szybką pomoc.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Problemy z laptopem

Post23 lip 2009, 09:54

radeusz pisze:Błąd polega na zgaśnięciu ekranu, pojawieniu się na 1 s niebieskiego ekranu zapisanego jakimiś komunikatami a kończy się restartem


Odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP
Błędy systemu Windows (kody BSOD)
Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a tu daj tylko link do niego.

Daj logi z programów wymienionych w punkcie 4 tego tematu (logi wklej na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - patrz punkt 5 tamtego tematu!)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Problemy z laptopem

Post23 lip 2009, 10:07

Możesz zainstalować DirectX z listopada 2007.
Temat : viewtopic.php?f=34&t=1841
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

radeusz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:12

Re: Problemy z laptopem

Post23 lip 2009, 10:16

co do odczywania raportów to wlasnie robie za chwile powiem co i jak a co do directa to nie wiem czy sie zainstaluje bo on tylko aktualizuje biblioteki a nie instaluje starszych chyba.
@edit
nie ma żadnego raportu dmp.
daje linki do logów z ddl i otl
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ddl
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ddl attach
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników otl
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników drógi log z otl

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Problemy z laptopem

Post23 lip 2009, 10:44

Przed instalacją i po instalacji przeczyść komputer CCleanerem :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=158
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

radeusz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:12

Re: Problemy z laptopem

Post23 lip 2009, 10:48

Ccleanerem to ja komputer codziennie czyszcze niby się direct zainstalował zmiany zobaczymy po restarcie.Reinstal directa nic nie dal :@ problem z wyłączaniem się kąputera wyjaśnił się sam wystąpił problem podczas instalacji deamon tools i dlaego był crash a kolejne to już skutki niedokończonej instalacji.I jeszcze co z tym jyst exe?? macie jakies pomysly ?? crashe występują nadal musze szybko pisac bo znając życie zaraz będzie następny. nie wiem o co chodzi z tymi craschami prosze o szubką pomoc zaraz dam loga z debuggera. :sciana:Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników log z debuggera(nie mam symboli , cos sie dzieje z tymi symkbolami nie dzialaj ą u ,mnie i tyle ) :sciana: :( zrobie przywracanie systemu przed instalacje sp3 zobaczymy co sie stanie

-- Dzisiaj, 13:40 --

Teraz tak przywracanie systemu chyba roziązało problem crascho (chyba) prosze o pomoc w pozosta łych 2 problemach.Ja w ogóle nie wiem czy direct x da się zainstalować starszy niż jest kolejne reinstale directa nic nie daj teraz zchodze z koputera może wieczorem będe to zainstaluje sp3 jeszcze raz bo przywracanie go wywaliło.



  • Reklama

Wróć do „Oprogramowanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości